Červen 2009

Zítra odjíždím...

30. června 2009 v 20:09 | Clarett |  Já Clarett
Tak se (skoro) po týdnu ozývám s pár novinkami a jednou zprávou, která možná někoho nepotěší (viz nadpis).
Menší shrnutí pátku, víkendu, podndělka a dneška (asi vás zase unudím k smrti ^^):
Myslím, že jsem se o dnu vysvědčení moc nerozepisovala, ale ono vlastně není o čem mluvit. Byl to moc pěkný, povedený den. Proslov našeho ředitele nebyl tak dlouhý jako obvykle, což byla vlastně první taková pozitivní zpráva toho dne, třídní taky krásně mluvil, já dostala dobré vysvědčení (a prosím, neptejte se, jestli to opravdu byly samé trojky XD Trochu mi to leze na nervy x)), pak jsme s rodiči jeli na slavnostní oběd a večer byl tradičně film. Tentokrát Letopisy Narnie. (Musíme si vážit všech Tolkienových přátel XP)
O víkendu přijeli mí příbuzní na maminčino biřmování, ale to by bylo na dlouho...
V pondělí mě navtívila Cad a shlédly jsme Ohnivý oceán. Šly jsme ven, kde jsem spadla ze stromu do kopřiv a trní :o) a cestou zpět nás zastihla bouřka...To bylo taky docela vtipné. První hromy jsme slyšely už v lese (asi kilometr a půl od města) a já myslela, že někdo něco bourá nebo kácí stromy XD A pak začalo slušně pršet a my měly co dělat, abychom se stihly vrátit,, než se vichřice přižene na nás ^^
Dneska jsem zase já strávila den u Cad, což bylo taky moc pěkné...a taky pršelo :-) Jak říkám. Vážně by to celé bylo na dlouho a z vás by byli brzo zombíci ;)
A teď ta "smutnější zpráva". Odjíždím asi na týden k babičce, tudíž se "neuvidíme". Ale myslím, že to nebude tak zlé, konenckonců, já i vy už se určitě těšíte, jak si užijeme krásných letních dnů, jak si vychutnáme Tolkienovu ušlechtilou společnost při čtení jeho elfských básní v měkké trávě pod větvemi nějakého obzvlášť velkého stromu....Zkrátka - za sedm dní jsem zase na chvilku tady.
Jo, a bylo by skvělé, kdybyste nepřestávali v hlasování za Emilíanu! Sammy nás velice, velice rychle dohání a to nestrpíme!:o)
Zatím se mějte krásně, užijte si prázdniny
loučí se
Clarett

KATY PERRY "Hot'n'cold" Ukrainian Polka band

26. června 2009 v 20:02 | Clarett |  Moje dojmy
Tak, tohle je jedna z nejlepších písniček, co jsem za poslední dobu slyšela. Pustil nám jí v ten památný čtvrtek náš pan učitel a ještě teď se válím smíchy po podlaze! Ti jí to teda natřeli! XDUž to mám v mobilu XP


Prázdniny!

26. června 2009 v 11:40 | Clarett |  Já Clarett
A je to tady. Prázdniny. Čas, na který se těším asi tak od pololetí. Stručně se vám pokusím popsat obsah včerejška kdy jsme se vlastně ve škole jenom flákali. ^^
Byl to čtvrtek, den, který mám z celého týdne nejradši. Náš třídní s námi zůstal celých pět hodin, což bylo moc milé, protože supl bych asi nepřežila. x) Samozřejmě jsme dostali nové učebnice: chemie, matematika, čeština, fyzika, přírodopis, dějepis...je toho moc. A všechny mám po Caddy ~___^
Druhou hodinu jsme se dívali na film Báječný Robin Hood. Je to starší film, ale nedovedu odhadnout, kdy byl natočen. Docela jsme se pobavili, ale třetí a čtvrtou hodinu zaplnila naše oblíbená činnost. Pan učitel přinesl svůj notebook napojený na promítačku a pouštěli jsme si videa na YouTube. XD vždrycky vylosoval nějaké číslo (v třídním výkazu, asi víte, co to je ^^) a ten dotyčný pak mohl pustit cokoli chtěl. Kluci jako obvykle představovali skupiny typu Children of Bodom, Metallica, Slipknot a podobné hnusárny. Holky zase šílí z Katy Perry a jejího hitu Hot 'n Сold nebo třeba Beyónce (netuším, jak se to píše ;)). A pak pan učitel vylosoval mě. Vybrala jsem (po dlouhém přemýšlení nad My! My! Time flies! od Enyi, Emilíany Torrini nebo dcTalk) píseň On The Radio, kterou napívala Regina Spektor. Je to vážně skvělá skladba a úplně jí miluju! x) Byla to vlastně jediné video, které třídní sledoval až do konce (mám aspoň ten dojem) a nakonec prohásil, že to bylo vážně moc pěkné XD
No, asi vás nudím...
A co vysvědčení? Po půlročím snažení jsem vybojovala samé jedničky. I z matiky ;o)
A co vy? Jak jste dopadli?

