Červenec 2010

Sobota aneb čajový dýchánek s rebarborovým koláčem

31. července 2010 v 22:48 | Clarett |  Já Clarett
Jak to tak vypadá, prázdniny blog překopaly v Clarettin deník číslo dvě. Ale tohle jsem si nemohla odpustit a navíc - musím vám oznámit, že zítra odjíždím na tábor a čtyři dny se neuvidíme. (takže za 15 dní se vyráží vstříc druhému týdnu Pána prstenů!!!)
Celý tenhle týden jsem byla doma a podnikala samé zábavné a uklidňující věci. Ranní procházka v lese s tatínkem, oslava u kamarádky ve stylu "Bilbovy narozeniny" (myšleno vynikajícím jídlem, hobitím posezením a dárky od oslavenkyně :-)), psaní Věčné Tmy, lenošení a dnešní návštěva Růženky. :-)
Z DeviantArt-u
Navštívila jsem jí dnes o půl třetí (což je podle mého ideální čas pro odpolední posezení) a byla jsem nadmíru mile přivítána, dostala jsem černý čaj podávaný v nejkrásnějším čajovém servisu na světě a vynikající rebarborový koláč. :) Povídaly jsme si krásné dvě hodinky o všem možném a já jsem jí, chudince, přivodila záchvat smíchu se svým třinácticentimetrovým šnekem Gustíčkem. :-D
A teď - protože jsem pak jela do kina na Shreka 4, slíbila jsem jí, že o tom na blogu povyprávím.

Nečekala jsem od toho filmu moc, protože od jedničky to šlo z kopce a díl třetí byl naprostá hrůza, ale příjemně mě to překvapilo. Recenze nelhaly. Čtvrtý díl konečně přinesl Shreka zlého, který sice musel jako obvykle zachránit Fionu, ale okolnosti byly více než záživné. Nebudu tu popisovat celý děj, - to už si přečtete jinde - ale u filmu jsem se nenudila a vtipy se také povedly. Řekla bych, že "Zvonec a konec" ve většině scén parodoval předchozí dva díly, což mě opravdu pobavilo. :-) Takže, komu se líbila jednička (případně dvojka), doporučovala bych ten poslední díl shlédnout.


Přikládám i píseň Loreeny McKennitt, která se sice k náplni článku moc nehodí, ale poslední dobou na ní nedám dopustit. Nevím, jestli jí nemám tolik ráda jen proto, že mi připomíná podzimní procházky, čaj, mlhu a psala jsem při ní Tmu, ale stejně bych řekla, že je to jedna s nejpovedenějších písní této zpěvačky. Uf. Tomu říkám souvětí. Počet vět...? :-D
Z DeviantArt-u

Jak zabít čas, když jste sami v hotelovém pokoji

30. července 2010 v 15:29 | Clarett |  Já Clarett
Vyrobila Clarett
Pamatujete si ještě na skvělou houslistku Hilary Hahn, která se podílela na soundtracku z Vesnice? Má webovou stránku. Naprosto úžasnou. A na ní jsem objevila rubriku Oblíbené (Favorites) se spoustou skvělých tipů na všechno možné. Jak využít nástroj, na nějž už nehrajete, Co dělat s vaším nástrojem, když se nudíte, Hry na cestu, Pomalá cvičení pro hráče na strunné nástroje, Co sledovat na koncertě orchestru, Nejlepších pět obchodů a konečně Jak zabít čas, když jste sami v hotelovém pokoji :-)...http://www.hilaryhahn.com/favorites.shtml
Takže jestli máte problém s nudou v hotelech, můžete vyzkoušet rady téhle úžasné houslistky!

(článek jsem překládala celý sama - a popravdě mi to dalo docela zabrat -, takže pokud ho budete chtít kopírovat, prosím s odkazem a mým svolením. :-)) Původní text je zde: http://www.hilaryhahn.com/favorites/fav_03.shtml
Za všechn opravy a připomínky budu vděčná.

