Leden 2009

Krásný wallpaper...

27. ledna 2009 v 18:18 | Clarett |  Wallpapery - other
Omlouvám se, že to dávám do rubriky Moje výtvory, ale musím nejprv založit rubriku Grafika, he...Nějak se nemůžu kloudně vyjádřit...píšu si s holkama z Arwen a jsem slušně přeladěná na angličtinu:-) Tenhle wall jsem kdesi našla a moc se mi líbil..tak ho tu máte:-)
Jo, a nějak vás potřebuju nalákat do Galerie, složky Z natáčení:-) Sehnala jsem super fotky:-) Budu ráda, když se mrknete a pak napíšete názor x) Tak tedy obrázek!

SB Tera

26. ledna 2009 v 17:12 | Clarett |  Affs
Tak, nové SB se začínajícím blogem o LotRovi je tu :) Strašně moc milá holka, která má pro toto dílo cit, a mě těší, že nadšenců je zas o jednoho víc:) Tera mi vyrobila nádherný diplom s Aragornem, při jehož výrobě se, chudák, pěkně nadřela x). Já pro ní mám také malý dáreček:)

Z mé tvorby

25. ledna 2009 v 11:47 | Clarett |  Blendy
Tímto si vám dovoluji představit pár věci, které jsem v nedávné době vytvořila...Máme doma program GIMP 2 a já ho zkusila spolu se Zoner Photo Studio 10...tohle vzniklo...přidávám i obě klikací ikonky. Jedné jsem si už možná všimli v menu x)

Náhled<viz>
Emiliana Torrini - Today has been okay song

22. ledna 2009 v 10:37 | Clarett |  Fotografie&Videa|Emíliana Torrini
Znovu nádherná odpočinková písnička od Emiliany....
Užijte si poslech....:)

Co cítíte? Já mám pocit naprosté uvolněnosti...uspává mě to...a vidím
před sebou horký letní den a přezrálá jablka. x) Já toho nakecám,
no nic, to bylo asi vše, co jsem vám chtěla sdělit.
Závažná otázka na konec:
Přáli byste si, abych zde zveřejnila něco z mé literární tvorby?
Překlady? Básně? Knihy?
Nechci vás tím moc otravovat, tak si radši rychle vyberte x)))

Appaloosa

20. ledna 2009 v 17:06 | Clarett |  Filmy
Ahoj, moc ráda bych se s vámi podělila o můj senzační filmový zážitek:) Toto dílo jsem viděla

nedávno. Asi v pátek...Když jsem ten den tatínkovi oznámila, že mám jedničku z pololetky v matice, měl obrovskou radost...a koupil plno báječné zmrzliny x) A to hlavní - mohli jsme shlédnout právě Appaloosu.
Možná někteří víte, že Appaloosa je plemeno koně. Od plemene bylo pojmenováno městečko. Od městečka film:) A proč o tomhle vůbec píšu? No, jelikož jste měli možnost vidět v hlavní roli báječného hraběte Olafa!!!!:) Ne, to byla sranda - jen tak mi to naskočilo - báječného Vigga Mortensena x) Hrál zde muže jménem Everett Hutch, strážce zákona a pomocníka místního nově zvoleného šerifa (film je western) Virgilla (Ed Harris), který dostal úkol bránit městečko.
Do Appaloosy zanedlouho zavíta i vdova jménem...no, nemůžu si vzpomenout, ale hrála jí Reneé Zelwergerová (nevím, jak se to píše). Je to velice...taková upovídaná dáma. Ten typ, co žije v domě plném koček, miluje sladké a v jednom kuse se směje svým hloupým vtipům. Nejsem si jistá, jestli bych tuto povahu definovala správně x)
Jenomže Virgill se zamiluje. Do ní. A ona do něj. Šerif jí sice svou přízeň nedává najevo. Moc. Je to člověk, který neukazuje své city. Je tvrdý, přísný a hrdý. Zakoupí dům, do kterého se mají nastěhovat...Ale jak to tak bývá Reneé - budeme jí zatím říkát takhle, jo? - unesou nepřátelští muži. Virgill a Everett se jí vypraví zachránit...Takhle to vypadá jako pěkná slátanina, zvlášť, když to napíšu já, ale není ani v nejmenším. Viggo má úžasnou roli zase velice klidného, laskavého a vyrovnaného muže. To k němu pasuje x)
Mám pro vás ještě obrázky:)