P.S.
Ještě vás prosím o HLASY do druhého kola u Janiss x) Jsem vám nesmírně vděčná!

P.P.S.
Ještě malý dáreček:


Dva nové designy ^^

25. června 2009 v 15:39 | Clarett |  Layouty
Tak jsem v posledních pár dnech vyrobila dva designy.
Jeden pro Caddy, který už je mimochodem nastavený, a pak záhlaví pro mé SB Lilliene. Bohužel, na to záhlaví jsem neměla moc času, protože jsem Lilli jenom vysvětlovala, jak pracovat se Zonerem a Gimpem 2, takže jsem nechtěla zdržovat.
Design pro Cad byl hotový překvapivě rychle. Obrázky Sama jsem jenom zkoušela vložit, a když se mi líbily, nechala jsem je tam. Je to jeden z mála designů, na které jsem celkem hrdá XD
Snad se oba líbí.
Taky jsem vyrobila dva avatary s Ann a Marcusem, ale hodlám jich udělat mnohem víc. A taky musím vyrobit nějakou tu grafiku s Reginou, protože je tolik krásná...^^

P.S.
Jinak jsem se včera vrátila ze třídního výletu. Možná si pamatujete, že jsem sem ze začátku podzima přidala článek, který pojednával přesně o výletě na toto místo. Jediná nevýhoda byla, že nám zase celé tři dny pršelo. Byla celkem zima a já byla ve stanu (jo, přesně tak, spali jsme ve stanech s podsádkou) sama (což mě nijak nepřekvapilo; většinou totiž bývám sama XD). Měla jsem ale aspoň víc času a klidu na přemýšlení o Tolkienovi ^__^
Asi si říkáte, že to je pěkně blbý, když nás učitel v těch stanech nechal a nemohli jsme se přestěhovat do tepla "velké" chaty. Jenomže ono by to bylo o moc horší, jelikož když v tahu prší, museli bychom ty matrace ze stanů přenést přes celej tábor a pak bychom spali na mokrým....
Přesto, jakmile přestalo pršet (aspoň na půl hodiny), pan učitel měl připraveno plno skvělých her (nikdy mě žádné hry nebavily tolik, jako ty jeho)! Turnaje ve sfoukávání svíček (soupeři se snažili navzájem si zhasnout svíčku), nošení předmětů na hlavě, závody v nošení zapálených sirek (vyhrává ten, kdo dojde nejdál), chození na chůdách, hledání papírků, stezka odvahy uprostřed obrovského lesa (XP) a další a další.
Strašně pěkně jsem si to tam užila a ráda bych se tam zase vrátila. (Cad zná ještě další důvod, proč to tam bylo tak skvělé :o))

Vaše upovídaná Clarett ;o)

Marcus Huber mluví o české hudbě

21. června 2009 v 10:40 | Clarett |  LotR Symphony
V TOMTO videu jste mohli slyšet krátký rozhovor s Marcusem Huberem i Ann De Renais. Podle mého, je to velice zajímavé, a myslím, že to rozohdně stojí za přečtení (nejsem si jistá, jestli jsem vám sem to video dávala i s titulky).

...

Otázka: Dirigoval jste už někdy v České republice?
Marcus Huber: Bohužel ne, ale jsem hrdý, že jsem zde, protože jako klasický dirigent jsem dirigoval nesčetněkrát vaší nádhernou hudbu - Dvořákovy symfonie, také Smetanovu Vltavu a celou Mou Vlast. Jste velice kulturní země se skvělými lidmi a nádhernou hudbou, proto jsem hrdý, že jsem zde a doufám, že to není naposled.

No není to skvělé? ;) Je tak strašně milý! A teď ještě rozhovor s Ann De Renais:

...

