Srpen 2009

Enya - Lazy Days

31. srpna 2009 v 20:17 | Clarett |  Fotografie&Videa|Enya
Tak, den nám končí. S úderem půlnoci skončí srpen. Připravila jsem tedy ještě poslední příspěvek. Je jím krásná skladba od Enyi. Sice živější, takže to nepovažujte za ukolébavku, ale překrásná :o)
Samozřejmě děkuji všem návštěvníkům, kteří tu vydrželi, protože jsme překonali rekord v návštěvnosti! Tak blízko ke stovce jsem ještě nebyla ^^ Užijte si poslech! A dobrou noc! :)

Samova báseň

31. srpna 2009 v 18:03 | Clarett |  J.R.R. Tolkien
Protože s prázdninami končíme, přidávám články, abychom si to tu ještě pořádně užili!! x) Tentokrát je to píseň, kterou zpíval ve třetím dílu Pána prstenů ve věži Cirith Ungol, jestli si vzpomínáte. Bylo to tak dojemné.... Když si představíte toho hobita, jak klečí na schodech a do hrobového ticha zpívá...Stýská se mi po tom, jak jsem tu knihu četla...

Dárky od SB

31. srpna 2009 v 14:00 | Clarett |  Awards
Tak i já jsem na opltátku dostala pár krásných diplomů x) Moc děkuju!! :-) Klikněte pro zvětšení. Jsou vážně úžasné xD


Poslední den prázdnin

31. srpna 2009 v 10:50 | Clarett |  Já Clarett
A je to tady. Den, který většinou utíká neuvěřitelně rychle, proklouzne vám mezi prsty a vy se najednou probudíte a první, co vás napadne je to obávané slovo: Škola. Ta skutečnost na vás dopadne jako těžký balvan a vy nemáte navybranou, jestli tam půjdete nebo ne. 1. září však není až tak špatný den. Asi to znáte - pobudete si dvě hodiny ve třídě, vyslechnete ředitlův/ředitelčin proslov, odnesete si do šatny pantofle a jdete domů. Jenomže víte, že tohle je jenom začátek. Každý učitel má potřebu detailně prověřit, jak moc jste se o prázdninách učili a někteří spolužáci zastávají názor, že se v takových věcech kantoři vyžívají.
Jak si tak říkám, vážně jsem vás povzbudila, že? :))
Ale podívejme se na to z té lepší stránky: začíná podzim. A s příchodem podzimu se do mě vždycky záhadně dostane ta krásná, tolkienovská atmosféra, která pohltí i školu a všechno učení. Konečně je možnost dostat se každý týden do knihovny, večer co večer tradičně pít horkou čokoládu, procházet se po křupavém listí a představovat si, jaké by to bylo bydlet v Irsku...Vážně to není tak zlé :-)
Osobně musím přidat nové úryvky z Pána prstenů, básně a začít se učit Quinejštinu. ^^ Určitě si spolu ten podzim užijeme a školu překonáme ;o)
Mám tu pro vás takový menší dárek:

imagebam

Jiank máme další dva spřátelené blogy - Eju s blogem o Emmě Watson a Bonnie Wright a Sofii s blogem o Japonsku a všem možném :) Diplomy najdete v rubrice Affs :o)

Howard Shore - soundtracky

30. srpna 2009 v 11:54 | Clarett |  Hudba z Pp
Tak, jak jsem slíbila, přidávám ještě práci Howarda č. 1 x) Myslím, že snad ani není třeba zveřejňovat hudbu z Pána prstenů, ale nakonec jsem se rozhodla, že vám sem ukázku dám :) Jen tak, ze slušnosti x) Takže tu máme: Mlčení jehňátek, Pána prstenů, Východní přísliby a The best of x)