Historie angličtiny

29. července 2010 v 10:50 | Clarett |  Jazyky
JRRT
Stále zastávám a prosazuji názor, jak moc krásný jazyk je angličtina a je škoda, že jej tolik lidí zavrhuje. A to z důvodu, že ho prý "umí každý". Není tomu tak. Angličtina je nádherný, starý jazyk a stojí za to se ho učit. Takže jsem vám z webu http://www.english4u.cz/ stáhla stručnou historii. Doufám, že vás zaujme. :-)

Rozšířená verze Pána prstenů

27. července 2010 v 20:05 | Clarett |  Tajemství Pána prstenů
Vyrobila Clarett
Od té doby, co u nás byly holky, mám Pána prstenů plnou hlavu. Krom toho pořád vzpomínám, jak jsme se dívaly na onu slavnou rozšířenou verzi, a tak jsem pro vás pár videí našla. Většina je z Návratu Krále, ale scéna s vrrky pochází z druhého dílu. Tak ať se vám líbí! :-) Rozšířená verze je vůbec úžasná. Sice se strašně těžko shání a ani já vám nepovím, jak jsme k ní přišli, ale stojí to každopádně za to. Jsou tu silné a smutné scény, ale i nová várka vtipných "hlášek" a různých odlehčujících kousků. :-) Kdybyste někdy měli tu možnost jí zakoupit, neváhejte.
P.S. Spřátelila jsem se s Nazgúlem, mojí mladší sestrou, která si blog zřídila teprve nedávno. O přezdívce už víte z minulého článku, takže se neděste :-)

Mezinárodní den Smeaglů

24. července 2010 v 12:44 | Clarett |  Já Clarett
Aneb nejúžasnější týden těchto prázdnin. To bylo něco. :-) Pokusím se vám to nějak popsat/vysvětlit/povyprávět/ukázat, ale stejně se mi to určitě nepovede vylíčit dostatečně dobře a na něco určitě zapomenu.
Takže, pokud nevíte oč jde (což pravděpodobně nevíte), přijely k nám Ynka a Ringwil. Na celých sedm dní. Minulou neděli dorazily obtěžkány taškami a samými úžasnými věcmi, jídlem, jídlem a jídlem (CHA! Další meloun do zásoby, krabice s ledovou čokoládou, bandůrky, další čokoláda a nevím co ještě :-D), nápady a veselou náladou.
Neděle proběhla v poměrně poklidném duchu, vzhledem k tomu, že jsme se rok neviděly. Provedla jsem je po městě, zastavily jsme se na hřišti a večerní program byl jasný. Pustily jsme si rozšířenou verzi Společenstva prstenu, uvařily si kakao a usadily se k počítači. Bohužel mám úplné okno z posledních deseti minut filmu, protože jsme dostaly záchvat a mezi salvami smíchu řvaly "Ten by taky potřeboval Visine!". :-D Reakce na červené oči Nazgúlů, Lurtze a ostatních potvor. Spát jsme šly asi dvě minuty po dvanácté.
Pondělí. Fajn, ještě jsme byly celkem v klidu. Dopoledne jsme hrály Nervíky, Žížaly a lístečkovanou (hra na principu - každý má jeden papírek, na nějž se nejrpv napíše přídavné jméno, pak to pošlete dál, následuje podstatné jméno, zase lístek předáte, dotyčný dopíše sloveso atd - zkrátka vám z toho vznikne nějaká věta. Na předchozí slova se ale nesmíte podívat.) Tady je ukázka (podstatná jména musela být z Pána prstenů):

Regina Spektor - rozhovor

19. července 2010 v 14:08 | Clarett |  Fotografie&Videa|Regina
Našla jsem jeden takový pěkný rozhovor s Reginou - spíš Reginino povídání o tom, jak odešla z Ruska, jak hrála v Americe na klavír...Je tam dokonce i video, když hrála na nějakém koncertě - bylo jí asi 15, tipovala bych. Teď vám to nebudu celé překládat - Regina mluví docela dobře a já jí rozumněla téměř vše. :-) Až se vyskytnou problémy, dejte vědět.