P.S.
Jsem šťastná, šťastná, strašně šťastná!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Právě jsem se od maminky dozvěděla, že na vysvědčení budu mít SAMÉ JEDNIČKY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A já z toho byla na mrtvici už od listopadu, že mi to nejde a z matiky dostanu kdoví co!!!!!!!!!!!!!!!!! x)Promiňte, jsem hrozná, ale já má obří radost, tak velkou!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Těš se, Symphonie!!!!!!!!!!!!!!!!!!JUCHŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮX)
Hercules Poirot - new episodes

16. ledna 2009 v 18:19 | Clarett |  Filmy

Sledujete někdo ve čtvrtek večer Hercula Poirota? Pokud ano, jaký máte názor?
Já osobně Agathu Christies velmi ráda čtu a tyto nové čtyři díly, které vysílá ČT2 každý čtvrtek jsou moc krásné. Zatím byly mnou shlédnuty dva a ještě dva nás čekají.
Moc jsem se těšila na nové zpracovaní (samozřejmě se starým dobrým Davidem Sutchetem) a nezklamalo mě. Připadá mi však, že ty díly jsou ještě mnohem depresivnější, plny hrůzostrašných obrazů a tajemných scén. První díl Smrt staré posluhovačky nebyl až tak děsivý, ale dokonale vystihli to napětí mezi občany. Něco nevítaného a zlého v jinak poklidné vesničce. To bylo dle mého názoru velmi dobré.
V druhém díle (včera) Kočka mezi holuby bylo o poznání více mrtvol ;-) Každopádně mě strašně vyděsil záběr na mrtvou tělocvikářku osvícenou měsíčním světem skrz naskrz probodnutou oštěpem a uprostřed tmavé tělocviční haly...To jsem nečekala. To ne.
Nenechte se však, prosím odradit a podle svého uvážení se můžete na některý díl podívat! Doporučuji, ale je to na vás, jistě.
A malý dotaz ke konci "upoutávky" - viděl jste někdo Vraždu v Orient-expresu? Já jí četla, ale o filmu jsem slyšela, že je nudný....


Aktuálka

12. ledna 2009 v 16:54 | Clarett |  Já Clarett

To by jednoho kleplo!

Barbie
Podobný článek u sebe jednou měla Fribdy...Občas brouzdám po blozích...Občas mě některé články a komentáře naprosto dorazí...x) Víte co myslím - Barbie blogy apod. Já to nechápu. Lépe řečeno, jsem moc ráda za vás, mé normální a milé SB, které nezačínají článek slovy "mocišky vás lofííískuju, zlatínka" To by se dalo považovat za urážku;-)
Takže jsem zkrátka ráda, že blog není úplně plných těchto...ehm...puberťaček? No, to jsem já taky, taže techto...slečen. Ano, to bude asi nejlepší x)
Pracuju zas na novém designu:)
Tohle, to o těch barbie, to byla jenom taková chvilková myšlenka, s kterou jsem se musela svěřit,
takže AŤ ŽIJE PÁN PRSTENŮ A NIKDY SE NA NĚJ NEZAPOMENE!

Aktuálka LotR

Fran Walsh
Včera měla Fran Walsh, manželka Petera Jacksona narozeniny a já jí chci popřát mnoho zdraví, lásky a radosti. Bez ní by nebyl Pán prstenů Pánem prstenů. Odvedla úchvatnou práci a je to neskonale milá a starostlivá žena. Jistě. x) Je skvělá!!!!!!!!!!!

