Říjen 2008

LotRovské obrázky...

30. října 2008 v 18:47 | Clarett |  Moje kresby a malby
No, zas jsem se o něco snažila...Pár z nich je starších, ale nechávala jsem to až na teď; všechno dohromady:) Snad se vám budou líbit, ale já moc hezky nemaluji. Nejnovější z nich je ze včerejška, kdy jsem ho dodělávala a je na něm Kraj neboli Shire:-)Tak je, prosím ohodnoťte, mějte se krásně a pěkný podvečer....vaše Clarett
P.S.
Zítra se těšte na podzimní fotky:)

Tak tento obrázek jsem kreslila dle předlohy:) To asi všichni poznáte...Ten text za tím jsou úryvky z Dodatků - Příběh Aragorna a Arwen:-)

A jsem zpět...

29. října 2008 v 15:25 | Clarett |  Já Clarett
Jak já jsem se na vás všechny těšila...Byla jsem na podzimních prázdninách u babičky a strýčka a tety a sestřenky:)...musela jsem si trochu odpočinout a provětrat mozek:-) Počítač tam sice byl, ale přece jenom je celkem hloupé se dožadovat přístupu na blog, co? Tím víc jsem se nemohla dočkat vás, mých drahých SBček...Na Moravě bylo sychravo stejně jako tady...Hrabala jsem listí a sbírala ořechy! Zametala dvůr!:) A donekonečna skákala na gumovém nafukovacím míči:P (asi víte, co tím myslím, takový ten obří rehabilitační, nebo co)
Když jsme tam jeli autem, vyhlížela jsem z okýnka a pozorovala mlhu nad kopci, přes kterou nebylo skoro nic vidět. A tou mlhou prosvítaly matné pruhy slunečního světla...Třeba pět z jednoho velkého šedého mraku. Povím vám, to byla nádhera...Každopádně jsem si všechno moc užila a tak...
Asi jste si všimli toho avataru. Stáhla jsem ho z druhého blogu Claire, který už bohužel nefunguje, ale Claire jistě všichni znáte:) Je strašně moc krásný...Nevadí ti to? I ten u životopisu Vigga je od tebe...;) Všichni známe také školu...nebo jsme jí znali...bohužel.:( Takže všem těm, kteří jdou zítra do těch horkých, vydýchaných tříd držím palce a soucítím s nimi:( I mně to čeká...
V nejbližších dnech se nelekejte nového designu!:) Claire ( viz první odkaz:P ) mi ho totiž slíbila ( DĚKUJU ) a moc se těším:) Tak se mějte moc krásně
Ahoj
Clarett

Viggo Mortensen - životopis

21. října 2008 v 17:42 | Clarett |  Viggo Mortensen
Jeho otec je Dán a Matka Američanka. Své dětství strávil na několika různých místech v Argentině, Venezuele a Dánsku. Díky čemuž hovoří plynule španělsky a dánsky. V jedenácti letech se společně s rodiči vrátil zpět do USA. Herectví začal studovat ve škole Warrena Robertsona "Theatre Workshop" v New Yorku, kde získal svou první divadelní roli.

Po škole se rozhodl odjet do Los Angeles, kde se seznámil se svou budoucí ženou Exene Cervenkovou (1987-1997), hlavní zpěvačkou punkové skupiny X, se kterou má syna. Přestože jeho první filmová role byla malá, podařilo se mu ji získat ve velmi úspěšném kriminálním dramatu s Harrisonnem Fordem Svědek "Whitness" (1985). Dalšími vedlejšími rolemi se prodíral po několik následujících let. Významnou roli získal v dramatu a režijním debutu Seana Penna Indiánský posel "The Indian Runner" (1991), kde si zahrál větnamského veterána po boku Davida Morseho.

O dva roky později si zahrál s hereckou legendou Al Pacinem v kriminálním dramatu Carlitova cesta "Carlito's Way". S dalšími hereckými osobnostmi Genem Hackmanem a Denzelem Washingtonem v thrilleru Krvavý příliv "Crimson Tide" (1995). Stejný rok si ještě zahrál Lucifera ve filmu Boží armáda "The Prophecy".

