Říjen 2010

Jak vypadá Hobitín

31. října 2010 v 11:19 | Clarett |  Z natáčení
Jsem prostě nadšená. :) A neumím si představit, že by se někdo z takových výborných zpráv neradoval. :-) Na youtube se objevilo video pořízené z helikoptéry, kde je zachycený průběh oprav a přestavování Hobitína. Prostě se všechno připravuje na natáčení, aby to za ty čtyři měsíce mohlo v celé slávě vypuknout. :) Kvalita videa sice není moc dobrá... ale když vidíte Dno Pytle (1:36) a Oslavový strom, je vám jedno, jestli to natočili na mobil nebo profesionální kameru. :-D
Přeji krásnou, mlžnou neděli! :)

Hobbit se točí na Novém Zélandě!

29. října 2010 v 11:24 | Clarett |  O filmu
Tuhle novinku jsem se dozvěděla už včera, u Caddy, když jsme si prohlížely blog Jíti :) A je to báječné. Už jsem se vážně bála, že nám Hobit odjede do Evropy a novozélandská Středozem upadně v zapomnění. Ale nestalo se tak. Naštěstí. Ohledně Hobita je teď čím dál tím víc dobrých zpráv. Bilba máme, obsazení trpaslíku taky, vrátil se Gandalf, režíruje to PJ, natáčí se na NZ, hudbu dělá Shore (aspoň tak se to před rokem říkalo)... Je báječné uvědomit si, že jsme vlastně při tom - při natáčení dalšího Tolkienova díla. Pána prstenů jsem nezažila - lépe řečeno, byla jsem moc malá na to, abych se o takové věci starala. :) A teď je tu Hobit a jsem v tom správném věku, kdy se prostě nemůžu dočkat! S Caddy jsme si říkaly, že bychom mohly napsat Jacksonovi dopis s tím, že mu držíme s Hobitem palce. :-) Snad to vyjde. Náš seznam lidí, kterým chceme napsat dramaticky vzrůstá :-D (no dobře, jsou to asi tři lidi :D)

Našla jsem i děkovný klip fanoušků, že Hobit zůstal na Novém Zélandě :)

Tak pečlivě sledujte web The One Ring (theonering.net) a Hobbit Movie (the-hobbit-movie.com) a oslavujte!
Nový Zéland

Pečení lembasu, čaj a filmy

28. října 2010 v 11:12 | Clarett |  Já Clarett
Jsem šťastná. Opravdu, strašně moc. Konečně se uskutečnilo dlouho plánované setkání s Caddy a bylo to zkrátka nezapomenutelné. Zkusím o tom nějak povyprávět, protože do deníku se mi to psát nechce a neměl by to kdo číst. :)
Plán na oba dva dny (včerejšek a předchozí den) byl celkem jasný. Hlavní náplní měly být filmy M. Night Shyamalana - Znamení a Vesnice. Když jsem tedy 26. večer dorazila, už jsme se jen v rychlosti navečeřely a připravily si kakao a sušenky k filmu. (To, jak jsme se pokoušely najít vhodný program, v němž by se dal film spustit v angličtině s titulky, radši popisovat nebudu :-D) Hned zezačátku musím připomenout, že s nikým se na filmy tohoto typu nedívá lépe. Zažívám při tom ten úžasný pocit, že stačí jeden pohled a ta druhá ví, co si myslím. Že se můžu usmát a Caddy ví, co je na oné scéně/větě/výrazu tak krásného. Když se bojíme, bojíme se spolu, držíme se křečovitě za ruce a snažíme se vymyslet, jak si naráz zakrýt oči i uši a moc nekřičet. :D Tak fajn. Myslím, že to chápete. A teď k samotnému filmu, který je nezapomenutelný a zkrátka nádherný. Zaprvé - strašně jsme se bály (už při začátečních titulcích :D), zadruhé - strašně se nám to líbilo. Když se tam objevil sám Shyamalan, měla jsem nakrajíčku.
Po filmu jsme si ještě neskutečně dlouho povídaly. Nakonec už jsme byly tak unavené a poté, co jsem vyhlédla z okna a prohlásila "Představ si, že se teď na obloze objeví ty světla...", ještě ke všemu vyděšené, mluvili jsme se zavřenýma očima. Spánek byl nakonec dlouhý a vydatný a vstávaly jsme o půl deváté ráno. Nesmím zapomenout, jak jsme probíraly a plánovaly blogové setkání. :-)


