Únor 2010

Všude dobře, doma nejlépe!

28. února 2010 v 9:43 | Clarett |  Já Clarett
Jsem zpátky! Nějak stručně vám popíšu ten týden našich jarních prázdnin, abych vás neunudila k smrti. :) Asi dvakrát jsem byla na procházce a vytáhla jsem babičku někam na pole, protože se mi strašně líbily ty obrovské, holé stromy a zažloutlá zmrzlá tráva všude kolem. =) To víte. Pak se čím dál víc oteplovalo, až se ani čepice nedala nosit a já tři dny před odjezdem dostala horečky a strašlivě mě bolelo v krku. Pořád ležím v posteli, pořád mě bolí v krku.
ALE! Dobrá zpráva! Babička má totiž parádní knihovnu plnou parádních knížek. Přečetla jsem zaprvé - Elyonovu zemi 2 (ta byla moje :)), Pan Kaplan má stále třídu rád (Leo Rosten), To by se zvěrolékaři stát nemělo (James Herriot), kus Oněgina a jednu povídku ze souboru Slavní detektivové. Byla jsem naprosto blažená a spokojená. =) Dopsala jsem osmou kapitolu Vt. A pak jsem se do toho tak zamotala, že jsem na pochybách, jestli se zas dostanu ven. Bude to chtít hodně, hodně papírů, inkoustu a obyčejných tužek, barevných pastelek a fix. Takhle já postupuji při tvorbě příběhu. :)
Takže, to by bylo asi tak vše.
Mějte se krásně!

Emiliana Torrini - Dear Prudence (cover)

21. února 2010 v 20:05 | Clarett |  Fotografie&Videa|Emíliana Torrini
Ahoj! :) Tenhle článek bude dost krátký, protože jsem na jarních prázdninách a právě jsem se na chviličku dostala k počítači :o) Takže - domů se vrátím v sobotu, a možná vám stihnu připsat nějaký ten komentář :o) Zatím přidávám krásnou písničku, kterou Emilíana hraje docela často na koncertech (včetně toho v Čechách) a publikum jí zpěvem doprovází :) Tot video má vyjímečně dobrou kvalitu, tak doufám, že se vám bude líbit. Písnička se jmenuje "Dear Prudence" a hráli jí třeba i The Beatles, akorát s trochu jiným textem. Tato je od Lennyho Kravitze.


Eva Ibbotson

18. února 2010 v 13:17 | Clarett |  Knihy
Už dlouho jsem vám nepředstavila žádného spisovatele. První, kdo mě napadl, byla anglická spisovatelka Eva Ibbotsonová, autorka skvělých knížek pro děti. :) Jestli jste unavení, smutní nebo máte prostě jenom špatnou náladu, její knížky rozhodně přijdou vhod. Když jsem byla na horách, vždycky, když jsem se vrátila ze svahu, okamžitě jsem sáhla po "Nevěstě pro čaroděje", která mi zaručeně zvedla náladu a často přinesla neutuchající záchvaty smíchu.

Takže, zde je její stručný životopis, v závěru článku dodám ještě nějakou tu recenzi. :o)

Emilíana Torrini - Premiéra TTT

17. února 2010 v 13:21 | Clarett |  Fotografie&Videa|Emíliana Torrini
Našla jsem překrásné fotky z premiéry Pána prstenů - Dvou Věží. Emilíaně to tam moc sluší, tyhle šaty má i na několika dalších fotkách. Ale Emilíaně to vlastně sluší úplně pořád :) Mimochodem, pamatujete si, že by kdy nosila kalhoty? :o) Všimněte si, jaký má krásný přívěsek - ta kočička je úžasná! A dokonce i kabelku má "kočičí". :) Promiňte, že vás pořád s Emilíanou otravuji, ale když jí jednou vidíte na koncertě (kde na vás při každé příležitosti vyplazuje jazyk a prská do očí :D), prostě jí z hlavy jen tak nevyženete. :) Brzy ale přispěji s nějakým smysluplnějším článkem - podívám se, v jaké rubrice příspěvky chybí a stálo by za to zveřejnit adventní povídky z prosince a konečně vám poslat ceny!!! Omlouvám se, že to tolik trvá.


free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host

The Chronicles of Narnia soundtrack

13. února 2010 v 11:57 | Clarett |  Moje dojmy
Nechala jsem se inspirovat Ynkou, která včera na svém blogu zveřejnila soundtrack k Madagascaru II (Escape to Africa). Včera jsem se mimo jiné na tenhle film dívala :) (proč, do háje, musí v pokračování všech animovaných filmů řešit vztahy od začátku až do konce?! - ne, tak strašný to zase nebylo, ale přece jenom...x)) Zpět k tématu. Zkrátka jsem se rozhodla umístit do dnešního článku výběr z mých nejoblíbenějších skladeb hraných v LWW a PC.

Do Letopisů Narnie jsem se totiž v poslední době nějak zamilovala. Jednoho krásného odpoledne, kdy u nás byla jedna známá rodičů (a slušelo se, abych zůstala se sestrou v našem pokojíku), jsem se strašně nudila. Vytáhla jsem si tedy z knihovničky knížku Kůň a jeho chlapec, protože mi bylo hanba, že jsem z Letopisů četla jenom dva díly. Než návštěva odešla, byla jsem za půlkou - tak mě to chytlo. Možná si myslíte, že to je pohádka pro malé děti (a ono to zase nemá tu skrytou hloubku jako Tolkienovy knihy - pozor - tím nechci říct, že ty knížky hloubku nemají!), ale smiřte se s tím, že mně se to líbí. :o) Momentálně čtu Stříbrnou židli a chybí mi ještě Poslední bitva. Tak. Konec povídání; už vás určitě strašně nudím. Příjemný poslech!

"The Call" z úplného konce Prince Kaspiana. Je to úžasná píseň, hrozně ráda jí poslouchám už jenom proto, že jí nazpívala Regina Spektor.


Allan Lee - ilustrace Pp

12. února 2010 v 10:49 | Clarett |  J.R.R. Tolkien
Pamatujete si na blog Ciri, která je bohužel delší dobu neaktivní? Tak tam jsem objevila sbírku ilustrací Allana Lee ze Společenstva prstenu. Vybrala jsem několik obrazů, které se mi líbily nejvíce. Myslím, že brzy přidám i životopis tohoto nesmírně nadaného malíře. Mimo jiné se jeho kresby a malby promítaly na Symfonii Pána prstenů, 28. května v Praze. :) A byly nádherné...

free image host free image host free image host

Song of Nimrodel

10. února 2010 v 16:26 | Clarett |  J.R.R. Tolkien
Rozhodla jsem se, že dnes vám ukážu tuto píseň. A to v anglickém originále. Je naprosto úchvatné a kouzelné. Angličtina je vskutku nádherný jazyk, nemyslíte? :o) Jestli báseň o Nimrodel neznáte, v rubrice J.R.R. Tolkien najdete i její české znění. Bavte se!

P.S.
Na CoMu přibyl jeden překlad a nový design :)

An Elven-maid there was of old,
A shining star by day:
Her mantle white was hemmed with gold,
Her shoes of silver-grey.

A star was bound upon her brows,
A loght was on her hair
As sun upon the golden boughs
In Lórien the fair.

Her hair was long, her limbs were white,
And fair she was and free;
And in the wind she went as light
As leaf of linden-tree.


Malá Regina Spektor

9. února 2010 v 10:53 | Clarett |  Fotografie&Videa|Regina
Tak schválně - poznali byste v téhle droboučké holčičce s odstátýma ušima, rozcuchanými vlasy a až příliš velkými zuby naší drahou Reginu? :) Dneska jsem na ty fotky náhodou narazila a úplně mi to vzalo dech :o) Jak moc se změnila a jak strašně moc zkrásněla!!! Pište svoje názory! Přidám sem i jednu fotku ze současnosti pro srovnání.
Mimochodem, teď jsem nemocná, takže tu brzy přibyde nějaký článek na téma Tolkien nebo cokoli z Pp, popřípadě novinky ohledně Hobita.

free image host free image host free image host free image host

Lay Low - Last Time Around + Clarett je zpět!

7. února 2010 v 14:54 | Clarett |  Já Clarett
Tak vás všechny po týdnu zase zdravím! :o) Moc se mi po všech stýskalo a hrozně jsem se na vás těšila.
Lyžařský výcvik jsem ale přežila ve zdraví, takže nemám ani nic zlomeného a pády skoro nebyly :D Dvakrát mě srazily takový mrňata, ale jenom jsem se pořádně lekla :-) Měli jsme plno sněhu, tolik, že jsem do něj zapadla po pás a vůbec často sněžilo. Pár dní jsme si taky užili mlhy a mrazu, ale mimo to i příjemného sluníčka. Určitě sem dám fotky; stojí to za to. Podařilo se mi tam přečíst Nevěstu pro Čaroděje od Evy Ibbotsonové a Čarodějova synovce od C.S. Lewise a ještě půlku Tuláka Rovera, kterého mi půjčila Iness. A taky jsem psala. Trochu. Ale to víceméně kvůli tomu, abych nevyšla ze cviku, takže je to stejně hrozná blbost - takové ty popisovky založené na pocitech a tak. :) Ale teď moc nemám náladu na to vám tu o lyžáku vyprávět, protože jsem unavená a chce se mi spát a zítra musím jít do školy. :(
Místo toho vám ukážu písničku od Lay Low, kterou hrála v Paláci Akropolis. Jmenuje se Last Time Around a naživo zní mnohem lépe než na CDčku.

Fotografie - 28.1.2010

1. února 2010 v 16:15 | Clarett |  Jednoduše Emíliana Torrini
Vezmeme to pěkně popořadě. Jak jsme vystoupili z metra, vydali jsme se přímo k Paláci Akropolis a co tu na nás z výšky neshlíželo? Já vlastně přesně nevím, co to je, - asi vysílač - ale byla jsem přemluvena k tomu vyfotit to. Protestovala jsem hned ze dvou důvodů. Zaprvé, já blbá, si nevzala rukavice a doteď měla co dělat, aby se mi prsty neproměnily v rampouchy. A zadruhé moje fobie (poslechli jste mě a přečetli si článek o koncertě, co? :D) ze zlodějů foťáků :D Ale tu mi okamžitě a rázně zamítli, takže jsem se o prstech ani nestihla zmínit :D Vidíte, co to tam leze?