Září 2009

Soundtrack z Vesnice

30. září 2009 v 18:14 | Clarett |  M. Night Shyamalan
Až vám zas sepíšu nějakou dojemnou povídku pusťte si ke čtení tohle a zaručeně vás to rozbrečí :))) Dokonce to stačí poslouchat jen tak a zvlhnou vám oči :-) Je to geniální, dokonalé a nádherné dílo, které jsem si včera kompletně stáhla do mobilu :o) Gratuluji, pane Howarde, jste neuvěřitelný :-)

Scream and Run Away - Lemony Snicket

29. září 2009 v 10:00 | Clarett |  Knihy
Docela by mě zajímalo, jaký dojem ve vás vyvolá tohle video. Jsem si skoro jistá, že to na vás zapůsobí zmateně a po shlédnutí se vám nebude chtít napsat komentář, zkrátka proto, že nebudete vědět, o čem by měl být. Teď aspoň můžete napsat, že jsem měla či neměla pravdu. :)
Nevím, jestli se hodí popřát vám, abyste si to užili nebo spíš zdůraznit, že byste si toto video vůbec neměli pouštět!!! Doufám, že plně chápate, co znamená slovo vůbec xD Takže, na vlastní nebezpečí.
(Kdo nikdy nečetl nic od Lemonyho Snicketa, tenhle článek nepochopí.)

Ceny + spřátelka :)

28. září 2009 v 14:44 | Clarett |  Awards
Obdržela jsem překrásné diplomy (některé už hrozně dávno, omlouvám se) a tak vám je ukážu :) Ten diplom od Galadriel jsem dostala loni k třináctinám a vyhrabala ho až letos. To je ale ostuda, co?

Tolkien zpívá! (The Trolls Song)

27. září 2009 v 13:30 | Clarett |  J.R.R. Tolkien
Dneska jsem na to narazila na YouTube. Existuje totiž několik málo nahrávek, na kterých Tolkien čte své básně, úryvky a dokonce jedna, na které ZPÍVÁ!!! Má úžasný, hluboký hlas. To si prostě musíte poslechnout. Jsem z toho unešená :) Chystám se vyrazit na procházku do míst, kde to vypadá jako v Lóthlórienu. Úplně...Přivezu vám fotky.
Já a psaní: Óda na mobil :)

Sladkých čtrnáct :)

27. září 2009 v 11:43 | Clarett |  Já Clarett
Tak a je to tady...Je mi...14 :-) Z vaší Clarett je už velká slečna x) Ano, je to tak a já tomu pořád nemůžu uvěřit. Jak moc rychle ten čas utíká. Stejně tak nemůžu uvěřit, že Cad by jednou mělo být patnáct. To už je pro mě skoro jako dospělost :o) Asi si to umíte představit.
Vždycky jsem si slibovala, že si nikdy nepřestanu hrát. (Byla to taková dlouholetá hra na Středozem, kterou jsem vymyslela asi v mých devíti letech - poté, co jsem poprvé viděla Pána prstenů. Hrála jsem si s mladší sestrou - bydlely jsme v Lórienu spolu se svými rodinami, prchaly před skřety atd. :-) Pamatuješ na to taky, Cad?) A najednou je to pryč a já už se do té své "role" neumím vžít. Už nikdy se to nevrátí...
Vždycky jsem si slibovala, že nikdy nepřestanu milovat Tolkiena. A taky nikdy nepřestanu a nikdy jsem nepřestala. Třináctý rok mého života mi přinesl spoustu nového. Poprvé (vlastně mi bylo ještě dvanáct) jsem tak nějak hlouběji pochopila Pána prstenů a jakoby se našla. Poznala, co je pro mě důležité, co chci...A myslím, že mi k tomu hodně pomohl i tenhle blog. Vy. Díky vám jsem se změnila. A jsem vám za to nesmírně vděčná. Poznala jsem tu úžasné přátele a prohloubila přátelství s těmi starými...Vždycky jste mi byli oporou, potěšili a povzbudili mě. Díky vám jsem se dostala na Symfonii, což je nezapomenutelný zážitek, doopravdy na celý život a pořád jsem z toho stejně nadšená a vděčná, že jsem tam mohla jet s tebou, Caddy a vidět Ynku a Ringwil a Halfi :-) Tolkien zkrátka nebude nikdy zapomenutý. Mnou určitě ne :)

Breaking of the Fellowship

26. září 2009 v 12:54 | Clarett |  Tajemství Pána prstenů
Nádherná scéna...Nádherná. Tolik se mi stýská po Symfonii, po všem. Po tobě, Ynko, Halfi, Ringwil...Miluji Pána prstenů :) Když v tomhle klipu Frodo zvolá: "Aww, Sam!", vždycky skoro brečím :´) Poslechněte a prohlédněte si celou tu scénu. Proč jenom Středozemě neexistuje? Proč nemůžu odplout pryč za elfy? :)

