Duben 2010

Emilíana Torrini - Prague 2010

29. dubna 2010 v 21:30 | Clarett |  Fotografie&Videa|Emíliana Torrini
From DeviantArt
Po dlouhé době opět zdravím. Omlouvám se, že mi to tak trvalo, ale tenhle týden jsem byla úplně vyčerpaná. Čas vlastně byl, ale chuť žádná. Většinou jsem přišla k počítači, spustila seznam stop k soundtracku Alenky a začetla se do Harryho Pottera nebo Vražd v Midsomeru (jupí, ty už mám konečně dočtené! =)). Nenapadalo mě, o čem psát články. Hobit se zasekl, až na to, že už má Peter Jackson hotový scénář - a to kompletně. Ale role Bilba zůstává stále neobsazená.
A mám špatnou náladu. Docela. Už druhý den se snažím stáhnout si FUNKČNÍ driver k webkameře Veo Stingray, neboť nemám CD. Nebo lépe řečeno - zprovoznit ho. Když už něco takového konečně najdu, zase mi to hlásí, že webkamera nebyla připojena, a tak je to pořád dokola.
Tak, teď tedy konečně k tématu článku (něco veselejšího. :-)). Už před nějakou dobou se na YouTube objevily dva nové videoklipy z onoho památného 28.1. 2010, kdy v Paláci Akropolis zpívala naše drahá Emilíana. A jsou konečně v dobré kvalitě, přestože jeden se začátkem trochu opozdil. To na písničce dobře poznáte. Jsem tam vidět i já, Caddy, Iness a Klaras, ale jenom zezadu, takže byste museli mít perfektně nastudovanou délku a barvu našich vlasů a rozpoznat jí i ve světle reflektorů.

I Can Carry You!

22. dubna 2010 v 21:11 | Clarett |  Tajemství Pána prstenů
Vyrobila Clarett
Je čtvrtek. Čtvrtek večer a od neděle se tu neobjevilo zhola nic. :-) Jenom jsem včera trochu předělala menu, vložila ikonky s odkazy a tak. Přesto se toho v týdnu stalo tolik!
Největší novinkou je, že jsem vyhrála druhé místo v literární soutěži Stromy. Mám z toho velkou radost (není to poznat - neječím, nepíšu všude tisíc vykřičníků a stovky samohlásek, ale MÁM radost. :-D). Víc si můžete přečíst na CoMu, i když moc zajímavé čtení to tedy není. :)
Lily je v Holandsku, mně se stýská a chci aby se už vrátila. :)
Zítra bych možná mohla zajet do kina (téda, dvakrát za týden v kině - to už jsem nebyla hodně dlouhou dobu!) na film Jak vycvičit draka. No jo, já a severská mytologie.
A nejvíc ze všeho mě trápí, že mi poslední dobou došly nápady na to, co sem psát. Ale jedno téma mám v zásobě - a to tohle video. "I Can Carry You!" je slavná Samova věta z nádherné scény v Návratu Krále. Myslím, že je to snad nejdojemnější část filmu, naposled se mi při ní po tvářích koulely slzy jako hrachy. :) Tak si jí pěkně užijte.
www.arwen-undomiel.com

Alenka v Říši divů (T.Burton)

18. dubna 2010 v 13:19 | Clarett |  Filmy
Včera mi kamarádi nabídli, že mě vezmou do kina a já samozřejmě takovou příležitost nemohla propást! Navíc tento film mě lákal už delší dobu, nebo - přesněji řečeno - byla jsem zvědavá. Totiž, fotky člověka poměrně lehko odradí, připadá vám to kýčovité, ztřeštěné, prostě úplně na hlavu. Královna s obří hlavou ve tvaru srdce, pestrobarevná země, pohádkové hrady, kocour Šklíba, Johnny Depp v roli Kloboučníka...Ale řekla jsem si, co by se tak asi mohlo stát. Pohádku mám moc ráda, četl jí jak Tolkien, tak Lewis. Celou cestu autem jsem se pak přesvědčovala, že to bude určitě dobré - kopa slavných herců, režie Tima Burtona (jeho Karlík a továrna na čokoládu se mi nesmírně líbil.)...
Povím vám, zklamaná jsem nebyla. Ani v nejmenším. Byl to nádherný film, na jehož atmosféru si člověk musel chviličku zvykat, ale pak ho to naprosto vtáhlo do děje. Nakonec se mi vůbec nechtělo opouštět kino, byla jsem úplně unešená. Myslím, že režisér i všichni herci odvedli skvělou práci. Film byl hodně vtipný, trochu morbidní (ale i tomu se člověk musel smát), malinko smutný, trošičku strašidelný a nesmírně kouzelný. :-) Člověk z něj chytne šílenou náladu na šílené věci. :) A obdivuji toho, kdo si zapamatuje jména všech těch postav. Já si pamatuju jenom Alenku, Hamishe, Tlachapouda, zajíce Březňáka, Kloboučníka a Bílou a Srdcovou královnu. :) Ví někdo, jak se jmenovala ta roztomilá potvůrka, co jí jedna myš vypíchla oko? :-D
Všem vám vřele doporučuji tenhle film shlédnout! Je to tisíckrát lepší než Avatar a Stmívání a podobné blbosti. Sice to jako blbost VYPADÁ, ale NENÍ. :-D
(No vidíte, co to se mnou dělá?)
Zde přikládám neuvěřitelnou hudbu Dannyho Elfmana a zároveň nejkrásnější skladbu z filmu.
Docela nechutná scéna. :-D

Věnování - J.R.R. Tolkien

16. dubna 2010 v 16:52 | Clarett |  J.R.R. Tolkien
Už se dlouho dobu chystám, že tu zveřejním tyhle obrázky.
Jsou totiž úžasné, nádherné a strašně bych si přála mít ty knihy doma. A co že to vlastně jde? Na této stránce (http://www.tolkienlibrary.com/) jsou totiž mimo jiné nafocené Tolkienovy autogramy, věnování a dopisy, které tenhle člověk vlastní a prodává (za příšerné ceny :-D). Myslím, že když uvedu přesný odkaz na fotografie, které vám chci ukázat, nebude se zlobit.
Všimněte si jeho nádherného písma! Už mě "nakazil" svým velkým "T" a malým tiskacím "e". To se píše stejně jako matematická značka pro "náleží" (například jako: bod B náleží průniku k a m).
Představte si - držet tohle v ruce! Jestli vyluštíte i profesorův rukopis na přiložené kartičce, gratuluji. :-)
Ranní mlhy

Once upon a time...

14. dubna 2010 v 18:00 | Clarett |  Já Clarett
Oxford - zdroj DeviantArt
Vůbec netuším, jak jsem na ten nadpis přišla. Nevšímejte si toho, prosím. :-) Ale slibovala jsem vám deníčkový článek, takže jej máte mít.
Vlastně toho mám k vyprávění celou spoustu. Od pondělka, kdy přibyl poslední článek, sice neuběhlo mnoho času, ale já mám pocit, že jsou to věky. :o) Každé pondělí jezdím na výtvarku do vedlejšího města, jedna vyučovací hodina trvá asi dvě a půl hodiny, což mi naprosto vyhovuje. Člověk se celou dobu směje, jí hory sušenek a přitom si něco čmárá na papír. Bývaly i doby, kdy jsme na CD poslouchali Pána prstenů, Hobita nebo Harryho Pottera. Teď poslouchám tak akorát žvásty "děvčat" v lavicích za mnou. :o) Všimli jste si někdy, jak otravné (a zároveň hrozně srandovní) je to jejich "úpe" a "drsný" nebo "cool"? K popukání. Nebo k pláči. Jak se to vezme. :D
Tak. Neuhádli byste, čím se Clarett bavila celé nedělní odpoledne. Povídala si s Lily. O au-pair. :-) A copak Lily našla? Jednu skvělou stránku (jmenuje se to Au-pair world), na které se člověk lehko stane závislý. :-D Takže jsem si našla rodiny ve VB hledající chůvu k dětem a hodiny si vydržela prohlížet jejich fotky (které jsou k mání v profilu každého zájemce), fotky nádherné Anglie, Skotska a Wales. Někteří rodiče byli dokonce tak hodní, že zdokumentovali i svůj "domeček" - ve většině případů honosné venkovské sídlo. Ach. Ach. Myslím, že se tam brzo vypravím. :-) Jede někdo se mnou?

Islandština

12. dubna 2010 v 14:33 | Clarett |  Jazyky
Island
Není nic úžasnějšího než knihy, písma a jazyky. A tenhle je navíc tak nádherný! Chvíli jsem brouzdala po
Wikipedii a našla jsem vážně zajímavé informace! :)

Islandština (íslenska) je severogermánský jazyk, kterým mluví asi 300 000 mluvčích na Islandu.
Patří mezi: Indoevropské jazyky > Germánské jazyky > Severogermánské jazyky
Rozšíření:
Mimo Island se používá minimálně a zde jí nekonkurují žádné jiné jazyky. Téměř zde neexistují nářečí (jen drobné odchylky, hlavně ve výslovnosti), což je u země podobné rozlohy a podobně nízké hustoty zalidnění velmi neobvyklé.
Historie: (To je naprosto ÚŽASNÉ!!!)
Islandština se až na výslovnost od dob osídlení Islandu (9. století) výrazně nezměnila, proto lze téměř bez problémů číst několik století staré literární památky (To se někdo má :-)). Vychází ze západní staroseverštiny (tehdy jazyk západního Norska a seveřany osídlených ostrovů v Atlantiku). Svojí gramatikou a s
lovní zásobou je blízká staré angličtině z období kolem 1000 n. l. (To jsem vůbec netušila! Další skvělá zpráva! :o))
Abeceda a výslovnost:
velké:AÁBDÐEÉFGHIÍJKLMNOÓPRSTUÚVXYÝÞÆÖ
malé:aábdðeéfghiíjklmnoóprstuúvxyýþæö
výslovnost:aaubdðejefghɪijklmnoouprstüuvksɪiθaiö
Nikdy jsem nepochopila, jaký je rozdíl mezi výslovností ð a þ...:)


Enola Holmesová (I, II) - Nancy Springer

10. dubna 2010 v 14:11 | Clarett |  Knihy
Vyrobila Clarett
Zdravím! Zjistila jsem, že svůj blog docela zanedbávám, články a novinky tu nepřibývají tak, jak bych chtěla, takže jsem se hned pustila do psaní. :-) Ještě dnes - anebo zítra - přibude něco deníčkového rázu, přestože teď nemám kromě knížek mnoho témat na vykládání. Ale řekla bych, že včerejší odpoledne by docela stálo za zmínku - nechte se překvapit. :o) Zkrátka, abyste rozuměli, pokouším se Following Light trochu zútulnit. Doufám, že se mi to povede a vám se tu bude líbit!

The End Of All Things

8. dubna 2010 v 21:30 | Clarett |  Tajemství Pána prstenů
Jedna z nejslavnějších scén a skladeb z celého filmu Pán prstenů. Aspoň to si myslím. :) Vyvrcholení celého děje předešlých třech dílů - zničení Prstenu, pád Saurona i jeho zla. Hudební motiv je naprosto velkolepý a nádherný, posléze tady vyniká nádherný hlas Reneé Fleming...Pamatuji si, jak jsem si to jednu dobu pořád pouštěla, pořád dokola. A nikdy mě to neomrzelo. Je úžasné pozorovat tvář Gandalfa, Aragorna nebo hobitů, když se Sauron řítí i se svou věží do propasti. Vždycky mě strašně dojme rozhovor Froda a Sama, když sedí na kameni před vchodem do Hory Osudu a všude kolem nich teče láva - tehdy Sam vzpomíná na Kraj a Růžu a říká, že kdyby se měl někdy oženit, vzal by si jí...:o) Možná si říkáte, že to hrozně prožívám - což je asi pravda -, ale Pán prstenů je prostě Pán prstenů. :) Takže, tady jsem vám na YouTube našla pěkné video ve výborné kvalitě, tak si ho užijte! =)
The End of All Things

Krásné Velikonoce!