Podzimní obrázky

24. října 2010 v 10:16 | Clarett |  Moje dojmy
Podzim mě opět naprosto uchvátil. Barvy a vůně. Jeho útulnost. Tak jsem vám našla pár pěkných fotek a doufám, že vás jejich prohlížení bude těšit stejně, jako mě. :) Kromě toho nesmím zapomenout, že ohledně Hobita je to teď samá dobrá zpráva a zrovna domlouvám s Jíťou velkolepý blogový sraz, až na to půjdeme do kina. :-D Těšte se!
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com  imagebam.com imagebam.com
Hudba - Enya - Long long journey
P.S. Kdo na Crocks of memory čte Chodbu, přibyla nová kapitola. ;)

Máme Bilba!

22. října 2010 v 12:57 | Clarett |  O filmu
Hobbit movie news
No, řeknu vám, že jsem pořádně zírala, když jsem si tuhle zprávu přečetla. :) Ještě před týdnem bylo totiž známo, že MARTIN FREEMAN roli odmítl, kvůli natáčení seriálu BBC Sherlock, kde hraje dr. Watsona. Jenomže, jak teď čtu, tuto novinku už oficiálně potvrdil i Peter Jackson a ukázalo se, že natáčení Sherlocka bude pozastaveno. Freeman je tudíž volný. Já osobně jsem moc ráda, protože tenhle herec je už od pohledu sympatický a takový... no, hobit. :)
Takže, těšte se na únor, protože pak Hobit začne!


Další herci, kteří potvrdili svou účast na filmu jsou: Robert Kazinksy, Richard Armitage, Aidan Turner a ze starých známých - Andy Serkis a Ian McKellen.


Those We Don't Speak Of

20. října 2010 v 18:04 | Clarett |  M. Night Shyamalan
Na dnešní krásné, nezapomenutelné datum 20.10.2010 přidávám krásnou, nezapomenutelnou scénu z Vesnice. Ivy, please, close the door!
Dneska jsem měla krásný den. Dopolední čtení Agathy Christie (Vlak z Paddingtonu), odpolední malování podle Beatrix Potter a pečení koláče, psaní Chodby... :) Jak se daří vám?

Pochodová píseň - Společenstvo prstenu

19. října 2010 v 20:00 | Clarett |  J.R.R. Tolkien
Říkám tomu "Podzimní písnička". Hlavně kvůli té útulnosti. Je to jedna z těch veselejších Tolkienových básní, která však obsahuje i takový zvláštní nádech melancholie. Mám jí ráda. :-)

The Hobbit Movie Gets Green Light

19. října 2010 v 11:30 | Clarett |  O filmu
Jo! JÓ! Radujte se, všichni fanoušci Tolkiena! Peter Jackson režíruje Hobita! :) Tak jo, pokusím se vám nějak srozumitelně vysvětlit, oč vlastně jde. Říkala jsem si, co je nového v přípravách filmu a hleďme - vidím tenhle tlustý nadpis "The Hobbit Movie Gets Green Light", což znamená zhruba "Hobit má zelenou", jinak řečeno - už by nemělo být mnoho komlikací. (Ještě tak sehnat někoho, kdo bude hrát Bilba a může se začít točit, aspoň tak to na mě působí :D)
Přeložila jsem pro vás článek z oficiální stránky tohoto filmu.
The Hobbit

Regina Spektor - I Cut Off My Hair

18. října 2010 v 16:13 | Clarett |  Fotografie&Videa|Regina
Písnička, kterou jsem si poslední dobou docela oblíbila. :) Pokouším se na blogu zas navodit trochu příjemnou atmosféru, ať mám(e) kam utéct ze školy, na které je snad nejhorší ze všeho třídní kolektiv. Učení mi nevadí. Pomluvy, naschvály a jízlivost ano. Tohle je takový můj útulný koutek, kde je mi dobře. :)