James Newton Howard - soundtracky 1/2

29. srpna 2009 v 11:09 | Clarett |  Oblíbená hudba
Takže, abyste taky věděli, co JNH složil, přidávám sem z YouTube některé jeho skladby. Přesněji z: King Konga, Vesnice, I am Legend, Batmana (TDK), Dinosaura a pokud najdu ještě něco, uslyšíte to. :) Jo, a u Dinosaura máte i video přímo z filmu. Je to moc krásné a hudba je vážně povedená :-) Jako poslední přidávám takovéto "The Best of", což je zkrátka výběr z nejlepšího, co Howard kdy složil ;) Je to všechno strašně krásná hudba...Mohla bych to poslouchat stále dokola ^^ Počítejte s tím, že vám napíšu takovýhle článek i o "našem" Howardovi x)

James Newton Howard

26. srpna 2009 v 19:50 | Clarett
Jedním z mých oblíbených skladatelů se stal další Howard. Tentokrát to není Shore, je to příjmení, ale to už je zanedbatelné, že? :) Každopádně oba dva tito muži jsou vážně úžasní a mají obrovský talent. Řekla bych, že jsou na stejné úrovni slávy. Jednoho proslavily filmy jako Pán prstenů, Východní přísliby nebo Mlčení jehňátek, druhého zas například Batman, I am Legend nebo King Kong. Ale James Newton Howard mě nejvíce okouzlil hudbou ve filmu Vesnice. Je to prostě nádhera. Pokusím se vám přidat nějaké skladby. Abych vám jeho tvorbu přiblížila ještě o něco více, přečtěte si životopis:


(J.N.H.) Je jedním z hollywoodských nejtalentovanějších a nejvšestrannějších skladatelů, který doposud složil hudbu k 85 filmům. Během své kariéry získal šest nominací na Oscara, dvě na Zlatý globus a jednu na Grammy. Howard navštěvoval školu Santa Barbara Musical Academy of the West na School of Music at University of Southern California a své vzdělání dokončil studiem orchestrace pod vedením legendárního Martyho Paiche. Jeho vzdělání bylo sice klasické, ale projevoval také zájem o rock a pop. A byla to právě jeho raná popová hudba, která osvědčila jeho nadání na poli psaní hudebních textů, aranžování, produkce, skládání i hraní. V roce 1975 se při koncertní šňůře připojil k Eltonu Johnovi a později s ním ve studiu dělal orchestrace smyčcové sekce. Během práce na aranžích alba Blue Moves od Eltona Johna spolupracoval s London Symphony Orchestra, díky čemuž se poprvé seznámil s velkým orchestrem a rytmickou sekcí. Tuto kombinaci posléze využil na mnoha ze svých filmových soundtracků. Během let se stal jedním z nejvyhledávanějších hudebníků v oboru a uplatnil se také jako skladatel hudebních textů, producent, dirigent, hráč na klávesové nástroje a skladatel filmové hudby.

Filmografie (jestli jste pozorně četli, složil hudbu k 85 filmům. To sem nebudu ani kopírovat :)) aneb co možná znáte:

2008 Batman - Temný rytíř
2007 Já a moje příšera
2005 Batman začíná
2005 King Kong
2004 Ohnivý oceán
2004 Vesnice
2002 Znamení
1999 Nevěsta na útěku
1999 Šestý smysl
1999 Dokonalá vražda

Jinak téměř kompletní seznam najdete zde na: http://filmografie.osobnosti.cz/james-newton-howard

A ještě maličkost :) Koukněte na tu podobu x)


P.S.
Máme dvě nová SB, Eldarwen, Domi a Vevinka :) Diplomy najdete v rubrice Affs! Vřele vás tu vítám! xD