Výraznější průlom v herecké kariéře získal v dramatu s Nicole Kidman a Johnem Malkovichem Portrét dámy "The Portrait of a Lady" (1996). S další Hollywoodskou celebritou Demi Moore si zahrál v akčním vojenském filmu "G.I. Jane" (1997).

Jen o rok později si zahrál významnou roli v thrilleru Dokonalá vražda "A Perfect Murder" spolu s Michaelem Douglasem a Gwyneth Paltrow. Ve filmu si zahrál milence Gwyneth, který je vydíraný Douglasem, aby ji zabyl.

V roce 1999 si zahrál hlavní mužskou roli v romantickém filmu Procházka po měsíci "A Walk on the Moon". O rok později si se Sandrou Bullock zahrál ve filmu 28 dní "28 Days". Název filmu je podle osmadvacetidenní odvykací kůře v léčebně pro pacienty závislé na alkoholu a drogách, kde se Gwen ( Sandra Bullock ) snaží odvyknout pití alkoholu.

Největší průlom v jeho kariéře nastal, když získal roli Aragorna místo herce Stuarta Townsenda (jenž byl z natáčení odvolán) v trilogii J.R.R.Tolkiena Pán prstenů. Celá trilogie se natáčela na Novém Zélandě 18 měsíců (Viggo se k natáčení připojil o 4 měíce později). První díl Pán prstenů 1- Společenstvo prstenu "The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring" byl uveden do kin v roce 2001.Film se ihned stal absolutní jedničkou, která bořila statistika nejen v návštěvnosti, ale i tržbách. Spolu s Elijahem Woodem (Frodo) Ianem McKellenem (Gandalf - čaroděj), Liv Tyler ( Arwen - elfka ) a Orlandem Bloomem (Legolas Greenleaf) se stali středem zájmu všech světových médií.

Druhý díl Pán prstenů 2 - Dvě věže "The Lord of the Rings: The Two Towers" byl uveden do kina o rok později a kopíroval úspěchy prvního dílu. Třetí pokračování Pán prstenů 3 - Návrat krále "The Lord of the Rings: The Return of the King" bude uvedeno do kin v USA v roce 2003 (u nás pravděpodobně na počátku roku 2004).

Je také uznávaným básníkem (kniha básní "The Last Night"), fotografem a malířem. V roce 2002 založil nezávislé vydavatelství Perceval Press, které se soustředí na neznámé autory fikce a poezii, jakož i vydávání kritických spisů. Cílem vydavatelství je publikovat texty, obrázky a nahrávky, kterým by se jinou cestou nedostalo publicity. Mortensen vystavoval svou fotografickou kolekci "Miyelo" v losangeleské Stephen Cohen Gallery a ve washingtonské Addison Ripley Gallery.

Viggo je neobyčejně laskavý a podle mě velice přívětivý, ochotný a chápavý..často si představuju, že s ním jenom mluvím...bylo by to skvělé, ale asi bych omdlela šílenstvím:oP Nevím, jak to říct...ale chovám k němu velký respekt:-)

Zkopírováno až na pár věcí a text pod fotkou zde

Narozeniny Vigga Mortensena - 1. blog. svátek

21. října 2008 v 17:02 | Clarett |  Viggo Mortensen
Hrozně moc se vám omlouvám. Blog se seknul. A zrovna na narozeniny Vigga. Ach jo. Nemohla jsem ani psát komentáře a skoro se nedostala na svůj blog. Nebo blog mých SB:-( Omlouvám se, i když by to měl udělat spíš blog...Ne, asi za to nikdo nemůže. Buď to byl výpadek servru nebo přetížení...Nevím, každopádně jsem tu a ráda vás tu vidím!:)
Mimochodem,Morannon si taky vzpomněl:)

Viggo Mortensen

měl včera nerozeniny...Bylo mu 50 let, ale stále vypadá velice zdravě a dobře jako v předchozích letech.
Narodil se, jak jste asi uhodli 20.10. Není to krásné datum, což?:)
Sehnala jsem aktuální fotky z roku 2008 a z těch ostatních:)


