Rozhovor - Viggo Mortensen

27. července 2008 v 14:04 | Clarett |  Rozhovory
Takže, na stránkách Vigga Mortensena jsem našla tohle:
"Když o tom doopravdy přemýšlím, tak není žádný film, který bych chtěl vymazat ze své tabulky," říká však Mortensen. "I během těch nejhorších zkušeností, tam byl někdo, nebo bylo nějaké místo, na kterém jsme byli, co stojí za vzpomínku. Lekce." Štěstí nebo uspokojení, je pro Mortensena něco, co se dá aktivně hledat. Pocit duševní pohody nezáleží na vnějších okolnostech, ale na tom, jak si je vykládáme, vysvětluje.
"Nehledej přízeň v množství," říká. " Toho zřídkakdy dosáhneš poctivými a zákonnými prostředky. Ale hledej svědectví v málu a nepočítej hlasy, ale zvažuj je."

A teď, je tu otázka, s kterou jsem si lámala hlavu a hledala odpověď už hodně dlouhou dobu:
Jsi věřící?
"Moje odpověď by byla asi jak to řekl Walt Whitman ve Stéblech trávy. Um, něco jako: 'Slyším a spatřuji Boha v každé věci a ještě jsem mu ve všem neporozuměl.' "

Elijah Wood, který hraje ve filmu hobita Froda, říká, že Mortensen je jeden z nejpodivnějších a nejcharismatičtějších lidí, s jakými se kdy setkal. "Když jsem ho potkal poprvé, sedli jsme si na tomhle skutečně okoralém místě, u Zeleného papoucha a já si pamatuji, že jsem nebyl schopen udržet konverzaci, protože jsem byl tolik vystrašený," říká Wood. " Na Viggovi je něco krásného a tichého, ale čím více jsem ho poznal, tím víc jsem si uvědomoval, jak šíleně brilantní a bláznivý on je - jakou má tuhle divokou stránku." Jako když se Mortensenovi ulomil zub během scény a on požádal o přilepení vteřinovým lepidlem. Nebo když autem srazil králíka a rozhodl se ho opéct a sníst. Nebo když týdny spal ve svém kostýmu.

"Tolikrát mi bylo řečeno, že jsem vpředu nebo vzadu," říká, "že mě to přestává zajímat. Chci říci, kašlu na to. Půjdeš se projít?"
Vyskočí jako kamzík z kamenů do písku a vykřikne: "Pozor na střepy!" Beru svou kabelku, sandály a zápisník a moje džíny jsou dost těsné, takže se pokouším tělo pomalu sesunout dolů s marnou snahou zvládnout přistání, které by vypadalo na dálku nahodile. Mortensen čeká dole, oči zdvořile odvrácené.
Podél pláže nás sleduje chlapec a kouše si nehet. Zjevně by se chtěl přiblížit svému hrdinovi z Pána prstenů. Když se Mortensen s úsměvem otočí, dítě utíká pryč.

Toto o V.Mortensenovi řekl Omar Sharif, který hrál prince ve filmu Hidalgo ( Ohnivý oceán ):
"Viggo je tak dokonalý, že vždy říkám, že musí mít nějakou hroznou chybu skrytou někde hluboko v sobě. Je umělec v každém smyslu slova. A je velmi lidský a humánní. A také laskavý. Je laskavý úplně ke všem lidem. Vždycky se stará o každého člena filmového týmu. Vždycky se ptá, jestli jsi v pořádku, jestli něco nepotřebuješ, nebo něco nechceš."

Tady ten citát je hrozně hezký:

"Zdálo by se i z letmého přečtení světové historie, že není pod sluncem žádná nová hrůza, že budeme muset možná vždycky zápasit s destruktivními impulsy v nás i v druhých. To nám ale nezabraňuje snažit se o změnu, pracovat na nalezení lepší cesty."
Viggo Mortensen (Perceval Press, říjen 2007)

A tady to jsem četla, ale znovu nenalezla, takže jen po paměti vám sem píši jen tohle:
Viggo Aragorna nehrál. On Aragorn byl...

I moji rodiče říkají, že si Viggo vybírá skvělé filmy. Tady je jeden z nich:
Tom Stall si poklidně žije s manželkou a dvěma dětmi v malém městě Millbrook ve státě Indiana. Jediná noc však navždy změní jejich životy. Tom svou rozhodností zmaří loupež, ke které dojde v jeho bistru, čímž zachrání mnohé ze svých zákazníků i přátel. V sebeobraně při tom dva z hledaných kriminálníků zabije. Je prohlášen hrdinou a ze dne na den se z něj stává mediální celebrita. Tato sláva mu však není zrovna příjemná a chce utéci zpět ke svému předchozímu životu. Jenže tu se ve městě objeví tajemný a nebezpečný muž Carl Fogaty, který tvrdí, že Tom mu v minulosti ukřivdil. Tom a jeho rodina se musí bránit křivému nařčení a vyrovnat se s náhlou změnou jejich každodenní reality. Jejich vztah je vystaven zkoušce a oni jsou najednou nuceni postavit se tomu, co leželo ukryto pod povrchem ...


Fotka z tohoto filmu, která už o samotném snímku mnoho vypovídá:
Viggova fotografie:
Pokud chcete vidět další, zadejte do vyhledavače: Perceval Press a na těchto stránkách najdete i další!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 AneTt | E-mail | Web | 27. července 2008 v 14:15 | Reagovat

Ahojík,máš to tady mocišky moc pěkný a suprový obrázky.Budu ráda když se koukneš na můj blog a zaneháš stopu.Ahojík

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama