Červen 2010

Prázdniny, vysvědčení a to ostatní

30. června 2010 v 12:27 | Clarett |  Já Clarett
A je to tu. (Pěkná věta, že? :-)) Poslední den školy, den, na který se od pololetí nevýslovně těším. Paráda. Svítí sluníčko, je docela teplo, s rodiči jedeme někam na oběd, odpoledne se vydám fotit, večer film... Plány ale nechám na později. Jak vám dopadlo vysvědčení? Já jsem nakonec vybojovala samé jedničky, včetně chemie a zeměpisu a přírodopisu. Ani už nepociťuji takovou radost z průměru, jen se mi ulevilo, že je to za mnou a dva měsíce se teď nebudu klepat v lavici hrůzou, aby mě někdo nevyvolal. Dva měsíce žádná chemie. Neuvěřitelné. :-) Mám dokonce pochvalu za reprezentaci školy, protože jsem vyhrála to druhé místo s Paní lesa. :-) A od rodičů jsem za vysvědčení dostala - hádejte co - slunečník! Opravdový slunečník, bílý a pokrytý kraječkou... Ach jo, asi plácám nesmysly. :)

A teď, teď přijdou ty vytoužené prázdniny. Čeká mě týden u babičky (válení se v houpací síti na zahradě s knížkou :-)), týden na chatě u kamarádky, pobyt u Ynky a Ringwil spolu s Caddy (JÁ SE TAK TĚŠÍM!), tábor Hojkov, setkání s Lily - to MUSÍME uskutečnit! :-), maminka mi možná v srpnu zaplatí kurz angličtiny na jazykovce...Budou to určitě báječné prázdniny!

A víte, že do ČR přijede v červenci Regina Spektor? Bude mít koncert v Ostravě na festivalu Colors of Ostrava. Já se tam bohužel nedostanu - je to hrozně daleko a neměla bych ani kde přespat a vůbec. Ale nedá se nic dělat. Jestli vy bydlíte poblíž, neváhejte a jeďte se na ní podívat!!! :-) Je to její premiéra a víte, jak je Regina báječná! :-) Teď o ní v Lidových Novinách zase vyšel článek. Musím vám ho vyfotit. Moc krásně o ní psali, dokonce přeložili i úžasný text Laughing With (to je o Bohu). :)

A mimochodem, teď si říkám, kolik lidí už z blogu znám osobně. Tedy, docela dost. Caddy, Iness, Mlejkom, Ynku, Ringwil, Halfirien, Lauru, Růženku, Klaras, teď se snad setkám i s Lily a moc ráda bych se setkala ještě s tolika lidmi!

No, už budu radši končit, mějte se moc krásně, ať se vám přes prázdniny nic nestane,
vaše radostná Clarett :-)

Úterý

22. června 2010 v 13:58 | Clarett |  Já Clarett
A je volno. Přišla jsem domů o půl jedné, chystám se jít fotit, ve škole jsem dostala výsledky Scia a víte co? Jsem ze všeho nadprůměrná. To je neuvěřitelné, opravdu. :-) Z češtiny mám přesně 98,86 procent úspěšnosti, či co to je. (Tak jen doufám, že v tomhle článku nenadělám moc hrubek :-D) Takže by mě měli vzít na gympl. A na vysvědčení bych měla mít samé jedničky. I z CHEMIE. :-) Jé, já mám dobrou náladu...

V pátek jsem přišla domů a byla hrozně unavená, venku se schylovalo k bouřce, dusno a ošklivo. Už dlouho jsem se chystala, že si vytáhnu maminčino CD Glenna Millera a teď nastal ten správný čas. Zalezla jsem si do postele, pustila si tu muziku a měla chuť na nějakou "anglickou" knížku. (To znamená "cokoli-co-se-odehrává-ve-Velké-Británii") Letopisy Narnie (Lev, čarodějnice a skříň) přišly vhod. Ach, to bylo krásné odpoledne. Přečetla jsem asi 100 stránek a zamilovala se do té hudby. Popravdě, nejprv se mi to příliš nezamlouvalo - přece jen, kvalita zvuku horší, zpívalo se asi ve třech písničkách... Ale po "Don't Sit Under The Apple Tree" jsem změnila názor a teď si to celý den zpívám ve škole.

Sobota byla taky pěkná. Úkid na faře. :-) Náš starý pan farář už totiž odešel a k nám se stěhuje jiný kněz. Takže jsme mu tu faru museli pěkně připravit. Jednou jsme ten dům už vyklízeli (je to taková brigáda - sejde se na to plno lidí z farnosti), ale pak se tam malovalo, a tak jsme zas drhli nábytek a kachličky od bílé barvy. Naše fara je jeden z nejstarších domů ve městě, velká a studená, se dvěma zahradami, které jsou obehnané vysokou kamennou zdí...no prostě úplný ráj. :-) Můj úkol byl celkem jasný. Vzhledem k tomu, že dvě maminky si přivedly i malé děti, měla jsem se o ně postarat. Byly tři. Ondra (hm, tomu je asi pět nebo šest), Michalka (osm) a Maruška (dva?). Nejprv jsem si hrála jenom s Ondrou a Michalkou, a protože mě moc nebaví házet si s míčem nebo tak, hráli jsme si docela obyčejně. Obě děti hned vymyslely úžasný příběh (který jsem já dodělala :-D). Odehrával se v zakletém království, jehož král byl vzbouřenými vojáky vězněný v hradě. My jsme mu museli předat důležitý dopis (a osvobodit ho), který nám však chtěly sebrat přízraky žijící v lese pod horami. Takže přízrakům jsme utekli, dostali jsme se do hradu (fara :-D), ale krále jsme nenašli. :-D Pak je to asi přestalo bavit, takže jsme si chvíli hráli na schovávanou - jo, to je vděčná hra - a pak přišla Maruška, čímž se program musel trochu změnit. :-) Každopádně to byla hrozná legrace a mám plno fotek. :-)
Pamatuji si, jak jsem s Michalkou v náručí (byla, chuderka, zraněná :-)) a povykem "Přízraky! Přízraky! Utíkejte!" vtrhla do druhé z těch zahrad, kam právě přišel jeden pan farář. :-DD

A podívejte, co jsem našla za krásnou písničku! Je to ta z Letopisů Narnie - hrála ve scéně, kdy Pevensiovi hráli na schovávanou. Jmenuje se Oh, Johnny. :-)


Básně z Pána prstenů V

18. června 2010 v 16:49 | Clarett |  J.R.R. Tolkien
Arwen-Undomiel.com


Článků za červen je až příliš málo. S tímhle šest. A kdoví, kolik jich ještě stihnu napsat. Dlouho už tu nebyla žádná Tolkienova báseň, takže jsem vám jich pár vybrala. Moc ráda bych přepsala nějaké scény z Pp, tak se těšte!

STARÁ POCHODOVÁ PÍSEŇ
Tu mám opravdu ráda. Chtěla bych znát melodii, aby si jí mohla notovat. :-)

Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na těžkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.

Plavba Jitřního poutníka - trailer

17. června 2010 v 16:17 | Clarett |  Filmy
Někdy v úterý jsem si na jednom blogu přečetla, že trailer na nejnovější zfilmovaný díl Narnie má být zveřejněný 17.6. přesně ve 12:00... a úplně jsem zapomněla, že je to dneska. :-) Takže jsem se vlastně ani nestihla moc těšit, což ovšem ani v nejmenším nezmírnilo mou ohromnou radost a nadšení, s kterým jsem si to video pouštěla. Plavba Jitřního poutníka je můj nejoblíbenější díl z celých Letopisů a byla jsem vážně zvědavá, jak se s tím příběhem vypořádá režie. Podle traileru to dopadlo skvěle. Na film se nesmírně těším!!! Vypadá to celé nádherně! Tak, dost řečí - podívejte se sami. :-)


Léto

16. června 2010 v 16:27 | Clarett |  Moje dojmy

Clarett.blog.cz
Nikdy jsem to období neměla ráda. Nikdy jsem se na něj netěšila kvůli horku, věčně pražícímu slunci, lidem, kteří se hemžili snad úplně všude, mojí alergii na pyl - tudíž vstávání s pocitem horečky a pálícíma očima. Ale letos se ho vyloženě NEMŮŽU DOČKAT. :-) Stejně jako jsem se nemohla dočkat jara. Dostala jsem totiž letní náladu, o kterou se s vámi musím podělit. Pořád si teď hledám nějaké obrázky tajemných zahrad prozářenýc sluncem, starodávných domů, květin, letního deště...

Když se teď řekne "léto", nepředstavím si azurově modré moře a bílé pláže. Ne. Vybaví se mi staré díly Hercula P
oirota odehrávající se na anglickém venkově, jahody se smetanou, vlhká tráva, slunečníky, zažloutlé fotky, psací stroj a hlas Reginy Spektor. :-) A abych si to čekání na léto a vůbec celý průběh těch pár měsíců vychutnala, vymyslela jsem příběh. Napíšu vám o něm víc na Crocks-of-memory. :-)

Navíc končí škola. Nemůžu tomu uvěřit. Už jenom...pár dní! :-) Dneškem mi skončily všechny písemky - ani nevíte, jakou mám radost! To byla pořád samá chemie, chemie, přirodopis...Uf. Na vysvědčení bych snad mohla mít samé jedničky (tedy DOUFÁM), ale ta chemie mě děsí. Test jsem psala dneska a zrovna jednoduchý nebyl. A zeměpis. To je předmět...:-D Ale utěšuje mě, že z té příšerné němčiny mám výbornou a ze závěrečky plný počet bodů. :-) A příští týden...to budou filmy, volné hodiny, filmy, hry, chození na procházky a o víkendu jedeme s panem učitelem na chatu! :-)

Jak bylo na výletě

9. června 2010 v 21:22 | Clarett |  Já Clarett


Blíží se konec roku, s nímž má většina z nás spojená spousty písemek a zkoušení. Ale to je pouze ta stinná stránka tohoto období, ke kterému však patří i VÝLETY. :-)
Náš pan učitel nám slíbil, že pojedeme sjíždět řeku, na což jsem se moc těšila, ale pak začalo pršet a voda stoupla natolik, že bychom nebyli schopní ani zastavit u břehu. Náhradní plán tedy zněl - udělat si celodenní výlet jen tak po okolí, hrát hry a zkrátka si den krásně užít. A to se opravdu podařilo. :-)

Guillermo Del Toro končí s Hobitem

8. června 2010 v 20:50 | Clarett |  O filmu
Právě jsem otevřela stránku The-Hobbit-Movie.com, abych se podívala, jestli už nevybrali herce Bilba a to, co jsem si následně přečetla mi docela vyrazilo dech. Režisér, který se ujal natáčení Hobita za pomoci Petera Jacksona teď odchází. Na jednu stranu z toho mám docela radost a polovina obav o kvalitu filmu je pryč (natáčení přebírá Jackson, sláva!), ale na druhou stranu doufám, že se film nezhroutí úplně. Přeložila jsem pro vás to, jak se k celé věci vyjádřil GDT. Není to příliš kvalitní překlad - dělala jsem to ve spěchu, ale doufám, že to pochopíte. :-)
Z Arwen-Undomiel.com
"In light of ongoing delays in the setting of a start date for filming "The Hobbit," I am faced with the hardest decision of my life. After nearly two years of living, breathing and designing a world as rich as Tolkien's Middle Earth, I must, with great regret, take leave from helming these wonderful pictures. I remain grateful to Peter, Fran and Philippa Boyens, New Line and Warner Brothers and to all my crew in New Zealand. I've been privileged to work in one of the greatest countries on earth with some of the best people ever in our craft and my life will be forever changed. The blessings have been plenty, but the mounting pressures of conflicting schedules have overwhelmed the time slot originally allocated for the project. Both as a co-writer and as a director, I wlsh the production nothing but the very best of luck and I will be first in line to see the finished product. I remain an ally to it and its makers, present and future, and fully support a smooth transition to a new director".

"Ve světle odkladů, které teď proběhly v přípravě začátku natáčení Hobita, čelím nejtěžšímu rozhodnutí mého života. Téměř po dvou letech vdechování života a navrhování světa tak bohatého, jakým je Tolkienova Středozemě, se musím s velkou lítostí rozloučit s přípravou těchto úchvatných obrazů. Zůstávám vděčný Peterovi, Fran a Philipě Boyens, New Line a Warner Brothers a celé své partě na Novém Zélandu. Mohl jsem pracovat v jedné z největších zemí na světě s těmi nejlepšími lidmi v naší profesi a můj život bude navždy změněn. Takových požehnání byla spousta, ale rostoucí tlak v protichůdných plánech přemohl časový úsek původně přidělený projektu. Jako spoluautor a režisér nepřeji produkci nic jiného, než hodně štěstí a budu první, kdo konečný výsledek uvidí. Zůstávám s ním ve spojení a s jeho tvůrci, současnými i budoucími a plně podporuji hladký přechod na nového režiséra."

J.R.R. Tolkien - Válka

7. června 2010 v 16:18 | Clarett |  J.R.R. Tolkien
Je načase přidat zas něco ze světa J.R.R. Tolkiena. Tentokrát to bude další díl jeho životopisu. Vzhledem k tomu, že jej stahuji ze stránky www.tolkien.cz, asi se vám zdá zbytečné, abych jej zde uveřejňovala. Můžete si ho koneckonců přečíst na stránce samotné. Ale přesto si myslím, že je dobré, aby tu celý Tolkienův životopis byl. Už jen pro pořádek. :-) Takže, příjemné čtení. Tato část pojednává o Tolkienově životě za války, kde dostal zákopovou horečku, která mu zachránila život...
"Lothlórien" - skladba, která ve mě vyvolává takový zvláštní pocit strachu nebo bázně. Je taková studená a zároveň velkolepá...Myslím, že docela přesně vystihuje povahu paní Galadriel.