Prosinec 2009

Dlouho očekávaný dýchánek

31. prosince 2009 v 13:52 | Clarett |  J.R.R. Tolkien
Je tu poslední den roku 2009, moji mílí blogoví přátelé :) Tudíž je načase se za uplynulým rokem krátce ohlédnout a náležitě oslavit ten přicházející.
Je to vlastně druhý Silvestr, který s vámi a FL slavím. Tenkrát, před rokem, jsem neznala ani polovinu blogů, které mám tu čest znám teď. Když jsem si svůj blog založila, bylo mi pouhých dvanáct let. Změnilo se toho hodně, jsem starší, můj vkus je podstatně jiný než před rokem (mám na mysli vkus hudební a literární), zjistila jsem, co mě baví více a co méně, od některých koníčků jsem nadobro upustila, k jiným se zas vrátila. Ale jedno zůstalo - moje láska k Tolkienovi. A doufám, že ta přetrvá. :)

Když jsem někdy v páté třídě vyplňovala takový dotazník do třídního časopisu, narazila jsem na otázku, "Máš nějaký vzor?" Tenkrát jsem jich ještě moc neměla a pořádně jsem ani nechápala, co to vlastně je a vypsala jsem asi tři jména příbuzných. :) Dnes by ale dozajista vedl právě pan Tolkien. Kdo by zvítězil u vás? :o)
Jsem strašně vděčná, že jsem vás všechny tady mohla poznat. Nabyla jsem i jistého sebevědomí, už se nebojím říct, co si myslím, nebo co cítím. :)
Na rok 2009 budu dlouho vzpomínat. Vlastně je to rok ve znamení Pána prstenů. :) Byla jsem přece na Symfonii, ne? :))) A na to nikdy v životě nezapomenu. Nikdy. :) Byl to jeden z nejnádhernějších zážitků v mém životě. :o)

Pak tu je psaní. Zase jsem se k němu vrátila a vděčím za to mnoha lidem. Zaprvé, paní spisovatelce Sandře Vebrové, zadruhé naší milé Míše Burdové, Caddy, mé drahé Caddy, která mě vždycky podpořila, když jsem si zoufala. :) A nesmím zapomenout ani na vás všechny, protože vy jste mojí velkou oporou a svými komentáři mi vždycky uděláte ohromnou radost. :) DĚKUJU!

Znáte ten pocit, když se vrátíte z dlouhé dovolené domů? Je to hrozně hezký pocit zase se vrátit do tepla domova, mezi své blízké, mezi věci, které máte rádi a chováte k nim nějaký vztah. Nikdy se na jednu knížku nedíváte stejně jako třeba váš spolužák. každý jí vidíte jinýma očima, přestože jste jí třeba četli oba.
Kam tím mířím? Já jsem si díky blogu vybudovala takový svůj vlastní "domov". Někde tam uvnitř, v srdci :) Je tam všechno, co mám ráda. Úplně všechno. Jsou mí přátelé, knihy, které miluji, zní tam hudba, kterou mám ráda, mísí se tam mé oblíbené barvy a vůně. Je to jako veliký pokoj, plný zlatého slunečního světla, spadaného listí, kde to voní skořicí a jablky, pofukuje tam čerstvý větřík a ve vybledlých křeslech u oken sedí mí přátelé. Všude okolo jsou knihy, hraje tichá, líbezná hudba...umíte si to představit :o)


Takže tímto bych vám všem chtěla poděkovat a popřát všechno nejlepší do nového roku 2010, s kterým nám navíc začíná nové desetiletí :o) Takže hodně Božího požehnání, zdraví a radosti,
Vám přeje,
vaše Clarett

