Listopad 2010

Soundtrack z Vesnice (rozhovor)

27. listopadu 2010 v 18:34 | Clarett |  M. Night Shyamalan
Včera jsem si pouštěla nějaké Howardovy soundtracky a narazila na tohle úžasné video. Opět - Caddy, budeš nadšená. :) Opravdu doporučuji shlédnout a poslechnout si, co o hudbě říká jak sám James Newton Howard, tak M. Night Shyamalan nebo Hilary Hahn. A je jim docela dobře rozumět.

Vánoční vazba

27. listopadu 2010 v 8:58 | Clarett |  Já Clarett
...když jste ji chtěli tolik vidět, tady je. :) Na fotce to až tak slavně nevypadá - doopravdy je trochu hezčí. :) Doufám, že se vám ale bude líbit i tak. Inspirováno útulnou hobití norou, anglickými vánocemi a vůbec tím, co mám ráda.

Větvičky 2010

24. listopadu 2010 v 20:43 | Clarett |  Já Clarett
Pamatujete si na minulou listopadovou příhodu, kdy nás v lese nachytal hajný a pěkně jsme dostali, že mu bereme chvojí? :-) Bylo to skoro přesně před rokem - 23.11.2009 a letos jsme s rodiči vyrazili zase.
Sněží. Městečko, kde bydlím, je v malém údolí, takže vločky dopadající na zem okamžitě tají a člověk si skoro není jistý, jestli to není náhodou déšť. Ale lesy, do nichž jezdíme (a nejenom na větvičky) jsou mnohem výš, takže když jsme dneska parkovali auto u hájenky, všude bylo bílo. Les byl bílý, pole strakatá. Nádherný pohled a vůně jehličí smíšená s vůní zimy, mrazu. Tentokrát jsme se o ostříhání pár větví dovolili nejprve hajného, takže všechno proběhlo v klidu a my si mohli vzít v podstatě, co jsme chtěli. :)
Přiznám se, že jsem především fotila (fotky jsou na COM), protože když máme štípačky jenom jedny, nic jiného se vlastně dělat nedá. Cestou domů jsme se ještě zastavili v jednom anglickém parku, kde jsem s maminkou natrhala zimostráz, tůji, lísky, co vypadají jako cesmína a břečťan. Toho mám spoustu; vyrobím si velký řetěz na okno a budu doufat, že mi moc brzo neseschne. Na okrasu jsem ještě ukořistila takové jedovaté bobule (zato krásně červené) z jednoho takového stromu. :-D Vůbec netuším, jak se to jmenuje, ale snad někdy pořídím fotku. :)
Z DeviantArt-u

M. Night Shyamalan - novinky

21. listopadu 2010 v 13:50 | Clarett |  M. Night Shyamalan
Jak víte, nejnovějším filmem M. Night Shyamalana je první z trilogie The Last Airbender (Book One: Water).
Avšak jeho nápad dal vzniknout filmu jménem "Devil". Je to součást série "Night Chronicles", thriller a vypadá pěkně odporně. Na tomto snímku se ale Shyamalan nijak dál nepodílí - aspoň o tom nevím. Stojí to ale za zmínku. :-) Devil již vychází, stejně jako TLA na Blu-Ray.

Objevila se zpráva, že Shyamalan pracuje na novém projektu - sci-fi filmu "One Thousand A.E.", v němž má hrát Will Smith. Tentokrát ale scénář nebude psát i režisér, jak tomu bylo doteď zvykem, ale spisovatel Gary Whitta. Nevím, co si o tom mám myslet a jsem z toho taková nejistá. No co, uvidíme. :)

Dále také Shyamalan vystoupil na letošním Comic Conu v New Yorku, kde mluvil o svém filmu Unbreakable - Vyvolený. Není to až tak nezvyklé, protože hlavní hrdina v onom filmu má vlastně nadpřirozené schopnosti - je nezranitelný. Tady najdete videa, na nichž mluví. :)

http://www.mtv.com/videos/movies/583276/m-night-shyamalan-reflects-on-unbreakable-10-years-later.jhtml#id=1649994

A na stránkách "M Night Fans" > www.mnightfans.com jsem našla scénu, která byla vystřižená z Posledního vládce větru. :) Blog ale tyhle videa neumí zpracovat, tak se, prosím, podívejte na té stránce. Je to hned první článek - je u něj banner s Katarou.

To by bylo prozatím všechno, ještě sem přidám videa "behind the scenes" z The Last Airbender. :) Caddy, budeš mít radost. :-)

Hobit - novinky

19. listopadu 2010 v 10:00 | Clarett |  O filmu
Slíbila jsem vám velký článek o tom, jak to vlastně vypadá s Hobitem. Dvě takové zásadní události posledních týdnů jsou, že režie se ujal Peter Jackson, a že se film bude natáčet na Novém Zélandě. Začne se v únoru 2011.

Koupelová píseň a jiné básně

17. listopadu 2010 v 12:55 | Clarett |  J.R.R. Tolkien
Jak už jsem kdysi psala, tyhle Tolkienovy básničky ve mě vždycky vyvolávají pocit té úžasné podzimní útulnosti. Koupelová píseň, kterou přidávám je jednou z nich. Užite si ji při poslechu Enyi! :)
Deviant Art
+nějaké novinky na CoM :)

Neděle 14.11.

14. listopadu 2010 v 18:49 | Clarett |  Já Clarett
Dneska jsem se ráno dívala z okna. Bříza před naším oknem je už úplně opadaná a když se v ní třpytilo slunce, byl to nádherný pohled. Obloha byla celé dopoledne modrá, stmívalo se už v pět, z čehož mám taky velkou radost. :) Spoustě lidí to příjde depresivní, ale já v tom vidím advent, vánoce a začátek zimy. Nemůžu se dočkat, až půjdeme na větvičky, až zase uvidím zasněžený les, až na okno postavíme svícen, až se budu těšit pohledem na vánoční fotky a pohledy.
Deviant Art
Všimli jste si, jak mám letos melancholickou náladu? :-) Kromě toho jsem přestala toužit po návštěvě školy. Doma je mi dobře. Maminka upekla štrůdl. Naposled jsem ho dělala já. :-) Odpoledne jsme se dívali na Vraždy v Midsomeru a řadím je mezi ty filmy, které jsou lepší s dabingem.
Představte si, minulý pátek (nebo předminulý) jsem se dívala na halloweenský díl Poirota (nepsala jsem to sem někdy?), bylo to v angličtině a málem jsem umřela hrůzou. Já nevím, jak to dělám, že se tak bojím. Strašně moc si domýšlím. Pokaždé, když chce někdo otevřít skříň, schovám obličej do dlaní s pomyšlením "Tak tam je určitě mrtvola". Člověk by řekl - no a co? I kdyby tam byla, co se stane? Ale já nestojím o pohled na mrtvoly, vážně ne. :) S Caddy s tím máme bohaté zkušenosti (no, tedy, jednou jsme spolu viděly detektivku :-D).
Stáhla jsem si - vlastně díky Sokaně - soundtrack z Posledního vládce větru. Píšu při tom jednu povídku. Začínám se zase orientovat na zimu, takže všude sněží. V Cestě bude sněžit, ve Tmě bude sněžit, tady sněží.. Proč já vždycky napodzim píšu o podzimu a sněhu? :-D
V létě mě zase chytne nálada anglického venkova a jahod a 30. let a všude je nádherně. Ale v létě moc nepíšu. V létě to nejde. Člověk má buď pořád co dělat a řekla bych, že moc energie na to, aby psal. Kromě toho nemůžu "pracovat", když na mě svítí slunce. Na jaře toho člověk taky příliš neudělá, ale pravdou je, že na jaře začala Cesta a napsala jsem Paní lesa. Dobře. :)
V příštích pár dnech přidám nějaké shrnutí toho, co se děje s Hobitem, co dělá Shyamalan, co poslouchám a jaká Tolkienova báseň se mi zrovna líbí, dobrá? :)

Mějte se krásně!

Lady in the Water - orchestr

12. listopadu 2010 v 12:55 | Clarett |  M. Night Shyamalan
Tohle video nadchne přinejmenším Caddy. Tím jsem si naprosto jistá. Našla jsem ho docela náhodou na YouTube, když jsem poslouchala soundtrack ke Znamením. Záznam je sice dost krátký, ale je úžasné vidět, jak skvělou práci ti lidé odvedli. Kromě toho je tam i James Newton Howard - autor hudby a M. Night Shyamalan. :-)
Postřehy:
1:19 - sledujte Shymalana
1:32 - sledujte Shyamalana a Newtona. Nejlépe zároveň. :-D


Poslední vládce větru

11. listopadu 2010 v 18:13 | Clarett |  M. Night Shyamalan
Nightovu novinku jsem si nemohla nechat ujít. V sobotu jsem se chystala jít na Posledního vládce větru do kina, ale jsem nemocná. Druhá možnost byla, film si stáhnout, což se mi povedlo - je ve výborné kvalitě, v angličtině s titulky. Ještě že máme uloz.to . ;)

Musím přiznat, že jsem se toho bála. Četla jsem tuny recenzí a kvůli tomuto snímku si Shyamalan znepřátelil většinu fanoušků původního anime, které já naštěstí neznám. Byla jsem zvyklá na tiché, klidné a tajemné příběhy, a tohle byl velkofilm plný počítačových triků a soubojů. Tak se mi to zdálo ze začátku. Připadalo mi to zmatené, neuspořádané, nepoznávala jsem v tom režiséra. Pořád jsem si musela opakovat (jak už jsem psala Tomisusovi :)) : "Vždyť tohle je přesně ten film, o kterém vždycky snil, s hrdiny a akcí, musíš mu to přát; určitě je šťastný! A točil to přece on - Shyamalan, nemůže tam být nic špatného!" Ale pak jsem přestala bádat nad tím, co všechno je tam jiné a vžila se do děje. Odhodila jsem kritiku, která mi zněla v uších a zjistila, jak nádherný je to film. Je jiný, než všechno, co doposud natočil, ale když se člověk dobře dívá, vidí velkou krásu, která v tom je. Opět mě velmi mrzí, s jakým neúspěchem se film setkal - obzvlášť v České republice. Na CSFD byl zhodnocen na 46 procent, což je zoufale málo. Oni to nechápou. Ty myšlenky jsou skryté, jen náznaky, slova. Co se mě osobně velmi líbilo, byly opět velmi dobře propracované vztahy mezi postavami - obzvlášť mezi záporáky. :-)

Celkový dojem je velmi dobrý. Pokud bych měla hodnotit pomocí čísel, dávám 85 procent.

Ještě přidávám základní informace:

Žánr: Rodinný / Fantasy / Dobrodružný / Akční 
Délka: 103 min


Režie: M. Night Shyamalan
Hrají: Jackson Rathbone, Dev Patel, Cliff Curtis, Nicola Peltz, Seychelle Gabriel, Noah Ringer...