J.R.R.Tolkien
měl před pár dny výročí - bylo by mu přesně 117 let. Takže, já nevím, kdy začal psát. Budeme si chvilku myslet, že...ve třiceti. x)Takže už 87let ví pár lidí o jeho schopnosti...a tak 67let (započítáme práci a vydání) ví veřejnost o nejlepším díle na světě:)


SB Aďka

11. ledna 2009 v 18:49 | Clarett |  Affs
Omlouvám se Aďce, že jí dávám diplom až teď. Měla jsem k tomu dva důvody - zaprvé jsem se k počítači pořádně dostala až teď. Možná někdo víte, že většinou dělám na notebooku, kde nejsou grafické progeamy, čímž nemůžu dělat diplomy a zadruhé jsem se po dni a půl naučila instalovat fonty a jedno z písem jsem chtěla použít na tvůj diplom ;-)
Jo, a moc děkuju za tu Enyu x)
Ještě, Aďka má blog o LN - Letopisech Narnie - moc fajn filmu a knize.:) Nemáme čím opovrhovat (Nikdy!!!!) protože Lewis BYL přece blízkým přítelem Tolkiena:) To byl vtip.:) Tedy to přátelství jsem si nevymyslela, ale my LotRovci ostatními neopovrhujeme;-)
Tak vítej do party, Aďko!!!


Bleskovka na téma přátelství

8. ledna 2009 v 10:02 | Clarett |  Soutěže
Už dlouho se tu nekonala žádná soutěž. To se musí napravit, a já to slíbila.:) Takže - do toho! x)

1. Jaký je podle tebe rozdíl mezi kamarádstvím a přátelstvím?
2. Co pro tebe přátelství znamená?
3. Máš dobré přátele?
4. Podle čeho si své přátele vybíráš? Jaké mají vlastnosti?
5. Představ si, že se tvůj/tvoje nejlepší přítel/kyně (ve smyslu kamarád/ka) přestěhuje strašně daleko od tvého bydliště. Jak se zachováš?

Takže se klidně rozepište...je to docela zajímavé téma;-) KRÁSNÝ den vám všem! x)
Uzavírám 10.1. ve 23:59:59Motto?

7. ledna 2009 v 10:20 | Clarett |  Web
Zdravím vás! Říkala jsem si, že když už jsme v minulém článku zabrousili k té angličtině, mohli bychom pokračovat, což?:) Tentokrát bych si za téma vzala motto, které vidíte na záhlaví...
A to - Don't despise compassion, which is offering an elegant heart...
Možná vás, kdo si to nepřeložili, bude zajímat význam věty.
Našla jsem jí v Pánu prstenů - to je docela samozřejmé, ne? x)
Je to moc krásná a hluboká věta jako ostatně všechny v této knize:)
Abych vás nenapínala, znamená Nepohrdej soucitem, jež je darem ušlechtilého srdce...
Takto promlouval Faramir k Éowyn v RotK...nádherné...

Aktualita dne, týdne a měsíce:
Momentálně jsem nemocná. Mám zánět hltanu...zkrátka mě moc bolí v krku:(

K té ájině - učitelka mi předevčírem řekla, jestli bych nechtěla jet v únoru na olympiádu z Aj
a já souhlasila. Ze třídy se budu účastnit sama a nevím jestli půjde někdo z áčka... Mám z toho menší hrůzu, ale bojím se tak nějak hezky, jestli víte, co tím myslím:)

U nás poříd sněží a je tu minimálně dvacet cm sněhu. Možná...x) Včera jsem byla bruslit a nebyly mi vidět ani ty brusle, kolik bylo na ledě sněhu;-)

Na mobilu mám nahranou hudbu z LotRa a každé ráno mě budí Many meetings;-)