Videa z natáčení Pána prstenů

25. září 2009 v 20:27 | Clarett |  Tajemství Pána prstenů
Dneska jsem tyhle videa pouštěla "naší čtyřce" [(tímto zdravím Caddy, Iness a Mlejkom ;) Já jsem ta čtvrtá)]. Hodně jsme se u toho nasmály. Jsou totiž úžasný, ale když se vžijete do situace a pocitů herců, najednou vám to připadne nesmírně trapný XD Užijte si to :) Nejvtipnější je to prostřední...
P.S.
Podle všeho ještě žiju a ten hrob jsem zase zaházela hlínou. Radši. :) Pokusím se vám povyprávět jindy. Pozítří budu mít narozeniny a chci to pak shrnout všecko dohromady.

24.9. - Den zombíků

23. září 2009 v 18:01 | Clarett |  Já Clarett
Ne, není to nic oficiálního, i když...vzhledem k počtu nastávajících písemek, které nečekají jen mne by se to dokonce dalo slavit ;) Představte si, psát čtyři písemky a mít referát v jednom dni (z toho nepočítám zkoušení v matice). No hrůza. Prostě hrůza. Držte nám všem palce, vy šťastlivci, kteří jste na tom lépe. Mám pocit, že se na nás učitelé domluvili. Něco jako odplata xD
Už hodinu se tady mořím s přírodopisem, ve zdraví zvládla angličtinu a přelétla občanku. O zeměpise ani radši nemluvím.
Tak se mějte! Zítra se pokusím sepsat něco smysluplnějšího.
Já si jdu kopat hrob...

Sandra Vebrová - Rozhovor pro časopis Grand Biblio

22. září 2009 v 16:50 | Clarett |  Knihy
Jo jo, to ona je teď jedním z mých velkých vzorů a přináší mi stejně jako Neli velké nadšení. Ráda si čtu její rozhovory. A tenhle se mi obzvlášť líbil :)

Enya - Somewhere

21. září 2009 v 14:00 | Clarett |  Texty&Překlady|Enya
Zdravím! Už je to poměrně dávno, co jsem tuhle písničku přeložila, takže je načase jí sem přidat :) Poměrně jednoduchý text z nového alba And Winter Came. Je to krásná, klasická koleda ;)

Loreena McKennitt - The Mumers Dance

20. září 2009 v 9:54 | Clarett |  Oblíbená hudba
Tuhle písničku vážně miluju :) Je tak...nádherná ^^ V překladu to znamená "Tanec maškar". Skvělá melodie a Loreenin hlas je kouzelný. Strašně moc se mi to líbí. Nemám k tomu oficiální video, ale tohle by mělo stačit. Přidávám sem dvě verze - jedna je pravděpodobně studio verze a ta druhá z koncertu. Užijte si to...
Dneska je u nás tak krásné chladné počasí :)

Jsem tak STRAŠNĚ šťastná!!! :)

19. září 2009 v 13:38 | Clarett |  Moje dojmy
Já....Já nevím, jak to mám říct! Jak to vyjádřit slovy, natož napsat. Jsem jako šílená - klepou se mi kolena, ruce...:-) Možná si řeknete, jaká blbost to je, ale zkrátka jsem asi před týdnem napsala email Sandře Vebrové (viz článek "Sandra Vebrová") a ona - víte, ona MI ODEPSALA!!! Nemůžu tomu uvěřit! Je to takový dlouhý mail...:)) No, to je vlastně všechno, co jsem vám chtěla říct...Musím se trochu uklidnit ^^ Jóóóó xD

Hilary Hahn

19. září 2009 v 12:52 | Clarett |  Oblíbená hudba
Předpokládám, že asi nevíte, o koho jde. Je to naprosto úžasná houslistka ^^ Hrála ve Vesnici (vlastně tam má ty nádherná houslová sóla)...Takže, protože jsem do ní blázen, musela jsem vám přidat její fotky, videa atd ~^
Narodila se 27. listopadu 1979 v Lexingtonu (Virginie) a je to americká houslistka.
Hilary začala hrát na housle měsíc po jejích pátých narozeninách na Baltimorské konzervatoři.
Nikde jsem její životopis v češtině nenašla a víc se mi nechce překládat :)) Ale ono to až tak důležité není - jen, že v roce 2002 vydala CD Mendelssohn & Shostakovich Concertos.
Pak tu pro vás mám její fotky:

14 000 návštěv + Spřátelení

18. září 2009 v 21:20 | Clarett |  Web
14 000 návšetěvníků za 15 měsíců. To je úžasný :) VY jste úžasní ^^ Vážně nevím, co bych si bez vás všech počala :) Strašně moc vám za všechno děkuju - za komentáře, podporu...Nevím, co napsat. Jsem hrozně ráda, že jsemvás tu potkala! Neumím si představit, že bych tenhle blog někdy zrušila. Vážně mi přirostl k srdci...Děkuju. A ještě jednou děkuju. ;)
A pak - mám dvě další spřátelené stránky:
Annah s krásným blogem o povídkách a vůbec její tvorbě.
Verču - strašně milou holku s překrásným blogem taktéž s povídkami :)
Vítejte!

Loreena McKennitt

16. září 2009 v 18:15 | Clarett |  Oblíbená hudba
"Sama se cítím jako poutník, jako jsme vlastně poutníky životem my všichni. Poutník, který používá své možnosti a schopnosti ke hledání vlastní cesty životem. Pokouším se najít smysl v tom, co je mi dáno dělat. Za více než fascinující pokládám hledání odpovědi na otázku, co je vlastně to, co řídí naše cesty a je nádherné, že můžu použít jako nástroje svého zkoumání okolního světa hudbu, cestování a to vše, co provozuji."
Loreena McKennitt

Poselství jednorožců - sehnala jsem to! :)

14. září 2009 v 19:18 | Clarett |  Moje knihy
Přidávat tuto knihu do "Mých dojmů" je asi trochu předčasné vzhledem k faktu, že jsem jí ještě ani nezačala číst. :) Ale to nejdůležitější je, že teď svazek spokojeně opočívá vedle mého notebooku a třese se nedočkavostí, až jej za pár hodin otevřu v teple mé postele :)

Sandra Vebrová

12. září 2009 v 9:20 | Clarett |  Knihy
Já a spisovatelka:
Rozhodla jsem se přispět do rubriky, která už dlouho zeje prázdnotou. Tato mladičká česká spisovatelka je docela neznámá. Vím jen o jednom člověku, který zná její díla. A tím je Caddy :-)
Takže, stručně vám nastíním, o čem píše. Sandra je autorkou fantasy knih. Napsala dvě úspěšné knihy ze života vlkodlaků - "Luko - malý vlkodlak" a "Luko - Tajemství vlkodlaků". Vypráví v nich o vlkodlačím chlapci Lukovi, jeho neobyčejném přátelství s lidskou dívkou Marianou a boji s vlastní temnou rodinou. Je to poměrně jednoduchá četba (narozdíl od Tolkiena, hehe x)), ale mám její knihy moc ráda. Vždycky je doslova zhltnu :) Jsou poutavé, čtivé a originální. Vřele doporučuji!

Beseda & nové spřátelené stránky

9. září 2009 v 15:03 | Clarett |  Já Clarett
Víte o té soutěži "Kniha mého srdce?" Pro čtení tohoto článku je to totiž poměrně důležité :) Pár lidí z naší školy se totiž rozhodlo, že představí obyvatelům našeho městečka Top dvanáctku, z které se na "nej. kniha" vybere. Při takové akci jsem samozřejmě nemohla chybět, a tak jsem se včera večer sebrala a přispěchala do místní knihovny. Měli byste vědět, kolik má naše "skoro-vesnička" obyvatel. Mám takový dojem, že 3000. A teď si tipněte, jaká byla na besedě účast. 200? Míň. 100? Míň. 50? Optimisti. 25? Samá voda. 10? Skoro.

Samvěd Křepelka

6. září 2009 v 18:26 | Clarett |  Postavy
Sam je jedna z mých nejoblíbenějších postav. Je podle mého statečnější, než leckterý gondorský voják. Přiznejme si; kdo z nás by se vydal vstříc nebezpečí bez okolků a s rozhodností, aby zachránil nejlepšího přítele? I po tom všem, co mu Frodo řekl. Sam mohl zahořknout a zanevřít na svého pána, ale on mu odpustil a byl odhodlaný zachránit jeho život. Úžasné, že?

Žiju...a jak.

5. září 2009 v 19:57 | Clarett |  Já Clarett
Zdravím! Dneska mám zvláštní náladu. Po dlouhé době náladu na psaní. Za následek to nese fakt, že jsem dočetla dvě knížky, dopsala kus povídky a (dokonce!) se zmohla na to napsat ještě takovou jednorázovku (jak se tomu na dnešních spisovatelských blozích říká). Nepoznávám se. Od té doby co jsem si na Blog.blog.cz přečetla rozhovor s Michaelou Burdovou jsem jako vyměněná.