Ann De Renais

25. srpna 2009 v 11:50 | Clarett |  Moje kresby a malby
No, tohle jsem kreslila asi tak před dvěma měsíci. Dneska jsem to fotila pro kamaráda, který chtěl vidět moje kresby a ta fotka se zrovna povedla, takže jsem se rozhodla, že to zveřejním i pro vás :) Kreslila jsem to podle předlohy.^^ Na obrázku je Ann De Renais, belgická sopranistka, která zpívala na Symfonii a mám od ní autogram xD Snad se vám to bude aspoň trochu líbit ^^

free image host

Through the (Ire) land

24. srpna 2009 v 10:29 | Clarett |  Irsko
Mám pocit, že do Irska bych se s radostí vydala i pěšky; jenom abych se tam dostala. To je tak neuvěřitelně nádherná země!!! Možná mě nechápete, ale strašně mě okouzlila nádhera přírody, písně, tradice, lidé, stavby, jazyk...Ach jo. Celé dopoledne jsem strávila hledáním všelijakých fotek, videí, písní od Enyi a pořád mi to není dost :) Vlastně tohle vůbec není to, co jsem chtěla napsat. Nikdy to neumím pořádně vyjádřit.
Víte, jak zbožňuju mlhu a déšť? A zvuk harfy? A básně? A Tolkiena (i když nebyl Ir :o))? A housle? A Enyu? Kdybyste si to představili všechno v jednom a ševel trávy a listí a větví spolu se studeným štípavým větrem, tak byste pochopili. Možná.


Howard Shore v televizi

22. srpna 2009 v 19:20 | Clarett |  Hudba z Pp
Jo, já vím, to říkám brzy :) Protože tam BYL a to včera. Jenomže na svou obhajobu: já to zjistila včera asi v osm večer, když jsem ho uviděla.
Abych to však uvedla na pravou míru - Howard prostě skládal hudbu do filmu s názvem Přeber si to. Nevystupoval v televizní show, to zase ne. :-) Nikdy, vážně nepřeháním - v životě by mě nenapadlo, že tohle vytvořil ON. Velkolepá, mystická a úchvatná hudba, na kterou jsme "zvyklí" z Pána prstenů byla najednou vyměněná za skotačivý mix jazzu. :) Té hudbě jsme věnovala veškerou svou pozornost...a popravdě mě nějak nenadchla. Howard má úžasnou hudbu v hororech, thrillerech, ale tahle komedie se moc nevydařila...A myslím, že podíl na tom má také to (překvapivě), že je to jazz, který nemám nijak zvlášť ráda. Ale milovníci jazzu by to pravděpodobně ocenili. ^^
Tak, to by bylo tak všechno :o) Víte nejdůležitější.

I. Quetallin na téma Tolkien

22. srpna 2009 v 12:19 | Clarett |  Soutěže
Tak, mám takový dojem, že jsem první, kdo se odvážil použít toto slovo namísto názvu bleskovka. Nikdo se k tomu zatím neměl, tak jsem se rozhodla sama xD (Moc děkuji Ynce za všechny skvělé návrhy na toto slovo). A pak jsem se inspirovala u Janiss. Její bleskovky jsou prstě vědomostní. To je fajn. :o)

1. (začneme něčím lehkým) Jak se jmenoval Tolkien celým jménem?
2. Jak se jmenovala jeho žena za svobodna?
3. Kolik let bylo Tolkienovi, když mu zemřela matka?
4. Na jakou nemoc zemřela?
5. Jak byly pojmenovány Tolkienovi čtyři děti?
6. Jak se jmenoval čaroděj vystupující na začátku knihy Tulák Rover? (jeho jméno začíná písmenem A)
7. Proč máte/nemáte (i když tato odpověď se mi zdá trochu nesmyslná) rádi?
8. Jaká je vaše oblíbená postava z Pána prstenů? Proč?
9. První věta, kterou byste Tolkienově ženě řekli, pokud by jste jí potkali? (Dobrý den se nepočítá x))
10. Co tolkienovského byste chtěli na diplom?

