Leden 2010

Clarett na horách

30. ledna 2010 v 17:22 | Clarett |  Já Clarett
Něco vám povím. Nemůžu přestat myslet na Emilíanin koncert. Nejde to. Nevyženu to z hlavy ještě pěkně dlouhou dobu a popravdě se o to vůbec snažit nebudu :o) Ale článek na tohle téma jste tu už měli, takže radši mlčím. :)))

Teď k nadpisu. Zítra v šest ráno vstanu, obleču se psychicky připravím a vyrazím do tmy a zimy vstříc ponuré autobusové zastávce, učitelům a žákům naší školy, kteří se účastní lyžařského zájezdu. Doufám, že dojedeme v pořádku nebo aspoň nastartujeme autobus :D Zkrátka a dobře, odjíždím. Ale klid, jen na týden. :o) Jedu vlastně z jediného, celkem prostého důvodu (ne, opravdu, zrovna dvakrát se netěším...tak dlouhodobé odloučení od Emilíany, čtení, psaní, pánoprstenovského soundtracku a mojí postele asi nepřežiju :D) - neumím lyžovat a nechci se pak ztrapnit někde na gymplu, když teď nepojedu. Ale nějak to budu muset vydržet. :) Koukejte mi tady psát komentáře! x)

Emilíana Torrini - 28.1.2010

29. ledna 2010 v 15:14 | Clarett |  Jednoduše Emíliana Torrini
"Oh, do some big jumps, big jumps, you're afraid to break some bones, come on, make some big jumps, big jumps, life is yours alone, you hold your head up, your head up high, like you think I do..."

The Father Christmas Letters

25. ledna 2010 v 21:30 | Clarett |  J.R.R. Tolkien
Já chci tuhle knížku k Vánocům! :) A opravdu doufám, že jí vydávají. Protože to je neuvěřitelné. Nádherné. V jistém slova smyslu roztomilé. :o) A především, kdo neví, oč jde - napsal to Tolkien.
V českém překladu název zní "Dopisy Děda Mráze" (sice se mi to moc nelíbí, ale pořád lepší než třeba Santy Clause atp.) a je to úžasná kniha.

Dnes se mi podařilo dostat se do knihovny, takže jsem domů přitáhla kopu knížek (anglické pohádky v angličtině :),originál knihy Hlouběji do podzemí, miloučkou knížku Nevěsta pro čaroděje od Evy Ibbotsonové aj...). Měli jste vidět výraz knihovnice, když jsem jí sdělila, že bych si přála nějakou knihu od Tolkiena - tedy krom Hobita - a přesněji Dopisy Děda Mráze. Trochu nedůvěřivě si mě změřila a podotkla, že je to knížka pro malé děti. Ale já se nedala! :)

Abyste věděli, o čem to mluvím - děti J.R.R. Tolkiena tradičně psaly dopisy pro Děda Mráze, jako jsme my psávaly dopisy Ježíškovi. A pan Tolkien si dal tu práci a na všechny dopisy odpovídal pod jménem "Father Christmas"a podrobně vyprávěl, co se právě na Severním pólu děje. Každoročně tedy k vánočním dárkům přibyly i takovéto vzkazy doplněné všemožnými obrázky. Tyto dopisy sesbírala a připravila k vydání Tolkienova snacha Baillie Tolkienová.

Teď si jí pořád prohlížím, všechny ilustrace, Děda Mráze, Ledního medvěda, Ilbereth, rukopisy pro děti...(které se mimo jiné skoro nedají přečíst kvůli záměrně roztřesenému písmu pana Tolkiena) Dal si s tím takovou práci - vykreslil obálky, vyrobil známky...Adresa zní většinou: "To the Tolkiens" jedna třeba "To John & Priscilla" a tak dále.
Jeden z dopisů končí slovy: "Jestli John mé třaslavé písmo nepřečte (vždyť je 1925 let staré), ať si řekne tatínkovi. A kdy se naučí číst a psát mi své vlastní dopisy Michael? Moc vás oba pozdravuji a malého Christophera taky."
Priscilla ještě nebyla na světě. :o)
Takže, tolik ukázka z téhle kouzelné knížky. Vřele vám doporučuji přečíst si jí!!!

