Červenec 2011

Doma

30. července 2011 v 11:37 | Clarett
Víte, že nemám ponětí, co napsat? Znáte pocit, kdy se něco stane - a je to tak zásadní, že jste si jistí, že nic už nebude stejné jako předtím. Taková věc může mít dvě strany; buďto je rozhodně špatná nebo rozhodně dobrá. Pro mě platí to druhé a je to nádherný pocit a požehnání, jaké jsem si nedovedla ani představit. A zjišťuju, že o tom vlastně nedovedu mluvit a občas mi připadá, že i zachycení slovy je příliš nešetrné a neustálým opakováním by se mohlo úplně zničit. O Vlaštovce 2011 jsem napsala jeden dlouhý text částečně složený z deníkových zápisů, vlastních vzpomínek a pocitů a jestli chce o Vlaštovce někdo něco vědět, posílám lidem tenhle dokument.

První prázdninový týden

11. července 2011 v 14:15 | Clarett |  Já Clarett
Moji milí, ještě než zase odjedu (tentokrát v pátek, s Ynkou a Ringwil), ráda bych vám napsala
pár zážitků z těch prvních letních dnů, ať taky víte, jak žiju.

Týden jsem byla na Moravě u příbuzných, je to krásné místo (a město) a vynikající zmrzlinou a italskou cukrárnou a popravdě řečeno mám pocit, že jsem celý týden jenom jedla, spala, flákala se na zahradě a četla. Což vlastně vůbec není špatné, ale člověk už se potom docela těší domů. :-) Po dlouhé době jsem se zase viděla se sestřenicí velkou i malou, strašně se zažrala do Silmarillion (už si dělám i výpisky :-)) a s velmi uspokojivým pocitem tedy mohla hlasovat v anketě na webu Angrenost "Který z elfských králů Beleriandu je vám nejsympatičtější?" pro Finroda Felagunda, protože jsem konečně věděla, oč tu vlastně kráčí... :-) A co je Beleriand.
Ale především jsem chtěla zmínit čtvrtek 7.7., kdy jsem jela do Brna na Katolickou charismatickou konferenci. Byla jsem tam jednou, hrozně malá a strašně jsem se tam nudila, zato teď to bylo super. Velké místo, spousta prostoru, světla, hudby, přátelských lidí (i známých, které jsem potkávala na každém kroku :-)) - návštěvníků bylo ten den prý 5 000 a nebyl nejmenší problém. Najednou se se mnou dávali do řeči úplně cizí lidi, jen proto, aby se zeptali, odkud jsem atd. :-) Když jsme ráno přijeli a našli si místo v přednáškové hale, uvítalo nás krátké info o tom, jak co kde funguje a jak to bude ten den probíhat, pak půlhodinka chval a přednáška Vojtěcha Kodeta. Na tu bylo lidí plno, ačkoli já ho úplně nemusím, ale nevadí. Všech ostatních se to dotklo. :-) Následovala pauza dlouhá 3 hodiny, což mě trochu děsilo, protože mi brouzdání po stáncích zabralo tak deset minut a na okukování ostatních jsem nemohla najít žádné dobré místo, kde bych se nerozhlížela jako blbec, ale dobře viděla. :-) Nakonec jsem přece jen pořídila a asi dvě hodiny vypomáhala u stánku Paulínek s balením Slovíček. Kolem půl třetí (ve 3 začínala další přednáška) jsem se zvedla a šla koukat po lidech "do terénu" a skoro se srazila s Karlem Řežábkem, což bylo dost vtipné a kdyby si mě byl všiml, tak bych ho oslovila, ale vypadalo to, že má dost na spěch. :-) Nakonec jsem se stejně potkala se spoustou lidí z mládeže a známými/přáteli z farnosti.

Nové fotky a video z Hobita + data premiér

11. července 2011 v 13:06 | Clarett |  Z natáčení
Určitě jste už fotky viděli u Jíti, na oficiální stránce nebo facebooku - však to není zpráva zrovna nejnovější. Ale jako správný příznivec všeho toho kolem musím s novinkami přispět taky. :-)

Premiéry obou dílů - The Hobbit: An Unexpected Journey a The Hobbit: There and Back Again - budou 14. prosince 2012, druhý 13. prosince 2013. K tomu musím vyjádřit akorát svou velkou úlevu, protože prosinec 2012 je relativně daleko, a tak, budeme-li na blogu plánovat nějaké setkání u příležitosti promítání filmu v kině, máme času dost. :-) Zájemci o takovou akci, pěkně prosím, hlaste se do komentářů. :-)

Fotografie snad komentář nepotřebují...