Moje první klikací ikonka

19. října 2008 v 20:19 | Clarett |  Ikonky
...Zas jsem se o něco pokušela..Tady vidíte výsledek:) Snad se vám to bude líbit:) Posuďte sam...Fotky Mirandy Otto

19. října 2008 v 13:40 | Clarett |  Herci
Našla jsem parádní fotky na oficiálních webových stránkách Mirandy Otto! Jsou báječné, tak se pokochejte:)
Nejdřív sem ty obrázky vůbec nemohla uložit, ale konečně jsem se to naučila. Je to opravdu snadný:)

Úžasné diplomy co jsem kde posbírala:-)

17. října 2008 v 18:03 | Clarett |  Awards
Tak, první jsou nádherné diplomy od Galadriel:-)

Diplomy a ocenění za bleskovku a jednu soutěž

15. října 2008 v 19:35 | Clarett |  Soutěže
Konečně sem dávám slíbené diplomy...Omlouvám se za zpoždění, ale pořád jsem zapomínala:-) Tak tady konečně jsou - nejprve za 2. bleskovku
Tak, cena pro Galadriel - Gratuluji!

Pro milou Caddy - tady tu fotku mám moc ráda:-)
Tento diplom s Viggem čeká na Tichošlápka:-)
Trochu hodně netradiční diplom vlastní výroby pro Janiss:oD
A poslední diplom pro Triany:-)

Jdu se vám vypovídat...no jo, vypsat...:o)

14. října 2008 v 20:59 | Clarett |  Já Clarett
No, jak už je zvykem, chodím do školy... To je celkem smutná zpráva, ale co nadělám..:o) Kdybych tak mohla...Dost - co jsem to chtěla říct? Jo, známky, to je celkem důležitý, zatím nejhorší mám ( v ŽK ) dvojku! Juchů! To už je lepší:-P Jo, s učitelema problémy nemám, spíš naopak. Je s nimi legrace.. Slabší je to u spolužáků..Mou jedinou záchranou jsou moje dvě nejlepší kamarádky - Caddy = Verča a Niki...Ty mě potěší, podrží, pomůžou...a pak mám vás; blog. To mi, věřte nebo ne, dodává odvahu a sílu a radost a potěšení...Díky, lidi;o) Jedna holka ve třídě o mě říká, že se oblíkám ( cituji ) jako v roce 470 př.n.l. :-( Co je tak divnýho na tom, že nosím krásný, béžový manžestráky a žíhaný, bavlněný tričko a ne nablýskaný růžovo - černý tílko a bokový džíny?!? To mě docela mrzelo...Nechci nikoho pomlouvat, ale skoro celá třída mě nesnáší a za zády pomlouvá, kvůli mým známkám, na tělocviku si na mě vylévá zlost ( nejsem tlustá, spíš naopak, hubená, ale z běhání se mi dělá zle a tak, no..)...Všichni tvrdí, že mi učitelé nadržují. Že mi pomáhají a mám nové učebnice..NE! Nenadržují mi! Nové učebnice mám proto, že ty staré vracím nepoškozené...
Promiňte, furt si stěžuju, ale snad mě pochopíte...;-)
Teď ty dobré stránky školy - na naší školu chodí jeden kluk a říká si Šagy. A jeho tupý, nepřítomný výraz vyvolává mé dlouhotrvající záchvaty smíchu...a dneska ho potkám s kamarádkou - Niki - v obchodě. Zrovna jsme se něčemu smály a tak a vyvalily jsme se zpoza rohu a pak..tam stál a já zvolala - " Jéje, Šagy!" znělo to hrozně a on se na mě nepřítomně podíval a....bylo to hrozně srandovní:-)
A pak jednou jsme byla na obědě v jídelně a ta byla skoro úplně prázdná a to jsem si neuvědomila a tak jsem začala normálně mluvit hlasitě a radostně prohlásila " Mňááám, špagety!!!" téda, místností se to rozlehlo a pár lidí se otočilo a tak jsem radši zmlkla:oD
Mějte se parádně a hezký večer
Clarett

SB Cathy

14. října 2008 v 20:44 | Clarett |  Affs
Páni, SB se na mě hrnou jako velká voda...Cathy jsem neměla to srdce odmíítnout..tak nádhernej blog..vkusné, nádherné, krásné, povedené! Je též o Anně Popplewell, ale je to koneckonců moc dobrá herečka, neníliž pravda?:o) Dostala jsem od ní krásný diplom...Díky..
Ještě k těm SB, už jsem taky pár odmítla, ale o růžové barbíny a videohry nestojím;oP
Mějte se krásně


Parádní fotky z Pána prstenů

13. října 2008 v 19:39 | Clarett |  Tajemství Pána prstenů
Na tyto stránky jsem narazila u Jíti. Jsou to stránky v angličtině, což až tak moc nevadí a mám odtud spoustu fotek:o) No, odkaz ještě nenapíšu, ještě chvilku pro představení!:-D Já jsem ty stránky moc neprocházela, jenom ty fotky, ale prý jsou hooodně obsáhlé:-) To je dobrá zpráva!:-) Těšte se na můj "výlev" na téma škola:) No, oprava - na téma škola:( S těma smajlama je někdy potíž...Konec řečí! Těšíte se na odkaz? Hahaha...Dočkáte se...
Mám fakt hodně SB, toho jste si patrně všimli a nesnažím se to nějak omezit. Pokud se vám můj blog líbí, jsem jenom ráda, ale berte, prosím na vědomí, že na vás všechny nebudu mít tolik času...Nezlobte se proto, až nebudu tolik chodit:-( Jen se podívejte na Jíťu ( viz odkaz č. 1 :-P )! Ta jich má!:) Je fajn, že máte blogy o Pánu prstenů...jsem vám za to vděčná...a vám ostataním samozřejmě taky!:-D Z SBček mám fakt moc ráda Galadriel - hodně mi pomáhá, Tichošlápka, Caddy, Fribdy, Ynku, Cheeserucha...Janiss, Klárku, Saphiru - abych nezapomněla - ježkovy, to je milá holka! :-)... Arwen, Halfirien, Jíťu, Morannona, Evču a poznávám své nové spřátelené blogu - Lilianu, Claire..a Cathy:-) To jsem pěkně odběhla od tématu:) Ještě chvilku - mám druhý blog o HP s kamarádkou Niki...
ZPĚT k tématu! ...konečně..:oP Ty stránky jsou Arwen - to koukáte, co? Teď hledejte odkaz:-) Téda, dneska mám nějakou dobrou náladu:-) A pak tam jsou nafocený SCÉNY!!!Můžete hledat!:oD Na tom odkazu jsou teda jenom z trojky, ale ten zbytek nejdete..je to dole napsaný..nějak jako back to gallery..blablabla...:P Tak se mějte parádně a zase přijďte na blog

(-:................................Clarett

SB - Liliana

12. října 2008 v 18:37 | Clarett |  Affs
Tak mám další SB...Liliana má blog o Letopisech Narnie, přesněji o Anně Popplewell:-) Je super...Dostala jsem od ní bezva diplom a pro ní mám taky jeden...Zajímavostí je, že jsem ho dělala sama..a dalo to celkem práci:-)
Zde jsou diplomy;o)
Ten ode mě je trochu zvláštní..malá Lucinka a velká Lucinka..."malá" Zuzka a velká Zuzka:oP
Paráda...Asi vás překvapuje, proč mám taky Zuzku. Já ji ale moc chtěla!:-) A ten diplom je super:oPSB Claire

10. října 2008 v 18:50 | Clarett |  Affs
Ahoj, dlouho zde nepřibyl žádný nový článek a tak začínám s SBčky...Claire má blog o Keiře Knightley, báječné, okouzlující a nesmírně krásné herečce, která si tuto poct zaslouží a všichni ji určitě znáte z Pirátů z Karibiku 1, 2 i 3..Dostala jsem od ní krásný diplom s Emilianou Torrini:-) DĚKUJUĚ!!! TUHLE FOTKU MÁM NEJRADŠI...Zajímavostí je, že máme vlastně stejnou přezdívku - Claire - anglicky Klára, Clarett - italsky Klára:-D Je to moc milé SBčko a tak..