Horká čokoláda, toasty a stará dobrá Anglie

24. ledna 2010 v 15:32 | Clarett |  Já Clarett
Všechny vás srdečně zdravím! :o)
Před několika minutami jsem se vrátila z víkendové návštěvy příbuzných na Moravě (kde je mimo jiné pěkná kosa), kde jsme oslavovali dvacetiny mé sestřenky :o) Ovšem nejvíc jsem si popovídala s Nikou alias Fribdy - jestli si ještě pamatujete její blog. Ona je totiž blázen do Beatles, takže jsem shlédla plno videí, částí filmů a poslechla si bezpočet písní - a tudíž šla spát o půl dvanácté :))) Ale stálo to za to. A dneska byla úžasná mše.
Fotku pořídila Caddy, banner jsem vyrobila já :o)

Pán prstenů - scény

21. ledna 2010 v 18:18 | Clarett |  Tajemství Pána prstenů
Nedávno - vlastně předevčírem - jsem objevila úžasná videa z Pána prstenů. Jsou dohromady tři, a konečně taková, která jsou přímo z filmu, v původním znění, s pánoprstenovským soundtrackem a vysokou kvalitou :o)

První je mé oblíbené "Lighting of the Beacons", tedy rozsvěcení majáků :o). Je to strašně nádherná scéna...Vždycky mě dovede potěšit a Gandalfova angličtina se krásně poslouchá.

Ann De Renais - Magic Flute

18. ledna 2010 v 13:12 | Clarett |  LotR Symphony
Ann De Renais mi v pátek odpověděla na další email a zároveň připojila adresu na jedno úžasné video. Je to Mozartova Kouzelná Flétna - speciální podání pro děti. To video obsahuje pouze takový sestřih scén, ale je tomu docela dobře rozumět a Ann tam na konci nádherně zpívá a strašně jí to sluší :o) Musíte si to pustit :))))
A kdyby se vám to sekalo, vypněte si HD.

Emilíana Torrini - Big Jumps

17. ledna 2010 v 10:55 | Clarett |  Fotografie&Videa|Emíliana Torrini
Teď jsem si uvědomila, že vy jste ještě neviděli (možná) Emilíanino video k písničce Big Jumps! No to je ale hrůza! :) Takže - otázka číslo jedna - Máte rádi šnečky? Jestli jo, určitě si tohle video pusťte, jelikož vás zaručeně pobaví :) Vůbec je to takové veselá, uvolněná písnička...Moc hezky se poslouchá a krásně se u ní relaxuje. Mimochodem, včera jsem shlédla třetí díl Pána prstenů v rozšířené verzi...to byla nádhera. A taky jsem rodičům předčítala List od Nimrala, jednu z nejkrásnějších Tolkienových povídek. Jestli to neznáte, určitě si to přečtěte. Už tak plánuju, že ti to ukážu, Caddy :o) To se ti bude líbit. :)

Profesor Tolkien

16. ledna 2010 v 18:50 | Clarett |  Layouty
Tak a je tu nový design. Vánoce už skončily, takže bylo na čase změnit také vzhled. Od šedé jsem nedovedla upustit. Já to prostě...neumím. Šedá prostě ladí ke všemu ajá jí mám strašně ráda :o) Tenhle layout by tu mohl vydržet dlouho, protože pan Tolkien vlastně zosobňuje všechny své postavy a mě se tenhle obrázek navíc strašně líbí. Chtěla jsem tam zapracovat i tu fotku, kde je se svojí rodinou, ale nepovedlo se. No, nevadí :) S designem jsem velmi spokojená a fakt se mi líbí :) Stejně jako všechny ostatní vzhledy blogu byl dělán v Zoner PhotoStudiu 10. Jinak jsem vyrobila i nový design pro Caddy s Galadriel, jestli se chcete mrknout. Taktéž jsem použila starý dobrý Zoner a na okrajích jsou takové kuličky z Gimp2. Užijte si sobotu!

Videa z Pána prstenů

14. ledna 2010 v 17:09 | Clarett |  Tajemství Pána prstenů
Včera jsem si prohlížela blogy a na jednom - myslím, že je to tvoje stránka, Eldarwen - narazila na úžasná videa s písněmi z Pána prstenů. Jsou to jedny z nejpovedenějších videí, co jsem kdy viděla, ve vysoké kvalitě, s úžasnou grafikou a nádhernými scénami =) Takže tímto MOC děkuji za tip, Eldarwen :o)! Okamžitě jsem si jich musela na YouTube najít víc - a taky že jsem je našla. A bylo by trestuhodné, kdybych vám je teď hned neukázala :o) Takže si užijte poslech a celé odpoledne, na chvilku vypněte a zapomeňte na školu a pololetí =)

Palác Akropolis

11. ledna 2010 v 17:34 | Clarett |  Jednoduše Emíliana Torrini
Tak. Caddy už přišel lístek. Já mám také lístek a Klaras podle všeho taktéž :) Jede se na EMILÍANU!!! A kam? Do Paláce Akropolis. Teď, abyste věděli, jak vypadá, představím vám ho. Takhle vypadá zvenčí. Není to moc hezká stavba, co? Ale to se překousne :o)

Viggo Mortensen v druhém díle Hobita!

10. ledna 2010 v 10:49 | Clarett |  O filmu
Ach jo, já se na Vigga tak těším...:-) Neumím si představit, že by tam měl místo něj hrát někdo jiný...Protože to zkrátka není možné. A vůbec se těším na Hobita. Takže opět, prosím, kopírujte tenhle článek jenom se zdrojem, protože já se tady mořím s překladem! :-)

Poté, co John Noble odmítl, odpověď Vigga Mortensena zněla ano! V Channel 3 news (pozn. Clarett - prostě ve zprávách :D) na Novém Zélandě Viggo připustil, že věří, že by jeho pánoprstenovská postava Aragorna mohla mít nějakou úlohu v druhém díle Hobita a kdyby měla, chce v ní opět vystupovat.
"Samozřejmě, pokud máte vžitou svojí postavu, radši její roli zahrajete sám, než se budete dívat, jak to dělá někdo jiný."
Jak víme, Aragorn se v Hobitovi neobjevuje, ale existují silné dohady o tom, že druhý díl Hobita bude popisovat příběhy Aragorna nebo Gandalfa, případně obou. Návrat Sira Iana McKellena už byl potvrzen a teď své služby nabízí i Viggo, takže to vypadá, že Del Toro má nějaké dobré zprávy a možnosti, jak nimi naložit. (opět poznámka Clarett - zkrátka ví, jak zapracovat do příběhu obě postavy, jestli jsem to dobře pochopila, ale to souvětí bylo tak divný, že si překladem vůbec nejsem jistá.)

20 000 návštěvníků FL!

9. ledna 2010 v 14:18 | Clarett |  Web
Co bych na tohle měla říct? Došla mi totiž slova a nenapadá mě žádná jiná forma, jak vám vyjádřit svůj obrovská vděk. Takže prostě DĚKUJU!!! :o) Nevím, jak jsem si to zasloužila :o) Dvacet tisíc návštěv za dva (a fous) roky? Úžasné. :-) A můžete za to vy :)
Vůbec první návštěvníci, které jsem měla tu čest poznat byla Ynka, Jíťa, Tichošlápek nebo třeba Galadriel :o) A nesmím zapomenou na Caddy, která sem chodila ještě když neměla blog :) Tenkrát mi bylo dvanáct, články byly krátké a celkem o ničem...tedy, k barbínám, emo a tak jsem se nikdy nesnížila, ale zkrátka v porovnání s dnešní náplní mých textů to nebyla žádná sláva. Ne, že by to teď bylo nějak úžasné :D Ale o tom už si každý vás udělal svůj obrázek, podle toho, jak dlouho mě zná. Nebudu tady vymýšlet nějaký proslov a zkončím opět u prostého "Díky" :) (mimochodem, fanoušci Tolkiena, krátkým proslovům bychom mohly přezdívat "bilbovské" ;))