Dopis

30. prosince 2009 v 20:22 | Clarett |  J.R.R. Tolkien
Docela se divím, že jsem tenhle článek zařadila mezi články o mém drahém Tolkienovi. Ale co, uvidíme, jestli to vyjde.
A cože to má vyjít? Taková maličkost. Už dlouhou dobu jsem přemýšlela, že bych mohla napsat dopis paní Stanislavě Pošustové - překladatelce mnoha knih od Tolkiena. Ale její kontaktní email jsem prostě nemohla najít. Nikde nic. Ani Argo ani Mladá fronta takové kontakty neposkytovaly. Takže jsem to hledání na nějaký čas vzdala. Ale když se mi do rukou o Vánocích dostal Sedlák Jiljí z Oujezda, hlavou mi proletělo, že by byla strašlivá škoda ten kontakt nenajít, protože něco takové prostě zasluhuje obrovské poděkování. A tak jsem dneska sebrala všechnu svou odvahu (za vydatné podpory Saie :D) a napsala jsem si o kontakt do nakladatelství Argo.
No, víte, nejsem si moc jistá úspěchem, protože se žádostmi nemám žádné zkušenosti a prostě je psát neumím, takže doufám, že můj dopis nevyzněl nějak...eee...nevhodně nebo tak; víte, co myslím. A jestli mi ten mail nedají, tak se zaprvé pěkně naštvu, protože kdo jiný by jí měl poděkovat než já :D A zadruhé zkusím štěstí u Mladé fronty. Ach jo. Nejde mi o to, aby mi paní překladatelka odpověděla. Mám jenom pocit, že překladatelé jsou jaksi nedoceňovaní a je to strašlivá škoda, protože komu by se asi chtělo číst Tolkiena v originále! Víte, jakou s tím musela mít práci?! Všechny ty nářečí, staroangličtina a kdoví co ještě! Přeložit takhle bravurně do češtiny?! A nepoděkovat jí za to?! No to teda ne. Jestli ten mail dostanu, tak se pořádně rozepíšu :D
Držte mi palce, i když s tím teď už moc nenadělám. Uf.
Našla jsem další rozhovory (s paní Pošustovou :o)), tak vám je sem přidám. :)

Mějte se krásně a užijte si svátky!!!
Vaše *Clar [(e) ett]

*
pro vysvětlení - mnoho z mých zahraničních přátel mi krátce přezdívá Clare, našlo se pár jedinců, kterým se líbí Clar a pro zbytek jsem prostě Clarett :D A líbí se mi závorky :P

Na fotce JRR Tolkien, jeho žena Edith a synové Christopher, John a Michael. :) Tuhle fotky mám obzvlášť ráda. Vidíte toho medvídka vlevo? A toho, co drží Tolkien vpravo? :))))

Emilíana Torrini poprvé v PRAZE!!!

27. prosince 2009 v 12:24 | Clarett |  Jednoduše Emíliana Torrini
Asi jste o tom už četli v předchozím článku, ale pro mě je stále těžké tomu uvěřit. K Vánocům jsem od rodičů dostala lístek a tak na tuhle událost vyrážím já, sestra a maminka. Dneska jsem se navíc dozvěděla, že ani moje drahá Cad neváhala a lístek si koupila!!!!! Nemůžu se dočkat!
Abyste o tom věděli víc, přečtěne si následující příspěvek na stránce Skandinávského domu.

Björk dávno není jediná islandská zpěvačka, která se proslavila ve světě - v posledních letech ji úspěšně konkuruje Emiliana Torrini. Svérázná písničkářka a její kapela se představí poprvé v Praze 28. ledna 2010 v rámci pravidelných večírků Euroconnections. Torrini disponuje ojedinělým pěveckým projevem, za který může její dvojí původ - po otcovi v sobě má italskou výbušnost a lásku k životu, která se odráží v rozverných popěvcích. Po matce je ale také Islanďanka a tak v jejím repertoáru najdeme i melancholické a intimní zpovědi.
Emiliana Torrini svéhlavě míchá křehkost folku s popovou přístupností a momentálně patří mezi nejobdivovanější evropské zpěvačky. Po celém světě se proslavila uhrančivou interpretací Glumovy písně v závěrečných titulcích filmu Pán prstenů - Dvě věže.
28. ledna ji v pražském Paláci Akropolis na pódiu doplní ještě krajanka Lay Low a domácí písničkář SelfBrush. ...

Vyprávění :o)

25. prosince 2009 v 15:49 | Clarett |  Já Clarett
Tak...jsem tu, abych vám trochu povyprávěla a obeznámila vás s nějakými těmi novinkami :o) A že jich je :o)

Veselé Vánoce! :)

24. prosince 2009 v 10:15 | Clarett |  Web
Tak a je to tu. Štědrý den. :) Takže asi tušíte, co vám chci v tomot článku sdělit :o) Krásné a poklidné prožití svátků! Užijte si Vánoce, prázdniny, rodinnou pohodu a dárky ;) Doufám, že dostanete samé překrásné věci, které vám udělají radost :) My jsme právě dozdobili stromeček (a povím vám, že je nádherný! Někdy sem dám fotku ;)), jenom na něj pověsíme pár perníčků...Pak si půjdu hrát se sestrou - jako obvykle Carcassone, šachy a plno stolních her, ať nám dnešek uteče :o) Odpoledne nás čeká mše, na které se snad potkáme s Caddy, Iness a Mlejkom ;) a pak...večer :) Budu vám vyprávět! Všechno! :)) Už teď mám úžasnou náladu, protože se mi dostává mnoha odpovědí na smsky, což je strašně milé :o) Mějte se NÁDHERNĚ!!!
[for my english friends - MERRY CHRISTMAS!!! :D]

23.12. aneb Štědrý den se blíží

23. prosince 2009 v 20:12 | Clarett |  Já Clarett
Tak tu máme den před všemi očekávanými Vánoci...Jak se cítíte? Jste nervózní? To doufám, že ne :) Asi jste dneska uklízeli a pomáhali s domácími prácemi, jak já :o). To znamená - promazávání posledního cukroví, vytírání a vysávání, utírání prachu a uklízení všeho možného.
Dopoledne jsem byla ještě navštívit Caddy, což bylo strašně fajn :) Dlouho jsme si povídaly o Pánu prstenů, hudbě, filmech a všem možném. ;)
Tatínek právě věší na stromeček světýlka, takže vánoční atmosféra je úspěsně navnazena :) Je to krásné...myslím, že tyhle Vánoce budou úžasné. Už proto, že letos píšu a... vy, Tolkienovi nadšení fanoušci, všimli jste si taky, že Tolkienovy knihy dovedou úžasně naplnit klidem a mírem? :o) Já mám Vánoce spojené částečně s i Tolkienem...Jemu ke štěstí stačila : "Dobrá dýmka, dobrá kniha a milá společnost", a já mohu nahradit pouze tu dýmku - a to třeba čokoládou :))))
Věřte mi, není nad to sednout si s Pánem prstenů do měkkého křesla a vychutnávat si úplně všechno, co je v té knize řečeno. Už asi týden si pořád pouštím soundtracky z Pp a čtu :)) Prostě krása.
Mimochodem, co si přejete k Vánocům? Máte nějaké speciální, úžasné přání? :) Povídejte, jsem zvědavá ;)
Já si totiž letos přeju hlavně knížky. Byla bych nadšená, kdybych pod stromečkem našla List od Nimrala, Poselství jednorožců nebo Strohou akademii (ŘnP). Stejně tak potěšená bych byla z CD Enyi "And Winter Came", o kterém v jednom kuse básním. A k takové té večerní pohodě by určitě přispěl i teploučký župan, který v dopise Ježíškovi nechyběl :)))
To mi připomíná, jak jsem se včera večer dívala na Anděla Páně. Je to vážně nejkrásnější pohádka, jakou znám. A jsou tam úžasný vtipy :o)
Tak jo, víte co? Užijte si dnešní večer, mějte se krásně a ještě krásněji se vyspěte na zítřek!


Adventní soutěž - VYHODNOCENÍ

22. prosince 2009 v 19:22 | Clarett |  Soutěže
Tak, uf, a je to. Povím vám, udělali jste mi to pořádně těžký. Vůbec jsem se nemohla rozhodnout...Navíc máme pouze jedinou úvahu, takže jsem přemýšlela, jestli jí nezařadit do samostatné kategorie...ale nakonec jsem to nechala být. :o) Úvaha byla každopádně moc krásná a podle toho jsem jí ocenila (doufám že spravedlivě). :)
Ať to nezdržuju.