Regina Spektor - Knitting Factory in New York

7. listopadu 2010 v 12:01 | Clarett |  Fotografie&Videa|Regina
Tohle jsou videa z koncertu, který měla 9.9. 2004 v New Yorku. Moc se mi líbí, že tady hodně mluví - je to strašně roztomilé. Krom toho se stačí jenom podívat, co má na sobě. :-D Někde jsem četla komentář, v němž stálo "Kdo jiný, než Regina Spektor může nosit růžové tutu a maskáčové triko a vypadat nádherně...?"
Zkusím ta videa seřadit od prvního do posledního, protože to první nemá chybu. :)

Uplynulý týden

6. listopadu 2010 v 9:45 | Clarett |  Já Clarett
 Už jsem se dlouho neozvala. Vlastně skoro sedm dní, ale bohužel jsem nemohla jinak. Mám pocit, že je toho teď tolik. Samozřejmě mluvím o škole. Na nic jiného už mi ani nezbývá čas. Jak jsem si mohla tak naivně myslet, že když jsme v devítce, naši hodní učitelé nám budou naopak pomáhat, abychom se dostali na dobré školy a tak dále... No, je to jeden test za druhým. A když je člověk nemocný tak moc, jako já, je to ještě stokrát horší. Ale zatím to docela zvládám. Nic horšího než dvojky jsem ještě nedostala, ale i tak mám z toho všeho hrůzu. Strašně rychle to utíká. Vždyť už je šestého listopadu!
 A co že se to vlastně celý minulý týden dělo? V pondělí jsme se třídou jeli k okresnímu soudu - podívat se na případ jednoho chlapa, co řídil opilý za volantem. Paní soudkyně byla neobyčejně laskavá (to není ironie :)) a nádherně mluvila o dnešním světě. To bylo, když už jsme tam s ní zůstali jenom my. Ostatní dny tak nějak spynuly - pondělní učení na chemii, úterní učení na přírodopis, středeční učení na fyziku, čtvrteční psaní slohů. Včera jsem doma moc nepobyla (ach jo, nemám ráda pátky) - mám soubor a hodinu houslí, kde strávím zhruba tři hodiny po škole, dvě hodiny jsem doma, pak je mše a pak je spolčo, takže se vracím ve čtvrt na devět. Ale s tatínkem jsem si pustila nový díl Poirota, který máme půjčený od Iness. Bylo to pěkně strašidelné a hrozně jsem se bála. :-D
 Dneska bych se snad mohla dostat zase po týdnu ven, pak psát, pak se naučit mé milované kameny, lépe řečeno Mohsovu stupnici tvrdosti zpaměti. :D (v téhle větě taky překvapivě není moc sarkasmu, protože jsem zjistila, že mě kameny docela baví. Prostě... drahokamy, polodrahokamy, křemeny... možná mě to ještě pustí, ale zatím je to dobré)

Napsala jsem skoro třístránkový sloh do angličtiny. :-D Byly to čtyři témata, o nichž jsem psala. První - My ideal boyfriend (nerada o tom píšu do školy, ale nedalo se nic dělat), druhé My favourite (BrE rules! :-D) famous person (povyprávěla jsem o M. Night Shyamalanovi - byla bych psala o Tolkienovi, ale mám pocit, že to měl být někdo, kdo žije), Ideal friend (greetings, Caddy! :)), The least ideal friend (prostě představa špatného kamaráda). Páté téma The least favourite famous person už jsem nestihla. A ani nevím, o kom bych tak mohla psát. Asi o Edwardovi. :-D

Hodně teď poslouchám dvě písničky od Reginy, obě mají nádherný text a skvělou melodii. Jedna se jmenuje Ghost of Corporate Future, druhá Chemo Limo - ta je strašně smutná. Je to o mamince, která má rakovinu, ale nemůže si zaplatit chemoterapii. Brr.
...

Did I ever tell you what everyone said when you were born, Bo?

1. listopadu 2010 v 19:19 | Clarett |  M. Night Shyamalan
"No."
"You came out of your momma and you didn't even cry. You just opened your eyes and looked around at everybody. Your eyes were so big and gorgeous, the ladies in the room gasped. They literally gasped. Then they go, "She's like an angel." They said, "We've never seen a baby so beautiful. And you know what else happened?"
"No."
"When they put you on the table to clean you up, you looked at me and smiled. They say babies that young can't smile... You smiled."