Petice za kompars :o)

9. ledna 2010 v 11:12 | Clarett |  O filmu
...aneb jsem šílená :) Před nedávnem se tu rozjela diskuze o tom, zda vyrobit petici a rozeslat jí nebo ne. Tak jsem se prostě rozhodla, že ANO :D Několika z vás asi došel email s názvem "Petice", ve kterém byl přiložena onen slavný dokument :-) Sice to k ničemu nebude, ale proč se nepobavit? :))) Jestli chcete, napište mi své maily, ať vám to taky můžu přeposlat :o) A pak mi dokument i s vaším podpisem, prosím zas pošlete zpět :) Uvidíme, kolik se sejde podpisů...Podepisuje se pouze přezdívkou a adresou blogu :o)
Užijte si dnešní krásný zasněžený den!

Což takhle kompars?

8. ledna 2010 v 19:00 | Clarett |  O filmu
Bydlíte na Novém Zélandě? V tom případě neváhejte a běžte se honem přihlásit jako členové komparsu do filmu Hobit! :) Popravdě, já bych šla hned. Kdybych tak bydlela aspoň v tý Austrálii...kde koneckonců konkursy proběhnou taky. Ách jo. Miluju tohle zoufání si a těšení se na nejvelkolepější film historie! :D Avatar se pak bude moct jí zahrabat. :)))
Ale jestli to přece jenom chcete zkusit, není v tom žádný problém! Pošlete svojí fotku a zpáteční adresu sem:


Hobbit Extras Application
3 Foot 7 Limited
PO Box 15104
Miramar
Wellington 6243

Cate Blanchett a Hugo Weaving se vrací do Hobita!

8. ledna 2010 v 10:10 | Clarett |  O filmu
Je známo, že se sir Ian McKellen vrátí do role Gandalfa, ale Jackson mimo jiné očekává návrat Cate Blanchett, jako Galadriel a Hugo Weavinga jako Elronda.

"Jsou to elfové, takže v říši Středozemě jsou nesmrtelní; nestárnou.", řekl Jackson MTV, když byla položena otázka ohledně návratu některých herců. "Náš postup je, že jim nejdříve ukážeme scénář. Nezačneme nic nového, dokud nebudeme mít oficiální scénář, který mohou číst."

"V mnoha ohledech je to obtížné. V knize je svět Hobita o 60 let dříve než Pán prstenů, jak to napsal Tolkien. Takže neuvádí mnoho postav, protože tu ještě nebyly."

Přeložila Clarett z oficiálního webu: The-hobbit-movie.com
!KOPÍRUJTE SE ZDROJEM!
Takže zatím určitě víme, že do Hobita se vrací tři postavy z Pána prstenů. Galadriel, Elrond a Gandalf. Měl by se vrátit i Andy Serkis. John Rhys Davies bohužel roli Glóina, Gimliho otce, odmítnul. V příštím článku vám řeknu, proč. Ať žije Hobit! A ať to Del Torro nezvoře! :o)

Hobit

8. ledna 2010 v 9:46 | Clarett |  Hobit

...Také se nemůžete dočkat zfilmování slavného Hobita? Pak sledujte všechny novinky v této rubrice :)...