Záhlaví či blend

8. října 2008 v 20:22 | Clarett |  Blendy
Dala jsem se do tvoření a co vzniklo sami vidíte...Docela se mi to líbí...Podle mně to není nejhorší, ale posuďte to sami. Chystám se, že vyhlásím SONZAO - soutěž o nejlepší záhlaví a okraje...Ráda bych věděla co se vám líbí a co myslíte, že se líbímě:) Budete přihlašovat oba výtvory popřípadě obrázky:-D Ne, to nechám na jindy. Teď k tomu blendu nebo co to je:-) Je na něm jak sami vidíte Aragorn, Éowyn a Enya. Snažila jsem se vybrat nějaké neokoukané fotky a celkem se mi to podařilo:-) Ta Enya je báječná...Na pozadí je krajina Nového Zélandu - Mordor:) Tak prosím napište co se dá změnit, zlepšit apod. Díky:oP
Tak ahoj a pokud byste chtěli nějaképěkné fotky, zajděte k Jítě ( viz Oblíbené stránky ) nebo na anglické stránky Arwen ( viz Oblíbené stránky Jíti :-) ) nebo tento odkaz. :o) Nebo tento odkaz.:-D

Emiliana Torrini

7. října 2008 v 17:33 | Clarett |  Jednoduše Emíliana Torrini
Tato zajímavá zpěvačka vyrůstala na islandu odkud pochází i její matka.Narodila se 16. 5. 1977. Otcem je pak Ital. Spoustu času trávila s babičkou na vzdáleném východě Islandu či u strýčka v Německu. Etnický mix příbuzenstva a tak trochu kočovné dětství jsou jistě jedním z důvodů, proč je její hudba tak zvláštní. V mládí získala pouze zběžný úvod do hudby - trochu klasiky, Italského popu i Islandského folku.
V 15ti letech šla studovat operu a od sedmi let účinkovala ve sboru jako soprán...
Mladá sopranistka s úžasným hlasem, i přes svůj věk je přesto zaběhlým profíkem. Podmanivý hlas a elektrizující vystoupení jí přinášejí stále větší popularitu. V posledních letech zvítězila např. na Metropolitan Opera Competition v roce 1997 či Plácido Domingo's Operalia 2000.

Alba

 • 1994 - Spoon (Iceland Only)
 • 1995 - Croucie Do´úi La (Iceland Only)
 • 1996 - Merman(Iceland Only)
 • 1999 - Love in the times of Science
 • 2000 - Rarities (Promo Only)
 • 2005 - Fisherman´s woman
 • 2008 - Me and Armini
Jak asi víte, nazpívala píseň Gollum´s song. No není to krásný hlas? Strašně moc se mi líbí a je mi sympatická už jenom tím, že je z Islandu:)...Irsko je ale Irsko...:oP
Tady je pár fotek:Noty pro Gollum´s song:)

7. října 2008 v 14:20 | Clarett |  Hudba z Pp
Děkuji Lauře z celého srdce;-) Jsem jí fakt zavázána:) Hrozně mi pomohla...Ty noty jsem již hrála:) a zpívala...:) Je to krásný..Evčo, můžeš si to zkusit;o)Gollum´s song - nahrávka

6. října 2008 v 7:00 | Clarett |  Hudba z Pp
Tak, moje oblíbená píseň Gollum´s song...Nazpívala jí Emiliana Torrini - má vážně nádherný hlas... Zas mi s jejím nalezením vydatně pomohla Galadiel - děkuju, jsem ti vážně vděčná - co já bych si bez tebe počala?:-) Už jí umím skoro nazpaměť. Věnuji této písni pár dnešních čláků...Teď se jí učím na housle...Je vážně okouzlující...:o) Mějte se krásně a užijte si zbytek dne:-)
Příjemný poslech přeje Clarett
Gollum´s song - text + překlad

6. října 2008 v 7:00 | Clarett |  Hudba z Pp
Tak a tady máte text...Je fakt krásný...Vždycky mě dojme...:o) A vás? Jo, to jsem celá já:-)