Ann De Renais: Jmenuji se Ann De Renais a jsem sólistkou v Symfonii Pána prstenů od roku 2005. Sólové party v Symfonii jsoz mé nejoblíbenější, protože vyžadují široký hlasový rozsah. Zpívám chlapecký soprán, mezzosoprán a lyrický soprán. Na konci Symfonie také zpívám píseň Into the West, kterou napsal Howard Shore s Annie Lennox. Je to jedna z mých nejoblíbenějších písní, protože je velice dojemná. Jinak si myslím, že jde o nádherné dílo, hraje se po celém světě a je to jedna z mála současných skladeb, které se se už hrály více než dvěstěkrát od svého vzniku. Pan Shore napsal krásnou filmovou hudbu a doufám, že se bude hrát ještě mnoho let.

(Já taky doufám XP)
Jdu vyrobit pár avatarů s Marcusem a Ann ;)

P.S.
Máme dvě nová SB: Verczuuu z nádherného blogu o Reese Witherspoon! Diplom pro ní a od ní najdete v rubrice Affs.

Regina Spektor - Laughing With & Eet

20. června 2009 v 16:09 | Clarett |  Fotografie&Videa|Regina
Ó, tohle jsou tak krásné písničky...Dneska je poslouchám už aspoň po sté...Sice jsem ještě nepřišla na to, co znamená slovo "Eet" a to jsem se ptala i rodilé Australanky...Hmm...nevím. Slovník tvrdí, že je to časové pásmo, ale nějak mi to nesedí x)
No nic, určitě si poslech užijte. Obě písně (myslím) pochází z Reginina nového alba Far.

Jinak stále prosím o HLASY! Vedeme, ano. Asi o dvacet hlasů, ale jsou tady lidi, kteří mají návštěvnost dvakrát větší než já a počítám, že pokud nebudeme mít náskok aspoň o třicet čtyřicet hlasů, brzy nás úplně převálcují. Do toho, Emilíano! Na tebe nikdo nemá! ;)Emilíana prosí o hlas

19. června 2009 v 15:20 | Clarett
No, přihlásila jsem se po dlouhé době do soutěže...Je to SONFP (Soutěž o nej. filmovou píseň) a tak jsem po dlouhém vybírání mezi Into the West, Gollum´s song, In Dreams a May it Be zvolila právě naší úžasnou Emilíanu! Prosím, dejte Pánu prstenů šanci na výhru a hlasujte:

Rohirrimqa

15. června 2009 v 19:19 | Clarett |  Affs
A další SB je na světě! Je jím Rohirrimqa; moc milá holka, která mi taktéž vyrobila překrásný diplom! Děkuju!!!

P.S.
Jinak jste si možná v menu všimli nové kolonky "Anktuálně". Píšu sem věci, které se do článku nehodí. Třeba, že jsem na chatu, nebo jestli je na mém blogu právě někdo z vás! Budu ráda, když si to občas přečtete! Mohlo by to být užitečné ;)

Layout "Middle earth's forest"

14. června 2009 v 14:49 | Clarett |  Layouty
No, tak jsem se snažila něco vytvořit. Nešlo ani o to aby to bylo hezké, takže je to vlastně úplně obyčejné, ale spíš jsem se snažila naučit se to nastavovat. Já jen, že až se budu doopravdy snažit něco takového vytvořit, bude to ze začátku podobné.
Tvořila jsem v Zoner Photo Studiu 10 jako vždy a náhled máte zde?
[www]

10 000 návštěv

12. června 2009 v 19:35 | Clarett |  Web
Není to tak dlouho, co jsem zde zveřejnila článek s názvem "8 000 návštěvníků". Nečekala jsem, že by jejich počet mohl narůst tak rychle, takže vám chci mockrát poděkovat za vaše početné návštěvy a komentáře! ;)
Sice už mám na pbočítadle číslo o 207 větší, ale byla jsem líná to zveřejňovat hned.
No, co jinak nového? Přecházím virózu. Celý týden kvůli písemkám, ale vyplatilo se to. V úterý mě čekal zeměpis (a budu z něj mít asi jedničku), ve středu jsme psali z fyziky, z čehož mám velmi dobrý pocit, ve čtvrtek z matiky a češtiny a dneska z literatury. Už týden předtím jsem psala z angličtiny a němčiny. Výsledky češtiny, fyziky a zeměpisu ještě neznám, ale ze všeho ostatního mám jedničku x) Mám radost a doufám v dobré vysvědčení...
Momentálně odpočívám po sýrové omáčce a špagetách, co byly k večeři a přemýšlím o dnešním večerním filmu.
Mimochodem, dneska za pět minut devět dávají něco o letošním Pražským jaru, tak bych se mohla podívat, jestli nezapomenou na LotRS XD
Tak se mějte,
vaše Clarett

