Listopad 2009

Žena ve vodě (M.Night Shyamalan)

29. listopadu 2009 v 19:55 | Clarett |  M. Night Shyamalan
Název: Žena ve vodě/Lady in the Water
Zařazení: Fantasy/Drama/Mysteriózní/Thriller
Délka: 110 min
USA, 2000
Režie: M.Night Shyalaman
Hudba: James Newton Howard
Scénář: M. Night Shyalaman
Herecké obsazení: Bryce Dallas Howard, Paul Giamatti, Bob Balaban, Sarita Choudhury, Jared Harris, M. Night Shyalaman a další...

A víte co?

27. listopadu 2009 v 16:52 | Clarett |  Já Clarett
Sehnala jsem film Žena ve vodě. Hm, ten českej název se mi trochu příčí. Ani nevím proč. Lady in the Water je takové něžnější, navíc, když si představíte Bryce Dallas Howard :o) No nic, nebudu vás zatěžovat zbytečnejma řečma :) Jů, já mám takovou radost!!!
Asi se ptáte na novinky, že?
Dneska se chystáme plést adventní věnec...už se moc těším :o) Miluju vůni jehličí...Doléhá na mě adventní atmosféra. Zítra máme koncert v nějakém městečku, tak jsem na to zvědavá. Protože hrajeme venku, asi mi umrznou ruce. (pro zdejší nováčky - hraju na housle :o)) Doufám, že tam budou mít aspoň jídlo pro nás, trpící :D
Všimli jste si někdy, jak je nádherná měsíční záře? A jak hrozivě to vypadá, když se přes zářící měsíc přežene několik černých oblaků?
Můj třídní mě pověřil (ne)milým úkolem. Prý bych se měla zúčastnit fyzikální olympiády. To je za trest?! :)) Ale na druhou stranu mám radost, že mi věří. Až na to, že JÁ si nevěřím.
Zamilovala jsem se do soundtracku z Lady in the Water.
Znáte ten pocit, kdy si oblíbíte nějaký film, přestože jste ho ještě neviděli? Víte, že tam hraje snad nejpůvabnější herečka, kterou znáte a víte, že režisér filmu natočil pár geniálních kousků a víte, že hudbu skládal váš oblíbenec. A viděli jste strhující trailer. A slyšeli jste strhující soundtrack. A teď vám připadá, jako byste ten film už viděli, jenomže se nemůžete dočkat, až ho UVIDÍTE.
Ne, prosím, nevšímejte se mě, jsem trochu blázen :D
To ta škola.
A housle. Jsem absolvent. Je to vůbec možný?! :D
Držte mi palce, ať nezblbnu úplně :))))) A zatím se mějte!

The best of J.N. Howard and M.N.Shyalaman

24. listopadu 2009 v 17:00 | Clarett |  M. Night Shyamalan
Na YouTube jsem našla úžasné video, na němž je zachyceno šest ukázek ze soundtracků k filmům pana Shyalamana s hudbou Jamese Newtona Howarda. Je to úžasné :))) A nechybí zde ani Vesnice, která je k mému velkému údivu často vynechávána. Ale četla jsem jakýsi komentář, v němž stojí, že "VESNICE je extrémě nedoceňovaný film." a plně s tím souhlasím.
Takže si užijte poslech :o)
Použité soundtracky:

The Sixth Sense - Main Titles (Šestý smysl)
The Unbreakable - Orange Man (Vyvolený)
Signs - THe Hand of Fate #1 (Znamení)
The Village - End Credits (Vesnice)
Lady In The Water - The Healing (Žena ve vodě)
The Happening - Main Titles (???oficiální překlad???)

P.S.
Všimli jste si, že PŘESNĚ ZA MĚSÍC JE ŠTĚDRÝ DEN??? :D


Na větvičkách

23. listopadu 2009 v 19:46 | Clarett |  Já Clarett
Všechny vás moc zdravím! :))) Řekli jste si o deníčkový článek, máte ho mít :) Rozhodla jsem se, že vám povím o svojí neděli (včerejšku), která byla strávená víceméně v lese ;)

A zase se to celé točí okolo adventu a vánoc :o). Víte, nenávidím, když se věci chystají ve shonu a spěchu, takže chci mít všechno vždycky hezky včas připravené, abych si pak mohla svátky v klidu užít. Jak asi víte, za týden je první neděle adventní a k té neodmyslitelně patří adventní věnec.

V mé rodině přežívá i tradice adventního kalendáře (pozor - nic kupovaného!), který vyrobila maminka, když mi bylo tak pět let :o) Pro představu - je to velký kus kartonu, na kterém jsou nalepené žluté a červené stromečky, podle počtu dní, zbývajících do vánoc. Ke každému stromečku se pak připíchnou látkové pytlíčky (též maminčina výroba), v kterých se ukrývá nějaká sladkost. Každé ráno pak se sestrou jeden pytlíček sundáme, dokud nezbyde jen ten poslední váček - váček Štědrého dne.

Vyvolený (M. Night Shyalaman)

23. listopadu 2009 v 12:04 | Clarett |  M. Night Shyamalan
Název: Vyvolený/Unbreakable
Zařazení: Thriller/Fantasy/Drama/Mysteriózní
Délka: 106 min
USA, 2000
Režie: M.Night Shyalaman
Hudba: James Newton Howard
Scénář: M. Night Shyalaman
Herecké obsazení: Bruce Willis, Samuel L. Jackson, Robin Wright Penn, Charlayne Woodard, Eamonn Walker, Laura Regan, M. Night Shyalaman a další...


Příhody Toma Bombadila

22. listopadu 2009 v 11:21 | Clarett |  J.R.R. Tolkien
Našla jsem soupis všech Tolkienových básní a rozhodla se, že jako první vám sem přidám jednu s názvem Příhody Toma Bombadila :) Jsou to takové žertovné verše - úplně něco jiného, než na co jsme zvyklí z Pána prstenů :o) Ale mně se to líbí :))))

Starý brach Tom Bombadil, to byl chlapík dobrý,
boty míval žluťoučké, kabát jasně modrý,
kalhoty měl kožené, pás zelený jak louku,
bíle pero labutí nosil na klobouku.
Žil nahoře pod kopcem na zelené stráni,
odkud se tok Opletnice do údolí sklání.

Bylo léto, když si Tom vyšel na lučiny,
trhal květy blatouchů, honil šedé stíny,
brundibárům bručavým chvilku pokoj nedal
a pak celé hodiny nad hladinou sedal.

Když mu mezi lekníny spadla dlouhá brada,
připlavala Zlatěnka, vodní žínka mladá,
zatahat ho za vousy. Tom se z břehu svalil,
bublal, cákal, polykal, říční vodu kalil.


Velká Adventní soutěž

18. listopadu 2009 v 20:15 | Clarett |  Soutěže
Rozhodla jsem se uspořádat větší soutěž, ve které nebude hrát žádnou roli počet hlasů v anketě nebo nejdříve odeslaný příspěvek! Něco takového je v tomto případě k ničemu. Jelikož vánoce (přestože tu ještě nejsou) miluji a vždycky se na ně neskonale těším, tato soutěž bude potěšení i pro mě samotnou :))
  1. Vyhodnocení adventní soutěže bude co nejdříve po konci uzávěrky!
  2. Ocením všechny, kteří se zúčastní.
  3. Nedlouho poté zveřejním další soutěž, a to soutěž Vánoční :) Takže se těšte! :)

Rozhovor s Howardem Shorem

17. listopadu 2009 v 11:57 | Clarett |  Rozhovory
(Hned na začátek: Jsem zpátky doma, juchů! :))
Jak jsem se dívala na výsledky ankety, zatím to vypadá, že nejvíc se vám líbí rozhovory, takže s nimi začnu :o) Jako první jsem vybrala skladatele Howarda Shorea (jak se to skloňuje?), protože on je zkrátka úžasný :) Doufám, že se vám bude rozhovor líbit - přidávám i ukázku z jeho díla, kdo neví, o čem je řeč.

Celé brilantně zvládnuté dílo se uzavírá ve vrcholné poslední části THE RETURN OF THE KING - THE COMPLETE RECORDINGS. Jeho nádherný obal jako by završoval Shoreovo melodické úsilí, které trvalo téměř desetiletí od chvíle, kdy ho Peter Jackson požádal, aby napsal hudbu pro trilogii PÁN PRSTENŮ. A tento vrchol rozhodně obsahuje některé z těch nejlepších momentů v trilogii, ať už jde o majestátní "Zapálení majáků" po ohavně pavoučí žestě ve "Velké Odule" které završí dynamický boj mezi Frodem a Glumem v "Hoře osudu", po němž z nebes přichází vysvobození na vokálních křídlech "Orlů". Konečně se dá skutečně říct, že se fanoušci PÁNA PRSTENŮ dočkali celého svého miláška - skladatelského počinu, který jako celek dává dohromady skvostný posluchačský zážitek trvající téměř deset hodin.


Pozdrav z Vysočiny

16. listopadu 2009 v 14:42 | Clarett |  Já Clarett
Ahoj, ahoj, ahoj! (zdraví vás Hrabě Olaf) :D
Jak se všichni máte? Já se vyjímečně dostala k počítači u babičky, takže jsem neváhala (protože kdo váhá je ztracen či ztracena!) a napsala vám článek :) Deníčkový. Váš oblíbený. :))) Omlouvám se za ty své rádoby vtipné poznámky v závorkách, ale zrovna čtu Řadu nešťastných příhod (11) a jsem z toho tak trochu zblblá. :)) Taky jsem dočetla knihu Případ pohřešovaného markýze (je to o Enole Holmesové - Cad ví :)) a po většinu času relaxuju, hraju si se sestřenkou na dinosaury, pojídám hory nejrůznějších zákusků a spím. :D Idylka. Za pár minut či hodin se chystám navštívit zbytek své rodiny, a to bratránka a sestřenky v nedalekém městě.
Panuje tu sychravé, studené počasí (to mě donutilo jít si koupit čepici - ta je krásná! - a šusťáky, pokoušela jsem se i o nákup rukavic, ale štěstí mi nepřeje - mám moc dlouhé prsty :D), takže jsem hrabala listí a jedla mrazivá jablka, co jsem našla na zahradě. Moje rodina bydlí v paneláku, což je utrpení. Jsem tedy strašně vděčná za chvíle, které můžu strávit u babiček na Moravě, na jejich zahradách plných mokrého listí a suché trávy :)))
A teď mi něco povězte vy! Užíváte si? Nebo - užili jste si víkend? (My dneska máme ředitelské volno.) A jak si užijete zítřejší státní svátek? :) Přeju vám krásný týden plný smíchu, podařených písemek a zkoušení, dobrého jídla a zdaru při psaní! :o)
Takže se loučím, (zatím)
zítra se zas ozvu (doufám),
vaše (spokojená)
Clarett (Clarett) :D

Emilíana Torrini - Live in Bristol '08 (2/2)

10. listopadu 2009 v 17:08 | Clarett |  Fotografie&Videa|Emíliana Torrini
Další dvě písničky z tohoto koncertu :) Zjistila jsem, že je u všech videí překvapivě dobrá kvalita, což znamená, že se tu v nejbližší době objeví nějaké další nahrávky :o) A mám takovou vedlejší otázku - co vás baví číst nejvíc? Různé informace o Pp nebo spisovatelích, rozhovory, zákulisí natáčení, videa, fotky, deníčkové články...? Napište, budu jen ráda :) Chci vám udělat radost :) Ještě sem dám anketu :) Tak si užijte poslech! :o)

Já a psaní: Pokud sledujete dění na mém druhém blogu, přidala jsem jednu jednorázovku, přípravu na sloh a chystám se na další překlady, v záloze mám ještě jednorázovku číslo dvě :) Tak neváhejte a běžte se mrknout! :)
Já a Věčná tma: Včera jsem to předčítala rodině :) Rozhodla jsem se přeskočit pátou kapitolu a jdu na šestou; nějak s tím nemůžu hnout...:)


Emilíana Torrini - Live in Bristol '08 (1/2)

7. listopadu 2009 v 17:16 | Clarett |  Fotografie&Videa|Emíliana Torrini
Poměrně kvalitní záznam z koncertu (konkrétně písní Big Jumps a Ha ha), který jsem sem prostě musela dát :)))))) Já nevím, ale Emiliana je prostě hrozně sympatická holka :)


Kudykam

6. listopadu 2009 v 16:16 | Clarett |  Já Clarett
Ahoj :) Rozhodla jsem se, že vám sem dám nějaké písničky z mnohokrát zmiňovaného lyrikálu Horáčka a Hapky :) A k tomu i nějaké to povídání o samotném zážitku :o)

Na chvíli pryč

3. listopadu 2009 v 17:56 | Clarett |  Já Clarett
Rozhodla jsem se, že něco zkusím. Všichni už víte, že pracuju na knížce a...zkrátka bych jí chtěla věnovat co nejvíc času, takže se tu přes týden nebudu moc vyskytovat...Zjistila jsem, že blog mi zabírá hodně času a odtrhuje mě od tvorby. Přidám tak jeden článek za týden a o víkendu jich pár předpřipravím či napíšu :) Pokusím se obhlížet i stránky SB, ale neslibuju, že se můj komentář objeví u každého vašeho článku :( Zatím zkusím takhle týden psát, ale uvidí se, jestli zase trochu nepovolím :) Mějte se všichni krásně!!!!!!!
Vaše Clarett :)))

Rozhovor s Míšou Burdovou

1. listopadu 2009 v 14:22 | Clarett |  Knihy
Dneska jsem kdesi vyhrabala moc hezký (a vlastně vůbec první) rozhovor s naší úžasnou spisovatelkou Míšou Burdovou, kterou jinak znáte z blogu jako Nelien :o) Tak si počtěte! :)