Tak konec. Komentáře jsou moderované, takže nemáte šanci opisovat xD Tato Quetallin se hodnotí podle správnosti či originality (viz otázka č. 9) odpovědí. Ne podle toho, kdo byl první.
Hodně štěstí! Odpovídání ukončím 27.8. 09

P.S
Můžete si to kdekoli najít :o) Jde o to, abyste si to tím zapamatovali nebo se to zkrátka dověděli :)

Emilíana Torrini

22. srpna 2009 v 10:53 | Clarett
...Nadchla vás také Glumova píseň tak jako mě? Poznejte Emilíanu i ze stránky její vlastní tvorby...

Životopis Reginy Spektor

21. srpna 2009 v 15:39 | Clarett |  Jednoduše Regina
Regina Spektor je americká písničkářka a klavíristka.
Jméno této původem ruské zpěvačky není u nás příliš známé, v zahraničí ale vešla ve známost tím, že si ji jako předskokanku na své turné vybrali The Strokes.

Její hudba je asociována s anti-folkovou scénou na New York City's East Village.

A jak začínala? Možná to má v krvi, Její matka učila na moskevské konzervatoři a její otec, povoláním fotograf, ve volném čase hrál na housle. Jako židovská rodina se v roce 1989 pokoušeli opoustit Sovětský svaz. Nebylo to jednocuché, chvíli se zdrželi v Evropě a nakonec v newyorském Bronxu.

Nadaná pianistka, zpěvačka a skladatelka ještě neměla zpočátku dost peněz na to, aby si rozšířila hudební vzdělání. Všimla si jí Sonia Vargasová z umělecké hudební školy na Manhattanu a dávala jí lekce klasického klavíru. Regina Spektor pak mohla rozvíjet své hudební vzdělání na konzervatoři.
Nějdříve začla vystupovat v New Yorku. V roce 2001 vydala album nazvané 11:11 a v roce 2002 album Songs. Větší úspěch však získalo až album nazvané Soviet Kitsch s fotkou na obálce, na které do sebe s ruskou důstojnickou čepicí na hlavě obrací lahev vodky. Takhle přímočaré však písně Reginy Spektor nejsou. Protíná se v nich Rusko s Amerikou, šansony s rockem a klasikou. Zajímavé je, že k názvu Soviet Kitsch (Sovětský kýč) zpěvačku inspiroval román Milana Kundery Nesnesitelná lehkost bytí. V roce 2005 pak album Begin to Hope. Písněmi z tohoto alba byli lidé z gramofonové firmy Warner Music tak okouzleni, že na zpěvačku všude osobně upozorňovali a posílali do světa emotivní e-maily.

Alba:
- 2001 - 11:11
- 2002 - Songs
- 2004 - Soviet Kitsch
- 2006 - Begin to Hope
- 2009 - Far


Aktual.:
Dneska jsem si dělala IQ test :o) Byla jsem nervózní až hanba, ale dosáhla jsem výsledku 121, což není vůbec špatné :-) Čekala jsem 70-80. ^^ Toť vše x) Pořád se musím nestydatě chlubit XD

Enya

21. srpna 2009 v 13:19 | Clarett
...Snad vás také uchvátí kouzlo této irské zpěvačky a vtáhne vás do světa míru a klidu...


Regina Spektor

21. srpna 2009 v 12:59 | Clarett
...Všechno, co chete vědět o této neobyčejně originální zpěvačce...