Výhra v soutěži u PiRaTe GiRl

10. června 2009 v 20:29 | Clarett |  Awards
Moc, moc bych chtěla poděkovat PG za nádhernou cenu!!! Vyhrála jsem v kategorii "The best layout" a abyste pochopili, jak to v těchto soutěžích chodí, vysvětlím to:
Přihlásíte se do soutěže (zadáte jméno, email apod.) a vyberete si, v kterých kategoriích chcete soutěžit. Admin/ka poté sama vybere, které weby postupují, a z kterých se budou vybírat výherci. A po nějaké době zvolí výherce v jednotlivých kategoriích.^^
Zde je má cena:
Díky PG!!! ;)

Rekonstrukce!!!

9. června 2009 v 15:58 | Clarett
Nezlobte se, teď je tu jaksi nedokončený design, ale pokusím se to co nejdříve spravit! ;)

Tenshirou

8. června 2009 v 18:13 | Clarett |  Affs
Další SB, ale tentokrát české ;) Tenshirou dělá nádherné layouty a vůbec všechno, co se týká grafiky! Jsem moc ráda, že jsem se mohla zařadit do seznamu Affs tohoto skvělého blogu. Zde je diplom: (vybírala jsem pro tuto příležitost speciální písmo na dafont.com XD)Ireth Celebrindal

7. června 2009 v 10:49 | Clarett |  Affs
Clarett.blog má novou spřátelenou stránku a je jí právě web Ireth ~.^ Mám z toho velkou radost, takže jí chci poděkovat! ;) Ireth je z New Yorku a je jí třináct - stejně jako třeba mně. x)
Určitě se u ní zastavte: ZDE X) A ještě přidávám její ikonku.

Clarett a škola

4. června 2009 v 19:26 | Clarett |  Já Clarett
Možná bych vás měla upozornit na fakt, že na blogu teď možná pár dní nebudu.
A důvod asi všichni znáte. Škola. Co taky jiného, že? x( Všechny ty písemky a zkoušení...a já si musím nějak napravit známku z matematiky, protože mi vychází 1,5 a já nechci mít na vysvědčení dvojku. Jinak ostatní předměty jsou dobré, ale nesmím to podceňovat - špatná známka ze závěrečné písemky dovede udělat hodně. Už jsme tedy psali z němčiny a zítra mě čeká angličtina.
No nic, už se zkrátka těším na prázdniny, koupání, večerní filmy, kino, zmrzlinu a plno dalších skvělých věcí...x) Teď už jen dotáhnout tu sedmou třídu a bude klid. Dva měsíce. ;) Mějte se tedy krásně, loučí se Clarett
P.S.
Máme taky další nové Aff! Je jím Andromeda ze stránky CHARTRED VOYAGES.

Howard Shore nás zval na Pražské jaro + fotky

2. června 2009 v 17:39 | Clarett |  LotR Symphony
Přidávám jeden z posledních článků o Symfonii - nádherné, úchvatné symfonii. Mimochodem, pořád píšu Sympfonii a pak se musím opravovat, jelikož mne mate to anglické "Symphony" x) Ale to nic. ^^
Každopádně, LotRS zahajovala nahraný "pozvánka" od Howarda, kde krátce promlouval ke všem posluchačům. Je to moc krásné, tak si to poslechněte. >.<

Dále pak přidávám fotky ze Symfonie, sice jsem je nefotila já (a pocházejí odtud)


1. Kühnův dětský sbor; 2. Howardova úvodní řeč; 3. Část mapy Středozemně; 4. Jeden Prsten; 5. Harfy spolu s Vendulou Vaňkovou a Lydií Härtelovou; 6. Pohled na hudebníky; 7. Znovu; 8. Marcus Huber XD; 9. Na závěr LotRS>rozloučení: zleva: nějaký člověk, Jana Ehrenbergerová, Ann De Renais, Marcus Huber a Tobiáš Fanta; 10. Tobiáš zpívá In Dreams; 11. Jana zpívá Lóthlórien; 12. Tobiáš s Marcusem na pódiu; 13. Před začátkem LotRS; 14. Kraj; 15. Přízrak; 16. Marcus ;); 17. Ann zpívá; 18. Symfonie znovu; 19. Prsten moci na pozadí...

A naposledy - krátký pohled do zákulisí s Ann a Marcusem pomocí videa ;)