Leden 2011

Asonance

26. ledna 2011 v 19:24 | Clarett |  Oblíbená hudba
Už bylo na čase napsat taky nějaký hodnotnější článek, než deníkové zápisky. :-) Během té doby, co jsem doma, jsem objevila výbornou hudební skupinu, o jejíž tvorbu bych se ráda podělila. Samotná skupina mi tak docela neznámá nebyla - vím o ní od Caddy a slyšela jsem i pár pánoprstenovských parodií na její texty. :) Na jednu její melodii jsem také něco psala (ale o tom až jindy, to byste se zbláznili... :-)), a zalíbilo se mi to tak (melodie), že jsem se dala do poslouchání ve velkém.

"Asonance je česká folková skupina se zaměřením na skotské a irské lidové balady a písně, instrumentální skladby a tance." To je to základní a nejdůležitější, co potřebujete vědět, abyste si mohli o téhle skupině udělat obrázek. Můžete si to přečíst na Wikipedii nebo kdekoli jinde, ale nevím, jak moc vás bude zajímat rok jejího založení, obsazení a vůbec celá historie. Proto vám raději představím několik písniček, které se mi zalíbily :-)

První z nich je "Západní vítr". Velmi jemná, milá melodie i text. Krásně se to poslouchá před spaním. :)

Lednové dny

18. ledna 2011 v 19:25 | Clarett |  Já Clarett
Abych pravdu řekla, nemám tušení, o čem psát. Mám spousty nápadů, které by se daly docela dobře realizovat, ale pokaždé, když se pokusím něco z nich zachytit... prázdno. A myšlenek mám přece dostatek. Jenomže jediné místo, kam jsem schopná je psát je deník. Jsem dost uzavřená na to, abych je psala přímo - přesto tu uzavřenost nechápu jako chybu. Nemluvím tolik nahlas a vnitřně jsem otevřenější. Je to zvláštní.

A teď, jedna překvapivá zpráva. Jsem nemocná. :-D Nejde se tomu nesmát. :-) Mám chřipku; mám rýmu, mám kašel, bolí mě svaly, nehnu se z postele. Ale je to dobré, s Nazgúl si většinou děláme pánoprstenovská dopoledne, posloucháme Falešné společenstvo, muzikál Pp, Laegovy písně z LARPů... Do toho čtu Hamleta a vážně zvažuji nápad založit ve škole něco jako literární fantasy klub. Baví mě vymýšlet tomu program a tímto se chci zeptat Letty, zdalipak by se se mnou nechtěla podělit o vedení. ;-) Jen bych řekla, že se nás tam víc než pět asi nesejde.

Mějte se pěkně! Snad vymyslím nějaký smysluplnější článek.

Mimochodem - a zase se musím smát - vyplňovala jsem si nějaký internetový test na zjištění povahy, nebo jak se tomu vůbec říká... a zjistila jsem, že jsem 37 procentní flegmatik a 30 procentní melancholik. Na třetím místě mi vyšel sangvinik a ze všeho nejméně jsem cholerická. Dobré, že? Ale když nad tím tak přemýšlím vlastně to docela trefili, ačkoli některé věci, které si v charakteristice můžete přečíst, jsou úplně vedle. :-) Tak jen tak, na zasmání.

Elijah Wood a Cate Blanchett se vrací do Hobita!

9. ledna 2011 v 14:00 | Clarett |  O filmu
Po dlouhé době jsem zavítala na oficiální stránku připravovaného filmu Hobit a hleďme! Objevily se hned dvě úžasné zprávy! Bylo potvrzeno, že se do filmu vrátí jako Galadriel naše milá Cate Blanchett a stejně tak Elijah jako Frodo.

Říká se, že ten by měl uvádět příběh na začátku obou filmů, jako vypravěč.
K ostatním hercům -

Medděda (pokud to chápu správně; anglicky je to Beorn) bude hrát Mikael Persbrandt.
Role Radagasta Hnědého se ujme Sylvester McCoy, Balina Ken Stott, Droga Pytlíka bude hrát Ryan Cage, jako Nori se objeví Jed Brophy a roli Bifura má ztvárnit William Kircher.
Myslím, že jsou to perfektní zprávy, a když si představíte, že za měsíc se má začít natáčet... umíte si to představit?! :)

Výročí

3. ledna 2011 v 22:14 | Clarett |  J.R.R. Tolkien
...
Ráda bych v rychlosti připomněla, že dnes by slavil narozeniny profesor J.R.R. Tolkien. Od rána na to myslím, v sešitech se vedle datumu občas objevil i jeho "podpis". ;) Nemusíte pořádat velkolepé oslavy na jeho počest, ale vzpomínka na mytologii a příběhy, které vytvořil, určitě postačí a potěší i vás samotné. Poslední dobou přemýšlím, že bych se příští rok vydala na Tolkien Con (letos 14. - 16.1.) - nechce se někdo přidat? Ovšem chce to nějaký slušivý elfský/hobití kostým. ;)

Při této příležitosti minulý rok zahrála skupina Falešné společenstvo s písněmi o Fëanorovi a jeho synech, které si vás určitě hned získají. Ukázky můžete stáhnout na jejich stránkách, popř záznam z koncertu zde: http://www.ulozto.cz/3793285/feanor-a-jeho-synove-fs.zip
Něco je poněkud falešně, ale celkový dojem z celého vystoupení je skvělý. Za poslech stojí určitě Chůvičky nebo Bílé lodě, Helcaraxe, Hostina na Taniquetilu, Maglor ("To dneska Maglorovi sluší, má dnes obzvláště špičaté uši" :-D).

Jdu studovat Silmarillion; dobrou noc!