Říjen 2009

Clarett si hrála s Gimpem :)

31. října 2009 v 18:25 | Clarett |  Grafika
Ani nevím, proč vám to vůbec píšu :) Možná proto, že tenhle design se mi až na trochu zdeformované menu líbí :o) Je to poprvé, co jsem zkoušela tenhle typ layoutu :) A co z toho vzniklo? Podívejte se sami: WWW.BERUTHIEL.BLOG.CZ
Rozhodla jsem se, že design pro Caddy kopmletně předělám a právě "stavbou" bude hodně blízký tomuhle. Nikdy bych neřekla, že nastavování zmiňovaného laye je tak jednoduché :o)

Spřátelení s Errarar

31. října 2009 v 9:41 | Clarett |  Awards
Obyčejně oznámení o spřátelených stránkách přidávám do nějakého článku, ale tohle jsem vám prostě musela říct :) Tahle holčina si blog založila teprve nedávno a mě se moc líbí :o) Její přezdívku ale provází jedna taková srandovní kuriozita, která mi opravdu vyrazila dech :) Téměř :)
Zrovna jsem psala Věčnou tmu a přemýšlela jsem, jak pojmenovat jednoho koně. (Patří Sivriliën) Pár minut jsem nad tím dumala a nakonec se rozhodla, že koníka pojemnuju - hádejte jak - Erras (předtím jsem vážně uvažovala o Errarovi, ale "es" na konci zvítězilo :)) Krátce nato jsem se šla podívat, co je nového na blogu, a co tam nevidím?! :) Komentář se jménem, tolik podobným tomu, které jsem právě vymyslela :o)
A od Errarar jsem obdržela doopravdy překrásný diplom, který najdete zde a také v rubrice spřátelené blogy. Diplom pro ní je tu také :) Vítej, Errarar! ;)

Elfky

30. října 2009 v 9:51 | Clarett |  Tajemství Pána prstenů
Proč to řadím do rubriky Pána prstenů? Vlastně ani nevím :) Každopádně se mi tyhle obrázky moc líbí...Asi to nejsou vyloženě jenom elfky, ale i víly atd...Třeba vás potěší :o)

Dva layouty

28. října 2009 v 17:09 | Clarett |  Layouty
No, tak jsem se dneska konečně dokopala k tomu, vyrobit drahé Iness a Mlejkom layouty na blog.
Oba byly dělány v Zoner Photo Studiu 10 za pomoci nějakých těch textir a obrázků z netu.
Vůbec poprvé v životě jsem dělala lay se zvířetem. A tím je ondatra pro Mlejkom. Takže se mi to moc nepovedlo, ale co se dá dělat :D
Iness si na svůj design příla Pheobe z Přátel, takže tam má skvělou herečku Lisu Kudrow a doufám, že se to líbí :)
Chystám se stvořit design s Gandalfem pro Caddy :)
Tak se můžete na mojí tvorbu mrknout, jestli chcete...

INESS: ZDE
MLEJKOM: ZDE


Emilíana Torrini - La Furia Festival

27. října 2009 v 21:00 | Clarett |  Fotografie&Videa|Emíliana Torrini
Pro všechny fanoušky Emilíany mám krásné - ale opravdu krásné - fotky z koncertu ve Francii z 5.7.2009. Moc jí to tam sluší a strašně se mi líbí její šaty :o) Co nejdříve přidám i fotky z Dublinského vystoupení!


Anketa: Aragorn/Faramir

27. října 2009 v 10:15 | Clarett |  Soutěže
Oddechový článeček, ve kterém jde jen o to, kdo z této dvojice je vám sympatičtější :o) Teď mě napadá - proč to dělat tak jednoduchým? Hlasujte a do komentářů napište, proč se vám váš favorit tolik líbí? Nebo proč jste nehlasovali pro toho druhého. :)
Příklad - hlasovali jste pro Faramira. Teď napište, že se vám na Faramirovi líbí třeba jeho oči ( :D) a pak napište, že jste nehlasovali pro Aragorna, protože se vám nelíbí jeho vlasy (:D:D).
Snadné? Uvidíme :) Aspoň si zapřemýšlíte :o)

Zbraně

27. října 2009 v 10:00 | Clarett |  Tajemství Pána prstenů
Krásné fotky zbraní z Pána prstenů, jako Žihadlo, Andúril, meč krále Theodéna i ostatní. Našla jsem je na webu Arwen-Undomiel. Je úžasné, jak jsou ty zbraně propracované. Osobně se mi moc líbí právě Žihadlo/Sting. :)

free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host


Recept na lembas

26. října 2009 v 11:00 | Clarett |  Tajemství Pána prstenů
Tento recept jsem našla na blogu iness...a vlastně je i u Jíti a dost možná na něj narazíte také na stránkách Ynky :) Ale to vůbec nevadí. Hlavní je, jak strašně dobrá takhle sušenka je. (Zdravím Ringwil a Ynku! :o)) Poprvé jsem jí ochutnala na Symfonii Pána prstenů. Byl to dárek od holek (viz předchozí závorku :D), krásně zabalený v ubrousku a vonící skořicí. Mimochodem, funkci opravdu plní. Perfketně. Je to hodně sladké pečivo, takže doopravdy stačí sousto a na takovou hodinku vás to nasytí. Takže se to hodí na dlouhé výlety do Mordoru, když nemáte nic jiného k zakousnutí :D
Určitě to zkuste! Já s Caddy se na to chystáme dlouho, ale nikdy to nevyšlo. Až lembas upečem, tak vám přinesu fotky a pochlubím se. (Doufám, jestli nevyhodím kuchyni do povětří :D)

Regina Spektor - photoshoot

25. října 2009 v 21:00 | Clarett |  Fotografie&Videa|Regina
Tenhle photoshoot je docela známý. A moc jí to tady sluší. Navíc to osvětlení dodává celkovému dojmu takovou tajemnou atmosféru. Jinak photoshooty nemám moc ráda. Zvlášť těch hvězdiček jako je Miley Cyrus, Vanessa Hudgens apod. Mnohem víc se mi líbí fotky našich pánoprstenovských hereček, Emilíany nebo třeba Emmy Watson. Takové jsou vkusné a opravdu hezké.


Regina Spektor - Aprés Moi

25. října 2009 v 10:35 | Clarett |  Fotografie&Videa|Regina
Nová dávka hudby. To nic, já jenom tak nějak aktualizuju rubriky :o) Myslím, že tímto zas na chvíli s přidáváním hudby končím. Těšte se na nějaké úryvky, filosofování o Pánu prstenů, moje dojmy z Kudykamu atd. :)
Tahle písnička je prostě úžasná. Na to, že je to živě má úžasnou kvalitu zvuku a já se do ní zamilovala. Část zpívá dokonce rusky. Ale to poznáte sami :)

Enya - Only If

23. října 2009 v 19:07 | Clarett |  Fotografie&Videa|Enya
Myslím, že k pátečnímu večeru se Enya perfektně hodí :o) Alespoň pokud máte takovou náladu, jako právě teď já...:) Tohle je oficiální video k písni Only If, která je dle mého soudu prostě úžasná, tak doufám, že vám třeba zvedne náladu nebo jen potěší :o)
Mimochodem, včera jsem byla s Caddy ve Státní opeře na generálce představení Kudykam. Viděl jste to někdo? Každopádně to bylo nádherné...a...nevím, jak to popsat :) Hluboká myšlenka. Skvělý scénář. Úchvatná hudba...Snad o tom napíšu víc. Někdy x)
Tak si užijte poslech Enyi a pěkný večer!
*

Emilíana Torrini - Me and Armini

22. října 2009 v 16:00 | Clarett |  Fotografie&Videa|Emíliana Torrini
Nejnovější verze písně Me and Armini od islandské zpěvačky; naší drahé Emilíany. Většina lidí zastává názor, že toto provedení je mnohem horší než to studiové, tak posuďte sami....

Scéna na zápraží/The Porch Scene

21. října 2009 v 13:00 | Clarett |  M. Night Shyamalan
Krásné, krásné, krásné...Moje oblíbená...:o) Je tomu docela rozumět, ale omlouvám se, překládat to stejně nebudu. :-) Miluju tu větu Ivy: "A budeš se mnou na naší svatbě tančit? Tanec se mi totiž velmi zalíbil..." :)))) Geniální, že? Takhle mu vlastně naznačila, jak moc ho má ráda a že si ho chce vzít :-)

Už padesát let...

20. října 2009 v 17:45 | Clarett |  J.R.R. Tolkien
Je to neuvěřitelné, ale pravdivé! Ano, ano, ano. Přesně před padesáti lety VYŠEL první výtisk Návratu krále!!! Teď jsem se to dozvěděla...prý to hlásili v rádiu. Úžasné, že? :o)Představte si to - před půl stoletím se na půltech knihkupectví poprvé objevila ta nádherná kniha.
Tak slavme, Lotrovci! :))))))
P.S.
Prosím, nezapomeňte komentovat předchozí článek, ale já tuhle zprávu prostě nemohla vynechat! :)
P.P.S.
Viggo dnes slaví narozeniny!!! Je mu už padesát jedna! :D (Škoda, že ne padesát. Hodilo by se to vzhledem k výročí :)))
Ještě mu věnuji článek.

Úvodní scéna - Pán prstenů

20. října 2009 v 16:34 | Clarett |  Tajemství Pána prstenů
...The world has changed...I feel it in the water...I feel it in the earth...I smell it in the air...

Kniha mého srdce

18. října 2009 v 10:32 | Clarett |  Knihy
"Knihou mého srdce" se bohužel kniha mého srdce nestala. Je to škoda, protože Pán prstenů je nepřekonatelné mistrovské dílo, které nemá ve světě obdoby. Tolkien jej psal s nesmírnou láskou a moudrostí a vůbec vším, co byste v knížce chtěli najít. To dílo nepostrádá nic. Opravdu nic. Kromě hlasů v této soutěži.
Jak asi víte, pokud jste se včera v osm večer dívali na ČT1, Pp se nedostal do finále, tedy šesti "nejlepších" knih. Osobně nemůžu pochopit, jak se tam pro všechno na světě, dostalo Stmívání, ale co s tím nadělám. (Fandům patří má omluva) SMSku jsem nakonec poslala Harrymu Potterovi a to čistě kvůli Snapeovi :D A tedy, abych nelhala, kvůli tomu, že pro Malého prince hlasovali oba rodiče, takže to bylo dva na dva. Sestřička taky posílala devět korun pro Harryho ;)
Kdybych měla shrnou své dojmy z toho večera, tak první co stojí za zmínku byla ta úděsná diskuze. Myslím, že témata byla: Moudrost, Napějí, Humor a... Erotika. Až na to poslední by to bylo fajn.
Každopádně ti lidé, kteří knihy obhajovali a představovali NEBYLI normální. Nejlepší byl ten malej kluk - Matěj, nebo jak se jmenoval - a Medek, kteří obhajovali HP. Ten klučina znal děj každé knihy, byl vtipný (a ne trapný, jako většina) a pohotvý, nebál se promluvit a Rowlingovou bránil zuby nehty. Nejvíc mě pobavil jeho komentář k tomuhle:
Chlap, co obhajoval Stmívání (téma bylo Moudrost) prohlásil něco v tomhle smyslu:
"Nevídíte tu moudrost upírů vegetariánů, kteří nesají lidskou, ale zvířecí krev? No není to úžasné?"
(Pche, idiote)
A ten kluk prakticky vyskočil ze židle:
"Tak mi řekněte, co je v tom za moudrost, když upír běhá po lese a vysává kance!"
Málem jsem umřela smíchy. A víte, kolik mu je? Tipovala bych deset, jedenáct.
Takových hlášek tam bylo ještě plno, ale tuhle si zrovna pamatuju. Babičku obhajovali tak trapně, že jsem se na to nemohla dívat. Nemluvě o Malém princi. Zvedal se mi žaludek. Na Stmívání radši ani nemyslím. Mimochodem, ten blbec, co ve filmu namlouval Edwarda a obhajoval tuto knihu, neuměl používat cizí slova. Tatínek si toho všiml a vysvětlil mi to, ale ta věta potom zněla neuvěřitelně komicky.
A teď mé vyjádření k vítězné knize a knihám, které se umístily na druhém a třetím místě.

Nová fotka Emilíany Torrini

17. října 2009 v 16:29 | Clarett |  Fotografie&Videa|Emíliana Torrini
Tahle fotka je ze čtrnáctého srpna tohoto roku (14.8.2009), kdy Emilíana zpívala v Highline Ballroom (New York). No nesluší jí to tam? :)

Pánoprstenovské ikonky

17. října 2009 v 11:03 | Clarett |  Tajemství Pána prstenů
Včera jsem jen tak brouzdala po Deviantartu a narazila na překrásné ikonky, které si můžete na důkaz fanouškovství vložit do menu nebo kamkoli jinam na blog ;) Opravdu úžasné, že? :o)
Ještě jedna věc - Jsem vám všem nesmírně vděčná za podporu a pomocnou ruku, kterou jste podali naší drahé Alexys :) Děkuju všem, co zanechali komentář. Jste úžasní! :)

Potřebuji pomoc!!!

16. října 2009 v 13:05 | Clarett
Všechny vás zdravím...vidíte nadpis článku? Vlastně JÁ nepotřebuju pomoct, ale nutně někdo jiný. Na mém druhém blogu - CoM - jsem "potkala" jednu velice nadanou holku s přezdívkou Alexys. Možná jste její komentáře někdy četli. Možná ne. Její blog se mi vždycky hrozně líbil - skvěle psala, co skvěle - dokonale! A to jí je čerstvých třináct. Ale situace v její rodině je příšerná. Tak hrozná, že si to ani neumím představit. A teď...víte, ona teď začala se sebepoškozováním. Je to hrůza...je mi z toho pořád špatně. :( Snažně vás tedy prosím - kdo pro ní má nějaká slova útěchy nebo povzbuzení - cokoli - napište jí do komentářů!!!!!!!!!!! Prosím!!!!!!!!!

O psaní a optimismu :)

14. října 2009 v 17:21 | Clarett |  Já Clarett
Rozhodla jsem se vám zase napsat nějaký článek o sobě...nějak se mi nechce psát do deníku, tak vám to dám sem...:) Navíc už dlouho nic nepřibylo a mě je vás zkrátka líto. :o) I když dva dny zas tolik nejsou, připadá mi to tu prázdné. To jsem celá já. :-)