Co přinesl podzim

16. října 2010 v 18:42 | Clarett |  Já Clarett
(c) Clarett
A je to tu. 16. října, polovina měsíce, déšť, mlha, mokro a zima. Přesto podzimu nic z toho na kráse neubralo. Naopak. :)

Celý dnešní den jsem strávila v poklidném duchu čtení, hudba, procházka, filmy. Sice jsem původně měla jet ke Caddy, abychom se spolu podívaly na Znamení, ale nakonec se to muselo zrušit. Poslední dobou je to tu samá chřipka a viróza. Ale domluvíme se na co nejbližší termín. Strašně se těším. :-)
Ráno jsem pomáhala s vařením a pak se vrhla na čtení. Mám tu pořád ještě Elyonovu zemi - tentokrát ten pátý díl, který nakonec předčit má očekávání. :) Musím sice uznat, že to bylo takové pomalejší, než všechny ostatní knihy, ale užívám si to. Chybí mi takových třicet stránek do konce a mám z toho radost. A se čtením toho příběhu najednou přišla inspirace a dobrá nálada, taková, jaká je jenom na podzim. :-)
Přestože celé odpoledne propršelo, vydala jsem se s tátou na procházku, pěkně s foťákem a hořkou čokoládou v kapse. Musím uznat, že jsem pak měla ruce úplně zmrzlé a foťák úplně mokrý a povedla se tak čtvrtina ze všech fotek, ale byla jsem naprosto spokojená. Není nad to, brouzdat se mlčky v mokré trávě, sbírat ze země rudé listy, pozorovat, jak ze stromů kapou krůpěje vody a vydechovat obláčky páry. Místo, na které jsme se vydali je ještě ke všemu tak kouzelné, že bych tam mohla bydlet. :) Je to jeden starý anglický park, kam skoro nikdo nechodí - a už vůbec ne na podzim a v dešti, tudíž je tam úžasné ticho a po kamenných zdech se pne břečťan. Na Crocks-of-memory dám dozajista fotky. (zatím bych uvítala pár dalších komentářů k šesté kapitole Chodby, pěkně prosím :))
Doma mě pak přivítala útulná vůně, jak maminka pekla jablečný, mřížkový koláč. Setmělo se v pár okamžicích, pouliční lampy se rozsvítily a všichni se těšíme na pečené ryby, co budou k večeři a Piráty z Karibiku.
Ve mě se probouzí touha po starých příbězích, kterou umocňuje ještě poslech Enyi... takže jdu psát. Něco. Vlastně cokoliv. Jsem šťastná mezi slovy a písmeny. :) Dneska jsem si po dlouhé době psala deník a pročítala si svoje dva staré sešity... touhle dobou minulý rok sněžilo. Ale zakázala jsem si pořád se vracet k minulosti. To je můj hrozný zlozvyk - pátrat po tom, co bylo před rokem a jestli to je takové i letos, a když ne, jsem nervózní. Takové to bylo ještě před pár dny i s mým psaním. Pořád jsem se otáčela zpět, jak jsem co dělala, jaktože mi to tak šlo, kam se vytratila ta atmosféra... Hlavně, že už je to pryč. :)
Fotka je z dnešní procházky.

And what about you, honey?

13. října 2010 v 17:25 | Clarett |  Já Clarett
:) Ach jo, lepší nadpis už mě snad ani nemohl napadnout. Zkrátka bych vám asi měla tak nějak povyprávět, co dělám.
Zrovna teď píšu Cestu a poslouchám TSFH. Venku je krásně, svítí slunce, ale zase jsem se nedostala ven. Mrzí mě to, ale nemám s kým jít. Strašně ráda bych vyrazila s tátou na kole do jednoho úžasného lesa, ale to si budu muset počkat na víkend.
Ve škole už jsem zase spokojená. Všechno je tak, jak to bylo předtím - žádný pitomý projektový týden - zmatky, písemky a UČENÍ. :) Paradoxně mi to okamžitě zvedlo náladu. Sice jsem hned v pondělí psala asi tři písemky za sebou, ale tak co, že. Zítra mě čeká velká prověrka z matiky - mnohočleny, což mě určitě úplně vyřídí. :D Ale jsem vlastně relativně šťastná.
Včera jsem našla adresu na M. Night Shyamalana a od té doby mu sepisuju obrovský dopis. Už to má... stránku a půl drobným písmem, všude škrtance a úseky psané česky (to je tak, když vám uprostřed psaní vypadne internet a slovník nikde. :D) Ale mám z toho radost. Jen bych si strašně moc přála, aby si to alespoň přečetl. Nechci autogram, chci ODPOVĚĎ! :)
Čtu Elyonovu zemi 5 a zatím se mi to líbí. :) Večer se jdu dívat na Poirota a hrát Scrabble s Nazgúlem. Tak se mějte krásně a užívejte si krásný podzim!