Enya - And Winter Came

20. srpna 2009 v 13:32 | Clarett |  Jednoduše Enya
Musím založit speciální rubriku pro Enyu. Do "mých dojmů" nemůžu přidávat všechno a pořád :o) I Regina by si jednu takovou rubriku zasloužila...Hmmm...ale svým úvahám o ulehčení orientace na stránce se budu radši věnovat jindy. Radši :) Kdoví, jak by to pak dopadlo...Ale proč to vůbec píšu? (řečnická otázka, prosím, neodpovídat xP)
Chci se především věnovat nádhernému novému albu Enyi. Je plné vánočních koled, a nevím proč, ale vždycky v srpnu mě popadne taková ta nálada...no nic...možná víte, co tím myslím. *zasněný pohled* "Ach jo, proč už nejsou Vánoce? Proč nemůžu odjet do Irska?" Do háje xD
Tady jsem vám vypsala kompletní seznam písní (odborně se tomu říká Track list), které album obsahuje.
 1. "And Winter Came..." - 3:15
 2. "Journey of the Angels"- 4:47
 3. "White Is the Winter Night" - 3:00
 4. "O come, O come, Emmanuel" - 3:40
 5. "Trains and Winter Rains" - 3:44
 6. "Dreams are More Precious" - 4:25
 7. "Last Time by Moonlight" - 3:57
 8. "One Toy Soldier" - 3:54
 9. "Stars and Midnight Blue" - 3:08
 10. "The Spirit of Christmas Past" - 4:18
 11. "My! My! Time Flies!" - 3:02
 12. "Oíche Chiúin (Chorale)"- 3:49
 13. "Miraculum" - 3:54
Osobně se mi strašně líbí (když nepočítám My!My! Time Flies!) White is The Winter Night. Asi je to nějaká známější koleda, jelikož mi byla dost povědomá. Potom O come, O come Emmanuel aj. Všechny jsou skvělé. Moc doporučuji nejen o Vánocích :o)
Pokusím se dodat ještě odkazy na YouTube. Zatím!
Tak videa jsou dodána :o)

Čtyři nová SB (Affs)

18. srpna 2009 v 16:20 | Clarett
No, konečně jsem zveřejnila diplomy pro a od mých čtyř nových SB: Karolííí, Mlejkom, Ringwil a Sokany xD Moc se vám všem omlouvám, že to tak trvalo, ale nějak jsem nestíhala. Odkazy a to ostatní najdete v rubrice Affs :) Srdečně vás tu vítám! :))

Avatary - Regina Spektor

18. srpna 2009 v 7:56 | Clarett |  Avatary by Clarett
Tak přidávám ty avatary a doufám, že se vám budou aspoň trošku líbit :o) Jsou celkem jednoduše dělané ve PhotoFiltru. Ten první jsem použila i do profilu a mám jej i jako obrázek na YouTube :-)


Regina Spektor - Austin City Limits live

17. srpna 2009 v 13:20 | Clarett |  Fotografie&Videa|Regina
Na Regině jsem teď úplně závislá :o) Tak přidávám videa z koncertu ACL...Jinak jsem vyrobila pár jejích avatarů, budu se snažit je rychle zveřejnit...Doporučuji je shlédnout, je to skvělá hudba s vynikající kvalitou zvuku. Regina je nesmírně sympatická!
Emilíana Torrini - NC magazine

16. srpna 2009 v 14:30 | Clarett |  Fotografie&Videa|Emíliana Torrini
Tak konečně přidávám scany z New Comer (nebudu to skloňovat, pak to zní děsně) Magazine xD Podle mě jsou z těch slabších, ale je fajn mít to všechno pohromadě (myslím fotky x)). Udělejte si na to vlastní názor :) Ta druhá má pěknou atmosféru a myslím, že to skvěle vystihuje Emilíaninu povahu...x) První je taková vážná a ne moc originální. Ale co. Je to z roku 1999. :-)

Název časopisu: New Comer (NEWCOMER)
Rok vydání: 1999
Měsíc: November (Listopad)


P.S.
Teď jsem pořád přidávala články jenom o tom, co jsem dělala o prázdninách, kdy odjíždím a kdy se zas vracím. Začínalo mi to lézt na nervy. Takže budu přidávast tématické články. Doufám :) Myslím, že nikoho nezajímá, že jsem si dneska vysála stůl a snažila se, aby na příchozího dýchla Tolkienovská atmosféra :) Zabralo mi to celý dopoledne. Hm, a teď se cpu mentolovýma bonbonama, který jsem dostala k svátku xD Důležité, že?