Prosinec 2011

Zamyšlení

26. prosince 2011 v 13:40 | Clarett
Mám takovou jednu strašně hodnou, tvořivou kamarádku, co se vdala za Pána Ježíše (mají se spolu moc hezky:-)... připravila letos (nejenom mně) krásnou chvilku s tímhle videem. Tak máte-li tři volné minuty a aspoň trochu rychlý internet, zkuste si to pustit. Pokudmožno i se zvukem. :-)

Slovem Božím je Panna obtěžkána... cestou putuje, bude přivítána? Cestou putuje... bude přivítána?

Vánoce 2011

24. prosince 2011 v 12:04 | Clarett |  Já Clarett
A přidávám písničku, která mě provází už pár dnů a jsem z celá dojatá, ačkoli je to napůl hrozný kýč. :-) Slyšela jsem ji na jednom krásném místě, hrála ji jedna krásná duše... Ynka možná ví.
Doma voní maminčina zelňačka, cukroví a venku to vypadá na pořádný déšť... :-) Tak je mi taky krásně. Všechno je kouzelné. Třeba to, že se můžu stát sněhovou vločkou, a že mi někdo daroval sbírku básní. Někdo mi daroval úsměv a jsem za to moc ráda.

The Hobbit - první trailer!

21. prosince 2011 v 16:56 | Clarett |  Hobit
Co bych vám na to měla povědět. Nekontrolovatelně jsem se tu nad tím rozesmála a jsem z toho celá udojímaná. Tak si to moc krásně vychutnejte... Jak jsem bála těch trpaslíků a vůbec, teď to vypadá perfektně.

Coventry Carol

20. prosince 2011 v 16:29 | Clarett

koncert Asonance

16. prosince 2011 v 17:08 | Clarett |  Oblíbená hudba
Tak si představte, že jsem se byla minulou neděli podívat na koncert Asonance. Bylo to fakt překvapení a o to pěknější, že jsem se ani nestihla moc těšit nebo o tom přemýšlet, takže všechno plynulo docela přirozeně... tak je to nejlepší. Navíc jsem je neposlouchala už pár měsíců; oživila jsem si staré písničky a poprvé slyšela ty nové.

Nu, celé to začínalo večer, v jízdárně jednoho krásného zámku, která byla pro koncertní účely dokonalá. Seděli jsme až v té zadní části a stejně jsem viděla perfektně a bylo to nesmírně útulné, příjemně teplé prostředí plné poctivého dřeva, starých květinkových záclon v oknech, na maličkých stolečcích podél stěn byly překrásné věnce z jedlových větviček, jablka, oříšky a čajové svíčky, a když se pohnul vzduch, moc krásně to tam vonělo. Stačilo se jenom opřít do měkkého křesla a zaposlouchat se do vyprávěných příběhů.

Nikdy dřív jsem na koncertně Asonance nebyla, dokonce jsem ani neviděla žádné video z jejich vystoupení a tak jsem docela zírala. Všichni, kdo tam hráli a zpívali (na pódiu bylo asi 8 lidí) byli nesmírně šikovní (no fakt, jedna slečna hrála aspoň na 3 druhy fléten, včetně takové té maličké irské a zpívala a nebyla jediná), nesmírně milí (přinejmenším k sobě navzájem), měli z toho radost a úsměv prostě střídal úsměv.
Jsem moc ráda, že jsem tam byla. Poslechla jsem si úplně nové písničky z alba Království Keltů, jednu tak novou, že nemá ani nahrávku a je na melodii té Húg Air A´ Bhonnaid Mhor, co zpívá Julie Fowlis. Potěšilo mě, že hráli Dva havrany - od té doby si je zpívám a to je co říct; už je to týden. :-D Nechtějte mě potkat. Začínám být otravná.

Krom toho mnoho písniček prokládali adventními nebo vánočními (jedna byla irská koleda, zpívaná anglicky) a měli to velmi vkusné. Nic z toho jsem neznala.
Ach, abych se tu úplně nerozplynula... něco si poslechněte sami. Třeba to Království Keltů, to je krásný. Jinak se mám poslední dny tak strašně dobře (od včerejška a mnozí dokonce vědí proč), že se nemůžu dočkat školy, broukám si tam (já vám to říkala) a pletu si dva copy. Je neskutečný, co s váma udělá, když máte nablízku nějakou hodně milou a hodně vzácnou duši, která je schopná říct pár slov a vy jste udojímaní až hrůza.
Dneska jsem třikrát zmokla, neměla šálu, čepici, byla mi zima, takže teď mě bolí v krku a je mi tak nějak nemocně. Jdu se léčit. Příští týden nutně potřebuju být zdravá.

Advent

11. prosince 2011 v 11:17 | Clarett |  Já Clarett
Proč mi to vždycky musí trvat měsíc, než si řeknu, že tu už asi fakt dlouho nic nebylo...? A přitom ty články píšu ráda. Ale to nic:) Aspoň bych vám mohla vyprávět, jak to u nás letos všecko je.

Můj volný čas se stále točí kolem chození do lesa, sledování filmů a plánování, co všechno udělám až... a poslední dobou ještě smutných nálad a řešení nejrůznějších věcí ve vlastním životě, ale to už tak bývá. O zbytek času se velmi úspěšně dělí škola a housle a to vlastně mluví za všechno.
Ale poslední roky jsem vám vytrvale psala, jakou jsme měli doma cestu pro větvičky a stromek a co o tom adventu vlastně děláme; letos to hlásím se zpožděním, ale přece.