Gollum´s song

Where once was light
Now darkness falls
Where once was love
Love is no more
Don´t say goodbye
Don´t say i didn´t tryThese tears we cry
Are falling rain
For all the lies you told us
The hurt, the blame
And we will wait to be so alone
We are lost
We can never go homeSo in the end
I´ll be what I will be
No loyal friend
Was ever there for me
Now we say goodbye
We say you didn´t tryThese tears you cry
Have come too late
Take back the lies
The hurt, the blame
And you will weep
When you face the end alone
You are lost
You can never go home

Glumova píseň

Kde plamen byl
Dlí stínu plášť
A z lásky zbyl
Jen smutek a zášť
Když sbohem mi dáš
Cestu dál nepoznášA slzy mé jsou jako déšť
Cos přines nám? Zradu a lest
A schoulen sám pak mohu si říct
Zatracen domov nemám už vícVšak budu tím
Kým měl jsem být
O přátelích
Jsem mohl jen snít
Teď sbohem ti dám
A navždy budeš sámNa slzy tvé už pozdě jest
Tak vem si zpět zradu a lest
Nakonec sám
Poznáš co chtěl jsem říct
Zatracen domov nespatříš víc

Toto jsem našla u Galadriel, která to našla na adrese zde. Sice nevím, k čemu vám to oboje bude, ale zařiďte se, jak potřebujete:) Pokud v tom jsou nějaké chyby...U anglického textu jsem našla napsáno místo take také:-) tak nevím...:o) Procházela jsem to jenom rychle:-)
Náš cyklus Glumovy písně pomalu končí...:-) Tak se mějte - Clarett


1. MÍSTO V SOUTĚŽI O NEJLEPŠÍ HRANÝ FILM MÁ LOTR!

5. října 2008 v 10:30 | Clarett |  Soutěže
Nazdar!!! Tak jsme vyhráli, máme 1. místo!!! Sláva Pánu prstenů!!!Děkuju vám všem za pomoc a hlasy - ve všech třech kolech jsme s převahou vedli. Poslední bylo 30 ku 17ti a 16ti hlasům!!! No není to báječné?!? Mám z toho velkou radost...Pán prstenů si to zasloužil - žádný Let´s dance mu naštestí ve výhře nezabránil ( nic proti )!!! Ano, jistě, Letopisy jsou dobrý film - říkám však dobrý ze dvou a více důvodů. Ten první důvod je, že Pán prstenů je lepší. Druhý: Pán prstenů je NEJLEPŠÍ!:oD A ten zbytek? U LWW a PK jsem nikdy - nikdy nebrečela, nenatahovala ani neomdlívala. :-) Z těch dětí mám ráda jenom Edmunda, protože mi ostatní nejsou moc sympatičtí - v Pánu prstenů mám ráda vlastně všechny, i když nejoblíbenější muž. postava je Aragorn a žens. Éowyn....Těší mě však, že Tolkien kamarádil s Lewisem - to je dobré a oba byli křesťané - další dobrá věc:) Každopádně - nehaním vám Letopisy, příznivci, víme jaké to je slyšet hudbu a být nadšenými fanoušky, víme jaké to je, když dostaneme autogram od herce - oblíbeného herce - já teda zatím nevím, ale psala jsem o autogram Seanu Astinovi:oP
Tak a tento diplom si můžete dát na blog všichni, kdo jste pro mě hlasovali, protože bez vás by nebylo ani vítězství:-)


Blogařské svátky

4. října 2008 v 11:16 | Clarett |  Web
Rozhodla jsem se, že ustanovím pár svátků na blogu. Budou to vyjímečné události v LotRovi a tak...Ten den nebo ty dny budou různé soutěže, oslavy, diplomy...:o) Jen tak pro legraci;-) Tak přiďte oslavovat!
 • 20. října - narozeniny Vigga Mortensena
 • 3. ledna - narození Tolkiena
 • 28. února - Lemony Snicket
 • 1. března - Aragorn
 • 3. července - založení blogu
Tak, pokud ještě na něo příjdete, napište do komentářů - konkrétně - nemůžu najít datum premiér všech dílů LotR a tak...Pokud to zjistíte, prosím,dejte mi vědět:o) Zatím ahoj:o)