Znamení (The Signs)

10. října 2010 v 16:43 | Clarett |  M. Night Shyamalan
...abyste věděli, o čem to tu pořád básním, rozhodla jsem se, že vám o Znameních něco napíšu. Ten film jsem viděla teprve nedávno. Vlastně 26. září, den před mými narozeninami. Úplně jsem zapomněla, jaké Shyamalan umí točit filmy a tohle mě ani v nejmenším nezklamalo. Víte, zrovna mé pocity ohledně jeho snímků, je dost těžké popsat. Běhá mi při tom mráz po zádech a zároveň bych byla schopná ten film probrečet. Je to jiné, jednoduché a zároveň složité, něžné a laskavé. Jako námraza na zlatých listech podzima nebo rosa v ranní trávě.

Ivy's lullaby

8. října 2010 v 14:17 | Clarett |  M. Night Shyamalan
mnightfans.com
Opravdu si nejsem jistá, kam tenhle článek zařadit. Filmy? Hudba? Moje dojmy? Musím založit rubriku M. Night Shyamalan. Opravdu musím, protože už mě ovlivnil natolik, že je to prostě nutné. :) Jak jste poznali z názvu, tentokrát budu psát o ukolébavce. Objevila se ve filmu Vesnice, kde jí zpívala hlavní postava Ivy. Nejen melodie, ale i text je tak krásný, že se o to s vámi musím podělit.

Elyonova země - Osamělé moře (Patrick Carman)

6. října 2010 v 20:43 | Clarett |  Knihy
Elyonova země
Už dlouho jsem nepřidala žádnou recenzi na knihu a o Elyonově zemi zde nepadla žádná zmínka. Tohle je čtvrtý díl z celé série a nechce se mi popisovat děj všech předchozích knih. To si můžete koneckonců kdekoli najít. :)
*
V této knize (půjčila jsem si jí v pondělí, dočetla jí dneska) se vypráví celý příběh dvou bratrů, Thomase a Rolanda Warwoldových. Ti v předchozích dílech hrají důležitou roli, obzvláště Thomas - starší z chlapců, který hlavní hrdinku celé Elyonovy země - Alexu, provázel od samého začátku. Podnikal nebezpečné výpravy po pevnině, stavěl města a v dějinách těch míst hraje důležitou roli. Zatímco on zkoumal hory a lesy a pustinu, jeho bratr Roland strávil téměř celý svůj život na moři, jako kapitán obrovské lodi jménem Wavrický maják. Ve třetím díle - Desáté město, se jejich cesty zkříží a oba bratři se po mnoha letech zase setkají a Alexa se po Thomasově smrti dostává spolu se svým věrným přítelem Yipesem právě na palubu Wavrického majáku, vstříc neznámým hlubinám Osamělého moře. A právě tady se jednoho rána začíná vypravovat celý tajuplný příběh bratrů, který dosud nebyl odhalen.
Kapitoly se tady dělí na dvě části - na tu, kdy Roland vypravuje a na tu, kdy zase mluví Alexa (pak je to psané v tzv "ich formě"), je popisována atmosféra lodi a všechno kolem toho.
Celý příběh obou bratrů tu popisovat nebudu; moc bych toho prozradila. Velkou roli tu však hrají tajemné symboly na kolenech, sirotčinec, stará sedlová brašna, muž jménem Alistair, čas, ztracené děti a horská lvice. Stejně jako všechny díly Elyonovy země, je i tato kniha psaná nesmírně čtivě, postavy se chovají nenuceně a přirozeně a mně osobně příběh nesmírně nadchl. Snad poprvé jsem si doopravdy uvědomila, jak úžasné je vypravování příběhů a... že to vlastně sama dělám. Vyprávím příběh. Vzbudilo to ve mě velkou touhu něco podobného vyslechnout. Jen tiše sedět a naslouchat něčemu, plnému záhad a tajemství a nezodpovězených otázek až dlouho do noci. :) (Nejlépe na palubě starodávné lodi pohupující se na vlnkách vzdálených moří :))