  • První místo získává:
Amira s povídkou "Príbeh Snehovej vločky..." Ke každé povídce jsem si připsala komentář ještě ten den, co jsem jí přečetla. Komentář k tvému dílu zní: Naprosto jedinečný a originální příběh, který uputá a člověk není schopen odtrhnout se. Smekám, slečno. Úžasné!
A to je pravda. Chci ti opravdu moc poděkovat, tvojí povídku si snad vytisknu a někam schovám, abych si jí mohla přečíst pokaždé, když mi bude třeba smutno nebo budu chtít navnadit vánoční atmosféru. Ještě jednou, opravdu smekám :) Na čtrnáctiletou holku něco neuvěřitelného :o) Úplně jsem to hltala. Nejprv mě trochu odradila ta délka, ale pak mi to ani nepřišlo :) Děkuju!!!!!!
  • Druhé místo získává:
Sima Hatake, jejíž povídka mě také naprosto okouzlila :o) Zde komentář zněl: Další naprosto úžasný příběh. Jeden z těch, které si vytisknu a schovám. Perfektní. Dojal mě :) Takže vidíš sama :) Taktéž moc děkuji, druhé místo máš právem :)
  • Třetí místo získává:
Caddy s prací jménem "Advent", která byla prostě úžasná :) Opravdu jsem si užila čtení, moc se mi to líbilo ;) Děkuji, umíš navnadit tu pravou atmosféru a to je vážně umění :) Moc hezké. Sice také smutné, ale hezké :) Především oceňuji tvůj osobitý styl, krásné slovní obraty a atmosféru. Děkuju :) Opravdu, ty jsi z těch, kteří mají svůj vlastní styl. Já tě podle tvého psaní poznám :o) A že píšeš skvěle! Četlo se to lehce, svižně...paráda ;)


Aragorn/Faramir

20. prosince 2009 v 12:09 | Clarett |  Web
Oddechový článeček, ve kterém jde jen o to, kdo z této dvojice je vám sympatičtější :o) Teď mě napadá - proč to dělat tak jednoduchým? Hlasujte a do komentářů napište, proč se vám váš favorit tolik líbí? Nebo proč jste nehlasovali pro toho druhého. :)
Příklad - hlasovali jste pro Faramira. Teď napište, že se vám na Faramirovi líbí třeba jeho oči ( :D) a pak napište, že jste nehlasovali pro Aragorna, protože se vám nelíbí jeho vlasy (:D:D).
Snadné? Uvidíme :) Aspoň si zapřemýšlíte :o)

Pán prstenů alá Bravo

19. prosince 2009 v 13:51 | Clarett |  Tajemství Pána prstenů
Další z úžasných článků na tomto webu. Myslím, že příznivci a fanoušci Tolkiena se pobaví stejně jako já :)))) Kdybyste se také chtěli podělit o svoje podobné zkušenosti s časopisy tohoto typu, neváhejte a pište do komentářů :o) Mimochodem, narazila jsem na jedu naprosto úžasnou knihu jménem Život Pána prstenů: JRR Tolkien od Michaela Corena. Vřele všem doporučuju!!! Momentálně jdu psát. Psát povídku pro kamarádku xD Takže mi držte palce, ať to do úterka stihnu. (To máme třídní besídku)

Jeremius (pozn. Clarett - správce oné webové stránky) varuje: Tenhle článek vám muže způsobit křeč mozku! :-)))

Dobrodružství ovečky Shaun

16. prosince 2009 v 17:09 | Clarett |  Já Clarett
Tak tohle jsem nafotila se svojí milovanou plyšovou Shaun o podzimních prázdninách :) Je roztomilá, že? :)))

Tom Bombadil existoval!

15. prosince 2009 v 13:30 | Clarett |  J.R.R. Tolkien
Jelikož máme chřipkové prázdniny, brouzdala jsem dneska po internetu - přesněji po těchto stránkách a narazila jsem na opravdu zajímavý článek.:

"Ano, je to pravda! Tom Bombadil byl původně holandská panenka patřící Michaelovi, jednomu z dětí J.R.R. Tolkiena. Tolkien o něm později napsal báseň Dobrodružství Toma Bombadila, vydanou v Oxford Magazine v roce 1934, dlouho předtím než začal psát Pána Prstenů. Když se Tolkien rozhodl uvést Toma v trilogii, bylo potřeba trochu změnit jak jeho básně, tak i Toma samotného, včetně pírka na čepici - z pavího na labutí, protože pávi ve Středozemi nežili."

Je hezké nacházet takovéhle věci, tak doufám, že vás to potěšilo :o) A jak se vám jinak daří? Jste nemocní nebo se těšíte ze sněhové nadílky? U nás se teplota pohybuje kolem nuly/jeden či minus jeden stupeň celsia :) Na tráve, autech a střechách se drží sníh ale zatím nic nového (od včerejška) nenapadlo. Mimo to už máme koupenou překrásnou jedličku a pečeme cukroví. Včera jsme dodělali sádlové bochánky, které už čekají jenom na marmeládu a dneska se dáme do lineckého. Doufám. :)
Užívejte si tyhle krásné dny před Vánoci,
a zatím ahoj! ;)

Pocta Glumovi

14. prosince 2009 v 12:10 | Clarett |  J.R.R. Tolkien
Mám tu pro vás konečně slibovaný článek na téma Pán prstenů :) Našla jsem další básně ze sbírky pana Tolkiena :o) Obě jsou o Glumovi - přesněji - Glum obě zpívá :) Takže doufám, že se vám budou líbit stejně jako mě :) Těšte se na něco "elfského"!