English and me

4. ledna 2009 v 12:23 | Clarett |  Jazyky
Nový článek o angličtině je tu..! No, teda jí nemůžu nic říkat...anglicky moc dobře neumím...učím se jí jenom...kolik?...čtyři roky, ale i tak jí jako jazyk miluju:)
Když jsem začínala, hrozně mě bavilo psát. Prve přišly komiksy. Takové jednoduché - jen to , co jsem uměla. Myslím, že jeden se jmenoval nějak jako Lost Emma/Ztracená Emma, ale jinak to byly "příběhy" jako podle učebnice: nakupování, zdravení, u lékaře např....:)
Později jsem přešla na psaní opravdových příběhů. Posílala jsem to své angličtinářce, myslím, že se jí to líbilo...ale chyby tam byly - a kolik! x) Je to taková série, která pokračuje. Vystupují zde..ehm... čtyři děti: Susanne, Margarette, Brigitte a Philip. Ta první povídka se jmenuje The lost cat, druhá The trip a třetí The school day.
Nebudu (radši) popisovat, o čem to je:)
Potom jsem psala cosi, o smyšlené zemi a jedné válce. Když jsem si to po sobě přečetla, s hrůzou jsem zjistila, že jsem se nechala až příliš inspirovat bitvou u Helmova žlebu z TTT, LotRa.
Momentálně nic nepíšu, ale s oblibou překládám.
Emiliana Torrini
The Cranberries
Viggo Mortensen
(ty překlady na jeho ofic. čes. stránce jsou děs a hrůza, čímž nechci tvrdit, že moje jsou lepší, ale tatínek mi s jednou básní pomáhal a ti lidi vůbec nepochopili smysl)
Loreena McKennit
(tady to jsou irské balady, ale učitelka mi řekla, že je tam mnoho slov jakoby v nářečí a mají jiný význam, tak jsem toho zatím nechala)
No, a teď občas zajdu na Council of Erlond. Jsou tam takové fotky z filmu, že, a u nich komentáře. Samozřejmě anglicky:) Docela mě baví sledovat tu hovorovou angličtinu, zkratky...Neměla jsem zatím moc času toho "prostudovat" víc, ale třebas místo picture píšou jen pic. Místo you jen prostě u. x)
Je to docela legrační, i když je jasné, že i my máme svoje zkratky, a jak někteří teenageři mluví - tomu nerozumím ani já:)
A abych trošku navázala na Pp, jestli jste měli dost odvahy a přečetli si ten rozhovor se Stanislavou Pošustovou, zjistili jste i její úvahy v překládání a tak. Třeba jen ten Helmův žleb - to je docela logické - Helm´s deep.
Deep - hluboký - a co je asi potom právě žleb? Ha?:)
Nebudu se rozkecávat - jak říkám - já nemám co mluvit o angličtině, když o ní nic nevím, jenom se pak musím stydět...:)
Vaše nebohá docela upsaná Clarett:)

To be free text

2. ledna 2009 v 14:38 | Clarett |  Texty&Překlady|Emíliana Torrini
Tahle písnička je naprosto skvělá, což znamená, že krom textu bude i překlad x)


To be free


Once in a house on a hill
A boy got angry
He broke into my heart

For a day and a night
I stayed beside him
Until I had no hope

So I came down the hill
Of course I was hurt
But then I started to think

It shouldn't hurt me to be free
It's what I really need
To pull myself together
But if it's so good being free
Would you mind telling me
Why I don't know what to do with myself

There's a bar by the dock
Where I found myself
Drinking with this man
He offered me a cigarette
And I accepted
'Cause it's been a very long time
As it burned 'till the end
I thought of the boy
No one could ever forget

It shouldn't hurt me to be free
It's what I really need
To pull myself together
But if it's so good being free
Would you mind telling me
Why I don't know what to do with myself

To pull myself together
But if it's so good being free
Would you mind telling me
Why I don't know what to do with myself

To pull myself together
But if it's so good being free
Would you mind telling me
Why I don't know what to do with myself

Je to na vás...x)

1. ledna 2009 v 14:11 | Clarett |  Web
Chtěli byste nový design?
Pokud ano, můžete se na něj podívat na mém zkušebním blogu:
Snažila jsem se o něco "pánoprstenovského" Neříkám, že je povedený, ale to je jedno...
Klidně napište komentář tam, nebo sem. abych věděla:)
Tak to by bylo asi vše...
Příjemné odpoledne, adminka;-)
x)

Pokračování dnes 2.1.09:
Trošku jsem upravila název. Včera jsem měla nějak prázdný mozek - složka fantasie - přihrádka blbý vtipy:)
Tímto jsem chtěla naznačit svou včerejší náladu pod psa.
Ještě byvh měla uvést zdroj fotkky, ať Arwen nemá škodu:) Je to fajn obrázek, což?
sestra sice tvrdí, že, holka vypadá, jako by si chtěla propíchnou ruku, ale budeme to tolerovat;-)
P.S.
Dneska už je to s mou náladou lepší:)