Druhé narozeniny

17. července 2010 v 14:00 | Clarett |  Web
Tak to vidíte. A já na ně docela zapomněla. :-) 3. července oslavil blog své druhé narozeniny! Je těžké k tomu napsat něco nového a naprosto originálního, protože jsem většinu poděkování a vzpomínání zmínila při oslavě minulý rok. 
Arwen-Undomiel.com
Přesto tu však je několik věcí, které stojí za zmínku. Předně (a tradičně), poznala jsem spoustu nových, skvělých lidí, jako je Lúthien, Klaras, Růženka, Famiso, Nelien, Lily, Letty...a mnoho dalších. Teď se mi trošku plete rok s blogem a rok 2010, takže si vlastně uvědomuji, že jsem byla na Symfonii a viděla Emilíanu, setkala se s Halfirien, Ynkou, Ringwil i Klaras...a pokaždé to bylo báječné a já jsem nadšená, že se známe osobně. :-)

Vím, že poslední dobou trochu blog zanedbávám a chtělo by to víc věcí o Pánu prstenů a vdechnutí té správné tolkienovské atmosféry, ale vězte, že od září by to už mělo být všechno v pořádku. I vy jste určitě někde prázdninách a užíváte si krásných dní, takže by bylo škoda kazit si je sezením u počítače. :-)

...a od babičky na chatu

10. července 2010 v 14:51 | Clarett |  Já Clarett
From DeviantArt
A jsem zpátky. A zítra odjíždím. :-) Je pořádné horko, jsem unavená, věčně žíznivá, ale spokojená.

Dny u babičky jsem zasvětila čtení a jezení jahod, takže jsem se každé odpoledne svalila do úžasné houpačky na zahradě se Společenstvem v ruce. Tam jsem zůstala tak dvě, tři hodiny, dokud jsem neusnula nebo nevyrazila se sestřenkou na zmrzlinu. Mé vzpomínky na první čtyři dny pobytu na Vysočině (u jedné babičky) se skládají z příjemného stínu a ševelu stromů, scény, kdy byl Frodo u Cvaliho Bulvy, zmrzliny, koupání, scény, kdy Frodo v mlze potkal Smíška, tureckého medu a představ útulného hobitího života se spoustou hub, dýmkového koření a jídla.

Pak jsme se přestěhovali k druhé babičce, která má bohatě zásobenou knihovnu, tudíž jsem za dva dny zhltla Vejce a já od Betty MacDonald a Povídky malostranské od Nerudy. :-)

Byl to báječný týden, kdy jsem většinu času trávila se sestřenkou a dvakrát se sešla s Laurou. Což bylo báječné. Už dlouho jsem si tak nepopovídala! :-)

A teď novinky. Víte (asi ano), že Howard Shore složil hudbu do filmu Zatmění? Do kina na to asi nepůjdu, neboť těmhle úpírským ságám opravdu nefandím a umřela bych, pokud bych měla sledovat celou dobu toho Edwarda. Brrr. Omlouvám se fanouškům. Ale hudba za to tedy stojí. Hlavně je v tom slyšet Pán prstenů. Velmi. Celý soundtrack je opravdu rozsáhlý - Howard složil ke každé postavě skladbu. Ještě jsem neměla čas poslechnout si to celé, ale narazila jsem na "First Kiss", což je od 1:04 opravdu pánoprstenovské. A od 1:20 - téměř totožné. Nebojte se, že byste v tom Pána prstenů nepoznali.

Takže se zas týden neuvidíme. Teď si jdu stáhnout fotky, takže se zatím mějte! :-)

K babičce

3. července 2010 v 9:30 | Clarett |  Já Clarett
Zastavuji se na chvilku na blogu, abych vám oznámila, že za pár minut odjíždím na Vysočinu. :-) U babičky budu přesně osm dní, takže se zas brzy shledáme.
Doufám, že se máte stejně dobře, jako já. Včera jsem byla v letním kině na Alence v Říši divů, pořídila jsem plno fotek na procházce a tak podobně.
From DeviantArt
A úplně jsem se zbláznila do houslí. Ano, docela zvláštní, po sedmi letech hraní. :-D Momentálně nehraju nic jiného, než soundtracky z Vesnice a samozřejmě jsem musela okamžitě začít cvičit tu nejtěžší skladbu, jaká tam je. Umím to asi do jedné minuty skladby - lépe řečeno, vím, co je tam za noty a pomalu to cvičím. Totiž - hraji to pouze podle sluchu. Všechny "music sheets" jsou akorát tak pro klavír. A zjistila jsem, že nutně potřebuji nové struny. Viděli jste někdy struny, které se skoro "třepí"? Vydává to dost podivné šustivé zvuky, které se ani trochu nepodobají tomu úžasně sytému a silnému tónu, jaký moje housle měly.
Tak. Myslím, že už budu radši končit. :-) Články přednastavovat nebudu, takže tedy za týden! Užijte si slunečného počasí!