Co nevíte o Faramirovi

5. ledna 2010 v 17:14 | Clarett |  Tajemství Pána prstenů

Obávám se, že mnozí z vás neměli tu možnost shlédnout Pána prstenů v rozšířené verzi. Přesněji - rozšířený Návrat Krále. Ono to totiž trvá něco kolem čtyř hodin, ale možná ještě déle. Asi dvakrát jsem to viděla společně s Caddy, z toho jednou jsme se na to dívaly jen my dvě, a to o letošních velkých prázdninách. Bylo třeba začít okolo šesté hodiny večerní a končily jsme před půlnocí. Asi. Takže to bude něco přes ty čtyři hodiny.
Ale to jsem odběhla od tématu. Nedávno jsem vkládala anketu s názvem "Aragorn nebo Faramir?" a věnovala jí i článek. Jenomže vy, co neznáte rozšířenou verzi jste viděli jenom několik málo scén s Faramirem a Pipinem nebo Faramirem a Denethorem. Neznáte ani scénu s Faramirem a Boromirem - vlastně jsou dvě a ještě jednu - jednu hodně důležitou. Scénu s Faramirem a Éowyn. Sice není úplně přesně podle knížky, ale myslím, že se povedla. Proto vám jí sem vložím. A našla jsem i tu s Boromirem, tak si je, prosím, pusťte obě. A pak hlasujte znovu. :o)
Příští článek zas věnuji Aragornovi a scénám v rozšířené verzi, aby to nebylo nespravedlivé. :) A nemyslete si, že mám něco proti Aragornovi! Mám ho strašně ráda! Mám ho ráda stejně jako Faramira, ale nikdy se nemůžu rozhonout, koho víc. Víte, takové jsou všechny tolkienovské postavy. Máte rádi úplně všechny a žádné nechcete ukřivdit. :) Na každé je něco úžasného. Na Samovi, na Frodovi (vždycky málem brečím při té scéně, kdy Sam najde Froda v Návratu krále. Tedy v knížce.), na Smíškovi, Pipinovi...všech.
A ráda bych vzkázala nerrtimu (nic ti nevyčítám, vůbec, jen reaguji na tvůj komentář :)), že si nemyslím, že Aragorn je "Gary Stu". Možná tak na první pohled působí, ale není to pravda. Jen je třeba se nad tím hlouběji zamyslet. ;)

Tolkienova rodina

3. ledna 2010 v 18:29 | Clarett |  J.R.R. Tolkien
Rozhodla jsem se přidat vám sem nějaké fotky Tolkiena a jeho rodiny. Jsou všechny úžasné. :) Baví mě prohlížet si je...:o) Na první a druhé fotce je Edith Brattová - Tolkienova žena, na třetí Tolkienova rodina (jeho tatínek, maminka a služebnictvo ještě v Africe), na čtvrté je Ronald a všechny jeho děti (John, Michael, Christopher a Priscilla), na páté Tolkien, Edith a děti, na šesté a sedmé Tolkien a Edith, osmou znáte :), devátá je Tolkien a jeho bratr Hilary, a na desáté Tolkien a Christopher. :)

P.S.
Prosím o komentáře k 3. kapitole Stínu zde :)


Můj první rozhovor

1. ledna 2010 v 19:42 | Clarett |  Já Clarett
Teda. Já nevím, co říct. Pořád tomu nemůžu uvěřit :)) Nedávno jsem totiž psala do komentářů k jednomu z rozhovorů u Míši Burdové:
"Musí to být zábavný, odpovídat na takový otázky :D Aspoň mě by to asi bavilo...:) "
a Neli odpověděla: "Jé, Klárko... to je hezký :) Jsem za to moc ráda! A máš pravdu, zábavný to je, mě rozhovory moc baví :) Třeba budeš jednou taky takový rozhovor mít ;) moc ti to přeju! :-*"
Říkala jsem si, "no jo...to by bylo štěstí :D" a pustila jsem to z hlavy. A pak tohle.:o)
Jak jsem se k tomu dostala? Jestli sledujete mou návštěvní knihu, asi jste narazili na vzkaz: