Listopad 2008

Miranda Otto - Sanity is relative

29. listopadu 2008 v 11:20 | Clarett |  Animace-other
Moc pěkné, legrační avatary...Počkejte chvilku; uvedu zdroj - Arwen by se zlobila:) Tak si je prohlédněte, snad budou fungovat:)

Animovaná scéna Aragorn/Éowyn

22. listopadu 2008 v 16:59 | Clarett |  Animace
No, o něco jsem se pokoušela a takhle to dopadlo...Stránku Gliffitery.com jistě všichni znáte - tam se to dá uděla. Bohužel nevím, jak zařídit aby to všechno bylo v jednom snímku, tak to máte ve čtyřech a pátý jako obrázek:) Pište názory!:)

Photo Flipbook Slideshow Maker

Photo Flipbook Slideshow Maker

Photo Flipbook Slideshow Maker

Photo Flipbook Slideshow Maker...Něco neuvěřitelného... Radujte se, LotRovci!

22. listopadu 2008 v 10:01 | Clarett |  LotR Symphony
Tak, maminka brouzdala po internetu, hledala termíny různých koncertů (Hradišťan apod.) a narazila na Přažské jaro. A teď to přijde! V RÁMCI PRAŽSKÉHO JARA ZDE SKUTEČNĚ VYSTOUPÍ LOTRS (The Lord Of The Rings Symphony)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Opravdy, skutečně, myslím to vážně! Teď čtěte pozorně, ano: Lístky jsou v prodeji od 12.12. a jelikož je to spojeno s tím Pražským jarem, nemuselo by to být tak drahé. Maminka mi slíbila, že tam zavolá (brzo) a zeptá se na přibližnou cenu těch lístků! Dám vám vědět! No, ještě napíšu přesný odkaz na stránky, kde to sehnala a každopádně je to dohodnuto a dokonce se ví, kde koncert bude:) Tento článek sem píši proto, abyste neztráceli naději! Nebojte, bude TO a to je hlavní! Mějte se krásně!
Clarett

(moje fotka:))

Miss Potter

17. listopadu 2008 v 9:59 | Clarett |  Filmy
Už je to dávno, co jsem tento film viděla, ale řekla jsem si: proč o něčem tak pěkném nenapsat článek? Sice zde nehrál nikdo, kdo by měl nějakou spojitost s LotRem, ale nevadí. Nevadí, jistě.
Takže, tento příběh se skutečně stal. Vypráví o dívce jménem Bellatrix Potterová (Reneé Zelwelgerová), která žije v domě spolu s matkou a otcem - velmi váženými a zámožnými lidmi. Bellatrix ze všeho nejvíc baví kreslit a malovat. Stále si představuje postavičky králíčků, kuřátek...ke kterým následně vymýšlí příběhy pro děti.
Už je dospělá, ano, a přeje si, aby nějaká její kniha vyšla a tak obíhá vydavatelství, ale bohužel se stále setkává jen s neúspěchem a odmítnutím. Jednoho dne narazí na další z vydavatelství třech bratrů, z nichž ji ten nejmladší dostane na starost. Sen se jí splnil. Začne na svých knihách vydělávat a jak už to tak bývá, do svého "pomocníka" se zamiluje. Matka, zdrcená jak zprávou o tom, že její dcera je spisovatelka, tak tímto rozhodnutím, že si vezme svého vydavatele. Po rozmluvě s otcem se však udobří a svolí, že až skončí léto a oni se vrátí z venkova, uvidí se.
Tak se také stane. Bellatrix odcestuje a celé léto si se svým milým píše dopisy...a pak to přijde...dopisy přestanou chodit....brzy nato se dívka dozví, že je muž smrtelně nemocný, a když dorazí do Londýna, už je pozdě. Zemřel.
S touto ránou se po čase vyrovná a své peníze využije k tomu, že se přestěhuje zpět na venkov, kde dál poklidně píše a o několik let později se zde znovu šťastně vdá.
Krásný příběh je vážně moc milý. Potěšte se obrázky!
A na popud tohoto filmu jsem začala ve veklém kreslit:)

P.S. Dnes, 20.11. jsem konečně doopravila gramatické chyby a překlepy. Doufám:)

SB Lizzie

16. listopadu 2008 v 14:37 | Clarett |  Affs
Omlouvám se, že tu mám dva "skoro stejné" články hned za sebou, ale tohle už nepočká..Chudák Lizzie na ten diplom taky čeká celkem dlouho a tak by nebylo vhodné to dál odkládat:)
Takže, tohle SB má blog o Johnnym Deppovi, což je skvělý herec. Mám pro ní tedy diplom; i ona mi dala krásného Sama, i když nevím, zda-li se zrovna k Samovi hodí slovo "krásný". Spíš veselý, ne?:-)
Tak si diplom užij, Liz, měj se a ahoj
Clarett

Tento diplom jsem dostala já, děkuju:-)
SB Iness

14. listopadu 2008 v 16:20 | Clarett |  Affs
Mám nové SB...je jím moje kamarádka Iness. Má blog o filmu a knize Most do země Terabithia a mnohém jiném. Chudák je teď nemocná...Tak tady má diplom!:-)
Ten pelikán je tam proto, že Iness chraptí a říká tomu pelikánština:)


Návštěvnost - 6.11. - 12.11. 2008

13. listopadu 2008 v 10:25 | Clarett |  Web
Tak touto návštěvnost jstemi udělali nesmírnou radost! Vážmě, vážně, velikou! Nejenže u každého článku teď mám nejméně deset komentářů, ale blog se pro vás úspěšně rozrůstá a nemůžu říct - ach jo...moc lidí mi sem nechodí, SB nemám...to je hrůza...komntáře nejsou...s tím můžu praštit! Ani náhodou! MUSÍM říct: Páni, tolik lidí! Píšou mi komentáře...líbí se jim články! To je skvělé! To je nádherné! A mám ty nejlepší SB, která si člověk jenom může přát! Tak vám moc děkuju, vážně, díky...

6.11. - 23
7.11. - 23
8.11. - 45
9.11. - 54
10.11. - 49
11.11. - 43
12.11. - 57

Za toho devátého a dvanáctého fakt děkuju! Jednou jsem udělala rekord...Bylo to...Počkejte -

!19.10. - 59!

To byla paráda...Radost pohledět! Nevím co říct...jenom - udáte mi radost každou svou návštěvou. :-)
Stanislava Pošustová - rozhovor

11. listopadu 2008 v 20:42 | Clarett |  Tajemství Pána prstenů
Myslím si, že i tito lidé, překladatelé, na které se často zapomíná, by měli obdržet chválu a nekonečné uznání. Stanislava Pošustová si zasluhuje ještě víc. To, co dokázala je neuvěřitelné. Má opravdový cit pro krásu jazyka...To se nedá popsat...Gratuluji. Gratuluji a skládám hlubokou poklonu - to je opravdu to jediné, co jde říct.Protože některé věty, překlady básní naplňují pravý smysl slova okouzlující.


Blends

10. listopadu 2008 v 20:32 | Clarett |  Blendy
Vyrobila jsem tři blendy z Řady nešťastných příhod a jeden Emiliany Torrini...Líbí se vám? Mě docela jo..teda některé...Budu je postupně komentovat:) Pěkně si je prohlédněte:) Mějte se - Clarett


Blend s Emilianou jsem vytvořila v programu Zoner Photo Studio úplně obyčejně - vkládání fotek + textu...

Zde byly použity olejové barvy...

Zde tónování...

A tady? Zase normální...!:)

Víte, jak jsem poznala Enyu?

9. listopadu 2008 v 20:34 | Clarett |  Hudba z Pp
Ne, samozřejmě ne osobně!:) I když, to by bylo moc pěkné, že? Byla jsem tehdy asi ve třetí třídě. Měli jsme výtvarku a pan učitel nám přinesl k poslechu nějakou kazetu. Měli jsme nakreslit, co cítíme - co v nás ta hudba vyvolává...Já nakreslila dva lidi - dívku a chlapce - držící se za ruce a jdoucí přírodou. Neměli tváře. Učitel vůbec nemohl pochopit PROČ? Proč nemají oči, ústa, nosy...Ale já nedovedla odpovědět.
Po hodině jsem k němu šla a ptám se: "To byla krásná hudba, pane učiteli, kdo to zpíval?"
A on odvětil: "Enya."
Nemohla jsem pochopit, jak se někdo může jmenovat prostě jenom Enya a tak jsem se radši zeptala, jak se to píše a pro jistotu znovu zopakovala: "Enya?" Dostalo se mi odpovědi souhlasu.
Vypravila jsem se do šatny, držíc v ruce jakousi písemku či co a na lavičce jsem na ní načmárala to Eňa:)
Právě byla doma maminka, uklízela a hned jak jsem přišla do předsíně, zeptála jsem se jí, jestli nezná nějakou zpěvačku tohoto jména. A znala. Měli jsme pět kazet.:)

Možná se vám zdá, že je to zbytečný článek, ale já jej napsala ze dvou důvodů:
1) Měli byste vědět, jak jsem se postupně dostala k LotRovi - krůček za krůčkem..A čekají vás ještě mé vzpomínky na první shlédnutí Pána prstenů, na první četbu tohoto díla, na Hobita...
2) Měla jsem hroznou chuť psát, něco, cokoli tvořit...( to jsou takové moje stavy )... využít pár krásných slov a přímé řeči:)
Dobrou noc a sladké sny, čerstvé probuzení do nového dne vám všem přeje Clarett, protože právě cítí něco moc příjemného na srdci a má v duši radost.:)

Emiliana Torrini - The Sound of Silence song

8. listopadu 2008 v 11:26 | Clarett |  Fotografie&Videa|Emíliana Torrini
Našla jsem nádhernou písničku od úžasné zpěvačky E. Torrini. Její životopis jsem už na blog vkládala, fotky najdete v galerii. Včera jsem byla u jedné své kamarádky - Caddy - a poslouchaly jsme od ní právě písničky jako White Rabbit a tuto:) Sice nemáme žádné CD:(, ale na stránkách imeem.com jich člověk najde mnoho:-) Tak se zaposlouchejte a udělejte si pohodlí - stojí to za to...Jinak píseň není přímo od ní, jen jí nazpívala.
Tak se mějte krásně a užijte si víkend
Vaše adminka Clarett


Text:

Hello darkness, my old friend,
I've come to talk with you again,
Because a vision softly creeping,
Left its seeds while I was sleeping,
And the vision that was planted in my brain
Still remains
Within the sound of silence.

In restless dreams I walked alone
Narrow streets of cobblestone,
'Neath the halo of a street lamp,
I turned my collar to the cold and damp
When my eyes were stabbed by the flash of
a neon light
That split the night
And touched the sound of silence.

And in the naked light I saw
Ten thousand people, maybe more.
People talking without speaking,
People hearing without listening,
People writing songs that voices never share
And no one dared
Disturb the sound of silence.

"Fools" said I,"You do not know
Silence like a cancer grows.
Hear my words that I might teach you,
Take my arms that I might reach you."
But my words like silent raindrops fell,
And echoed
In the wells of silence

And the people bowed and prayed
To the neon god they made.
And the sign flashed out its warning,
In the words that it was forming.
And the signs said, The words of the prophets
are written on the subway walls
And tenement halls.
And whisper'd in the sounds of silence.Koukejte, co jsem dostala od Ynky!

6. listopadu 2008 v 19:11 | Clarett |  Awards
Tak tohle mě potěšilo! Vážně moc milé a jen za jeden rozpustilý komentář...Díky, SB;o)...A abyste věděli, oč jde tak se podívejte sem. :-))))

SB Laura

3. listopadu 2008 v 21:15 | Clarett |  Affs
Nové SB...Laura...Má báječný blog o všem možném...a jak jsem jí poznala? Přes drahou Galadriel.:) Od Laury mám své milované noty z LotRa...Ještě jednou díky...Jsou tak...krásný:) Jsi moc hodná:)
A taky od ní mám diplom:
Je krásnej, dík:)

A to je pro tebe;)


Miranda´s Banners

2. listopadu 2008 v 13:48 | Clarett |  Bannery - other
Na stránkách Arwen - viz tento odkaz- jsem našla krásné obrázky skvěle se hodící do zápatí:) To sice měnit nebudu, ale vy byste třeba chtěli, navíc je použiju u Caddy do nového designu:) Tak co, jak se vám líbí?:)
Mimochodem, Caddy, vyber si, který chceš do toho nového vzhledu tvého blogu, jo?
Docela bych ti doporučovala ten čtvrtý od konce, nebo nějaký takový...Na ty silně křiklavě zelené bych nesázela:)


Podzimní fotky

1. listopadu 2008 v 12:10 | Clarett |  Moje kresby a malby
Tak jsem si hrála a fotila...lépe řečeno, přichází - Fotky z Moravy:oP Jak jsem již psala - je tam zima, zima a mlha a jinovatka a mráz...Ale přesto je to všechno neuvěřitelně úžasné a krásné...Strašně ráda fotím...a vy? Tatínek má digitální foťák ( no, to teď asi každý... ) a čas od času mi ho půjčí.:o) Tak, snad se vám to bude líbit:)