4. dubna 2010 v 13:21 | Clarett |  Web
V kuchyni už nám trůní pocukrovaný beránek, předsíň je vyzdobená pomlázkami, všude uklizeno, čokoláda, vajíčka...Dneska odpoledne jich ještě pár hodíme do cibulové vody, aby pěkně zhnědla...:-) Prostě Velikonoce. Venku nádherně svítí sluníčko, zpívají ptáci, tráva pod okny je konečně svěží a zelená.
Jak víte, jsem nemocná, takže jsem bohužel včera nemohla do kostela - a dneska taky ne. Obávám se, že ani zítra mě rodiče nikam nepustí, což je docela smůla, ale budu to muset nějak vydržet. :) Jestli se brzy uzdravím, čeká mě krásný dubec plný sluníčka a vycházek do lesa. Caddy bude mít navíc narozeniny a já jí musím dát včas dárek! :o)
Takže tímto vám chci zkrátka popřát požehnané a radostné Velikonoce! Užijte si je v pokoji a dobré náladě! :)
Veselé Velikonoce!

Nemoc, soutěže a dopisy

3. dubna 2010 v 11:12 | Clarett |  Já Clarett
Vyrobila Clarett
Je tomu skoro týden, co jsem se tu ukázala naposled. Bohužel se nedalo nic dělat. V úterý večer jsem dostala horečky, které klesly až ve čtvrtek. To však nic neměnilo na tom, jak moc se mi motala hlava a celý den jsem spala. :-) Zatím to vypadá, že mám asi angínu. Ach jo. :-)

Přesto jsem během minulého týdne stihla ještě pár věcí, které stojí za zmínku. Seznam se konečně umoudřil a laskavě mi dovolil poslat email jednomu spisovateli. Jmenuje se Patrick Carman a určitě jste o něm už slyšeli. Napsal například Elyonovu zemi, což je asi jediné jeho dílo, které bylo přeloženo do češtiny. Mezi další jeho díla patří Atherton, Skeleton Creek, The 39 Clues, Elliot's Park. Letos má vyjít ještě Thirteen Days to Midnight a v květnu kniha Trackers. Všechny jeho práce vypadají úžasně originálně a Elyonova země je parádní knížka. :)
Když jsem tedy na jeho oficiální stránce (www.patrickcarman.com) narazila na tzv "fanmail", neváhala jsem a okamžitě sestavila přiměřeně dlouhý dopis. :D Samozřejmě bych si hrozně přála, aby mi odepsal, ale bojím se, že je to dost nepravděpodobné...Uvidíme. O všech novinkách vás budu informovat. ;-)

Konečně jsem se také rozhodla, že se zúčastním nějaké literární soutěže. Ještě nikdy jsem to nezkusila a já jsem hrozně soutěživý typ. :-D Takže jsem si vyhlédla pár dobrých témat a termínů, které se mi hodí a začala tvořit. Na školní nástěnce jsem navíc narazila na další takovou soutěž, - jmenuje se to Stromy - která je jak literární, tak výtvarná. :) Zaslala jsem tedy obrázek (a já blbá si ho ani nevyfotila, takže sbohem, stromečku. :( :)) a povídku - tu jen tak pro legraci, vím, že tam mám jednu hrozně směšnou chybu. :-D
Další soutěž, které se hodlám účastnit vypadá taky lákavě - téma bylo volné, práci už mám hotovou, takže to jenom pošlu a přidám ještě básničku, co mi leží v šuplíku.
Nejvíc mě ale rozčiluje, jak se hrozně těším na výsledky a přitom se pořád utvrzuju v tom, že to prostě NEVYHRAJU a jestli toho nenechám, budu strašně zklamaná. :DD Jenomže ono to prostě nejde. A já se tak těšííím! :))) Tak mi, prosím, držte palce. :-)

Mějte se moc krásně,
C.