Glumova píseň

Po zemi studené
moc se nám špatně jde,
odřeme si nožišku.
Skály a skáličky
jsou jako kostičky,
masa ani trošičku.
Potůček a louže,
do těch se to klouže,
ochladit se chvilišku!
A teď bysme chtěli -


Enya - Christmas carols

11. prosince 2009 v 18:39 | Clarett |  Fotografie&Videa|Enya
Tak vám přeju krásný páteční večer :) Já jsem se právě vrátila z města, kde jsem byla nakupovat :) Vím, tuhle otázku teď slyšíte na každém kroku, ale máte už nakoupené dárky? A jak se těšíte na svátky? Já strašně moc...teď jsem se úplně zbláznila do Vánoc, jak se slaví v Anglii. Miluju jejich přenádherné koledy...my máme samozřejmě taky krásné koledy, ale ty jejich mi připadají takové...slavnostnější :) Dneska jsem byla na generálce souboru (máme před vánočním koncertem) a Caddy tam hrála právě ty NÁDHERNÉ anglické koledy. Hned jsem si musela půjčit noty, seženu si to na internetu a budu poslouchat a poslouchat :)))))))) Vánoční nálada už na mě opravdu doléhá v plné své síle...Těším se, jak budeme v neděli péct cukroví :) Vždycky se přitom díváme na Vraždy v Midsomeru :D A víte co? Má sněžit!!! A u vás, mí drazí moravané, už asi sněží, co? :))) To vám přeju...tady by mělo začít zítra. :) Užijte si poslech úžasných koled od Enyi.
Snažím se totiž, navodit tady na blogu právě tu vánoční atmosféru :) Doufám, že se mi to povede :) V nejbližší době přidám nějaký Pánoprstenovský článek. Už se mi stýská po Tolkienovi.


Konec Adventní soutěže

10. prosince 2009 v 18:07 | Clarett |  Soutěže
Tak...tímto soutěž uzavírám, takže máte ještě pár hodin na poslání svých výtvorů :) S potěšením vám také oznamuji, že textů mám rozhodně víc než pět a o ceny se rozhodně bát nemusíte :) Přišla mi celá kopa povídek, některých více či méně povedených, každopádně jste ve mě opravdu navnadili vánoční atmosféru. A za to vám moc děkuji :) Však si sami soutěžní dílka přečtete :)
Hned zítra si všechny povídky přečtu znovu a konečně vyberu vítěze :o) Pevně doufám, že budete spokojení.
Máte tedy poslední možnost odeslat váš text! Posílejte! :)
Vaše Clarett
P.S. Očekáváte sníh stejně nadšeně jako já? Zítra by měl prý přijít...Dneska jsem se sestrou zdobila pokoj, na stole mi svítí svíčka suší se slupky od mandarinek :) Opravdu už chybí jen ta bílá nadílka...:) Krásný večer!

Scream and Run Away - překlad

9. prosince 2009 v 16:16 | Clarett |  Moje dojmy
Dneska jsem poslouchala různé písničky od jedné skvělé skupiny - Gothic Archies, jejíž zpěvákem je sám Lemony Snicket :). Prosím, neptejte se mě, co to znamená, jelikož si významem vůbec nejsem jistá. A vy byste taky nebyli, kdyby vám překladač tvrdil, že *Gothic Archies znamená "gotická protiletadlová děla" nebo "/gotické) lomené oblouky"

[*Gothic - gotický; Arch - oblouk/ Archie - protiletadlové dělo]


Zkrátka jsem vám přeložila jeden z jejich textů. Jmenuje Scream And Run Away (Křičte a utečte). :o) Kdo nezná Řadu nešťastných příhod, bohužel to nebude moc chápat. Pro takové jedince tedy stručně: V Řnp vystupují tři sirotci, kteří zdědili po rodičích obrovské jmění. Toho se však chce za každou cenu zmocnit zákeřný Hrabě Olaf, a tak se je snaží zabít. Olaf má na kotníku vytetované oko a pomáhá mu jeho divadelní společnost - hrabě je totiž herec.

Design - White is the Winter Night

8. prosince 2009 v 15:49 | Clarett |  Layouty
A máme tu konečně nový design...všimli jste si, že Ivy tu vydržela od prázdnin? Ale já ten layout prostě milovala :) Teď je ale čas na změnu. Vánoční změnu.
Ten obrázek jste už jistě viděli. Mě se strašně líbí. Našla jsem i font s vánočními motivy, což můžete vidět v menu :o)
Tento vzhled by tu měl vydržet přes celé Vánoce. Doufám, že se vám bude líbit stejně jako mě...Pak se sem asi vrátí Ivy :))))))))

Jak se jinak máte? Taky jste nemocní? Já od včerejška :/ Ale zase můžu psát, což je výhoda. :) Ostatně to poznáte právě na "Střípcích paměti", kam jsem dneska dodala druhou kapitolu Stínu :)

Takže se mějte krásně,
Vaše nemocná Clarett

P.S.
Připomínám, že Adventní soutěž pozítří končí!!!

6.12. Mikuláš

5. prosince 2009 v 16:34 | Clarett |  Já Clarett
Zdravím vás s přáním krásného sobotního večera! :)
Dneska jsem se převážně věnovala psaní. Což vlastně zjistíte i na mém druhém, povídkovém blogu Crocks of Memory :) Mimo to se mi podařilo dokončit šestou kapitolu k Věčné tmě a začít sedmou :o) Takže úspěšný den :)
Jen, co dopíšu tenhle článek se zvednu od počítače a dám mu zas na chvíli pokoj. Vytáhnu si místo toho knížku a hezky si počtu, nebo uklidím pokoj...A budu se těšit na večer, který už spolu s Mikulášem klepe na dveře.
Jelikož 5.12. sobota, ve škole jsme dostali nadílku už včera. Jestli na vašem druhém stupni nebo gymnáziu probíhá něco podobného, umíte si to představit :) Deváťáci převlečení do krásných kostýmů (ty se tedy letos opravdu povedly), kteří obcházejí první stupeň. Caddy šla za anděla a strašně moc jí to slušelo...:) Na nás, osmáky, se ale nezapomnělo. Mám za to, že kluci si domluvili s "čerty" z devítky, aby do naší třídy taky přišli :))) Byla to každopádně hrozná legrace a já měla tváře celé černé od uhlí :o) Učitelé to brali s vtipem a třídní nás celou matiku "strašil", jak si nás ti čerti odnesou, a že když budeme zkoušení můžeme říct "No, já jsem sice zlobil, ale dneska jsem ze zkoušení dostal čtyřku!!" :)))))))))) Hrozně se tím bavil a my koneckonců taky.
Hned po vyučování následoval soubor a housle (tedy pro mě) a pak jsem šla s Cad k nám domů. Užily jsme si báječné odpoledne, šli na barborku, vařili kakao tajných přísad a nakonec se dívali na ÚŽASNÝ film Žena ve vodě...
Teď už v oknech protějšího domu svítí světýlka a sídlištěm se pomalu rozléhají rány dělobuchů...
Jak vlastně Mikuláše slavíte vy?
Nám dá maminka vždycky do plátěných pytlíků za okno sladkosti, a když se pak na parapetě rozsvítí svíčka, je to znamení, že Mikuláš už přišel :) Celý večer se pak cpeme ovocem a čokoládou a nakonec se se sestrou tradičně díváme na Polární expres :))))))))))))))))))))))
Tak tedy, krásného Mikuláše!!!!!!!!!!!!!!!!!! Přidávám úžasnou americkou koledu The Holy and The Ivy :)


Když má někdo talent

3. prosince 2009 v 19:29 | Clarett |  Všechno kolem
Nedávno - tuším, že včera - jsem brouzdala po blozích. Na jednom z nich mě nesmírně zaujal layout. Byl opravdu skvělý a nechyběl ani odkaz na tvůrce obrázku, který zde byl použitý. Ta dívčina si říká Ellaine a má účet na DeviantArtu. Hned jsem se tam letěla podívat a byla jsem naprosto okouzlena její tvorbou. Však si to prohlédněte sami. NÁDHERA!!! Vážně uvažuju o tom, z nějakého jejího obrázku udělám vánoční design :) Bude to ten zimní...asi :)
Tak se pokochejte :o)