Celou trilogii Elyonovy země (pojí se k ní další dva "dopňkové" díly - právě Osamělé moře a Hvězdný poutník) vřele doporučuji. Je to nejen výborná a nápaditá fantasy, ale také poutavě vyprávěný příběh plný napětí od začátku až do konce. A to nepřeháním. Od Elyonovy země se odlučuji jen těžko a rozhodně se řadí mezi mé nejoblíbenější knihy. :)


Deset věcí, které mám ráda

2. října 2010 v 20:46 | Clarett |  Já Clarett
Tak i já se zapojuji do téhle malé "soutěže". Vlastně je to dotazník, ale zadání se mi docela líbí. :-) Byla jsem pozvána hned třemi lidmi - Růženkou, Caddy a Ynkou. :)
Do soutěže už skoro nemám koho pozvat, a ani to dělat nebudu. Pokud se někomu z vás tento dotazník zalíbí, může si ho na blog dát, s tím, že jsem ho pozvala. :)
Takže tedy:
...

Říjen

1. října 2010 v 22:39 | Clarett |  Já Clarett
...má krásné večery. Snad za to může má nálada, snad přece jen to počasí. Uvařila jsem si kakao, pustila hudbu, zapálila svíčku v lucerničce a šla psát. A jsem docela spokojená.
Chystám se napsat nějakou malou recenzi na film Znamení, tak doufám, že na to nezapomenu.

O knihy teď nemám ani v nejmenším nouzi. Hromadí se mi tu Tolkien, věci, které bych měla přečíst, ale nechce se mi do nich a věci, které bych přečíst nemusím, ale nálada k tomu taky není. Je to k vzteku. :) Tak se aspoň dívám na Legend of the Seeker.
Z DeviantArt-u
Dnes jsme si měli připravit na sloh vypravování na téma cesta nebo nějaký prázdninový zážitek. Vzpomínáte si na jednu z mých úžasných vlastností dělat všechno na poslední chvíli? Tak jsem včera o půl jedenácté vytáhla sešit s tím, že jdu tedy psát. Původní myšlenka byla opsat něco z blogu, abych s tím neměla tolik práce, ale nakonec se ukázalo, že opisování je mnohem horší než samotné vymýšlení. Tak. :-) Dala jsem se do toho. (Nesmím opominout fakt, že jsem si celou dobu chatovala s Loivissou ;)) Jen abyste věděli, vybrala jsem si tvorbu slavné pánoprstenovské cedule (viz Mezinárodní den Smeaglů). :-) Když jsem to dopsala... první, co mě napadlo bylo, že mě s tím učitel určitě vyhodí. Kdo má taky dnes pochopení pro Tolkiena, že? Samotný název Líšeňský park aneb cesta tam a zase zpátky, je dost odstrašující. A pak tu je strašná spousta narážek na všechno možné, týkající se světa Pána prstenů. Tak například ona slavná věta končící "...když tu náhle - BRÁNA!" To chápe snad jen Ynka s Ringwil. (plus ti, kdo si pamatují LotR muzikál a "když tu náhle - NAZGÚL - aj aj aj aj aj!" :-D)
No, nakonec to celé dopadlo dobře, sloh jsem přečetla a nezhroutila se u toho smíchy, a učitel nakonec prohlásil, že se poohlédne po nějaké literární soutěži nebo češtinářské olympiádě. Uf. :-)

Teď mě už zahání do postele, tak tedy dobrou noc a krásné sny. :)